2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    106

106 basma işlemi

Selamün aleyküm herkeze iyi forumlar

1999 model 106 xr aracımı düşürmek istiyorum aracı ben ve ailem kullanıyor. Arkalar torsiyonla basılıyormuş önleri nasıl basmalıyım iyi bi konfor için ısıtma kesme spor yay veya coil ne önerirsiniz ve ne kadar basmalıyım üzerinde 14" jant var cevaplarınız için teşekkürler

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı aqrbzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamün aleyküm herkeze iyi forumlar

1999 model 106 xr aracımı düşürmek istiyorum aracı ben ve ailem kullanıyor. Arkalar torsiyonla basılıyormuş önleri nasıl basmalıyım iyi bi konfor için ısıtma kesme spor yay veya coil ne önerirsiniz ve ne kadar basmalıyım üzerinde 14" jant var cevaplarınız için teşekkürler

Merhabalar,
    Aracı düşürmenin bütün yollarını saymışsınız. Hepsiyle düşecektir. Ama bir yandan aile aracı bir yandan da düşürme işlemi ister istemez bir sınırda durmanızı gerektirecektir.

Nacizhane önerilerimi şöyle sıralayabilirim.

-Konfordan ödün vermemek için aşırı bastırmayın.
    -Isıl işlem, kesme veya yayları sıkıştırma yöntemleri yerine spor yay alarak düşürün.
    -Coil pahalı bir çözüm olmakla birlikte hem basık hem yüksek kullanma şansı vermesi açısından düşünülebilir.
    -Jant konusunda ise, lstik değiştirme zamanınız gelmişse en azından 15" hatta 16" e çıkmanız anlamlı olabilir. Ama jant büyüdükçe yanak daralacağından yine konforu göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Yol tutuş performansını iyileştirmek için 301'imin yaylarını Eibach 35 mm ile değiştirdim. Konfordan bir şey kaybetmediğim gibi yol tutuşu bariz şekilde iyileşti.

İyi günlerde kullanın.
    Bir Kedim Bile Yok..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)