14 sonuçtan 1 ile 14 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    veteriner hekim
    Model
    308

Lightbulb Kaziklandik mi yoksa normal mi siz karar verin beyler

Peugeot 308 1.6vti 2010 model kullanıcısıyım Ankara'dan yazıyorum beyler ismim Abdullah. Geçenlerde Aştinin içerisinde bir tane mazda 3 e ön tamponumda farın biraz altıyla sürttüm. Aracı oturduğum yerdeki sanayiye götürdüm 100 lira boya + 150-200 lirayada tamponda esneme oldu tırnakları onarıp tamponu düzeltirim dedi. Neyse biyerde bi tanıdık buldum benim oğlum kaportacı dedi ve benim adıma görüştü. Öbür gün gittim adama ivedikte mekanı günlerdende cumartesiydi. Adam abi vakit lazım dedi bana 1 gün yeter dedi. Pazartesi getir salı al dedi. Dediği gibi yaptım. Pazartesi sabahtan bıraktım akşama doğru aradım ustam ne alemdeyiz diye. Adam bana tırnaklarda kırıklar var onarılması lazım ama bazıları onarılacak gibi görünmüyor dedi. Onarılmayanları gidip çıkma parça olarak almış. Ön tamponda farların tırnakları vs bikaç tırnak kırıkmış onları tamir etmiş, edemediklerinide satın almış.Ön tamponda sürttüğüm yerde avuç içi kadar yer boyanması lazımdı bide önceden olan bi avuçluk yer vardı ikisinide boyamasını söylemiştim. Ön tamponu komple boyamış. Arabaya pasta cila yapmış. Neyse 1 gün 2 gün 3 gün ben aramaya devam ediyorum hergün, adam öyle dio böyle dio neyse kıllandım epey.Perşembe oldu bi başkası aradı aracınız akşam 5e doğru hazır dedi borcunuz 1600 tl dedi şok oldum. Hemen adamı aradım abicim bak 1600tl diyorlar bu nasıl fiyat, 300 liraya yaptırmadım size geldim 500 liraya herşeyini yapın diye ama 1600 tl uçurum fiyat. Adam 1400 tl ye indi gittim ödedim. Ama çok kıllandım yani bu kadar fiyat farkı olması çok şaşırtıcı, adam bana tamponu söktük içeride kırık parçalar olduğunu görünce fiyat arttı dedi öyle diyince bişe diyemedim.Belki diğer adam söküncede aynı şekilde olacak diye düşündüm kendimi bi nebze rahatlatmaya çalıştım.
    ÜŞENMEDİM YAZDIM YORUMLARI BEKLİYORUM BEYLER SAYGILAR.

Yeni Üye Halil5759 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Asker
    Model
    307
    hasarlı haldeki fotoları varsa yorum yapılabilir, fakat aracınızın başında dursaydınız neyin ne olduğunu görürdünüz.

Tecrübeli Üye Bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Araba yapılmış parayıda ödemişsiniz sonrası artık gereksiz teferruat buradan çıkartabileceğiniz ders bir daha o dükkanın yakınından geçmemek olur herhalde.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Aktif Üye
    Meslek
    MEMUR
    Model
    308
    Sağlık olsun. Yapacak bir şey yok bu saatten sonra.

Aktif Üye
    Meslek
    turizm
    Model
    407
    Komple yeni tampon takilsa anca tutar bu fiyat bence aracin gecmisini biliyorsaniz yani ilk sahibi degil ve aldiginizdaki durum belki ise bi kontrolden gecirtin. Bir kazaya karisip bunun maliyetininde altindan kalkmak istemeden size yuklemis olabilirler ki sanayiide bunlarada rastlaniyor ne yazikki. Adam kendi mali gibi kullaniyor araci

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    Boyle durumlarla karsilasmamak icin onceden pazarlik yapilirsa supriz fiyat kabul etmem denirse basiniz agrimaz.

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Tamponu tutan bareketler falan var onlarda kırıldıysa, fiyat yükselebilir ama ne olursa olsun size haber vermeleri gerekirdi,bu tarz durumlarda zaten tamponu indirmeden hasarlı parçayı sökmeden net fiyat vermek yanlış olur.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Aktif Üye efe_60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iş adamı
    Model
    RCZ
    Şahsi kanaatim; günlerce telefondan bilgi almak yerine en azından vaad edilen süreç geçtikten sonra gidip aracın durumuna bakılabilirdi.
    Hasarı görmeden sizin tarifinize göre tabikide uçuk bir fiyat çünkü iki tamponu sıfır alsanız zaten ortalama 1.400 TL.

Arkadaşların dediği gibi aracın başında beklemeyince maalesef kendi araçları gibi kullanıyorlar. Adamlar o kadar rahat ki müşterinin aracıyla yola gidenlere şahit oldum.
    Nerden mi biliyorum kayınçom tamircii

Neyse çok geçmiş olsun.
    2013 Model Peugeot RCZ Evolution 1.6 THP 200 Hp Sefef Beyaz (2019 - ..... ?)
    2015 Model Fiat Doblo 1.3 Multijet 90 Hp Easy
    Beyaz (2016 - ..... ?)
    2011 Model Peugeot Partner Tepee Premium Pack 110 Hp Beyaz (2014 - ..... ?)

2008 Model Peugeot 407 Executive Black CD 1.6 Hdi 110 Hp Siyah (2012-2017)

2010 Model Peugeot Partner Tepee 110 Hp Aliminyum gri (2010-2012)

2001 Model Renault Laguna 2.0 RXT 140 Hp Kekova Mavisi (2008-2010)
    1993 Model Tofaş Şahin Beyaz (2005-2008)

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Geçmiş olsun. Sizin için kötü bir tecrübe olmuş. Ama olan olmuş bir kere. Çok fazla kurcalayıp ne moralinizi bozun nede midenizi bulandırın.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Acemi Üye
    Meslek
    SMMM
    Model
    307
    Alıntı vethek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peugeot 308 1.6vti 2010 model kullanıcısıyım Ankara'dan yazıyorum beyler ismim Abdullah. Geçenlerde Aştinin içerisinde bir tane mazda 3 e ön tamponumda farın biraz altıyla sürttüm. Aracı oturduğum yerdeki sanayiye götürdüm 100 lira boya + 150-200 lirayada tamponda esneme oldu tırnakları onarıp tamponu düzeltirim dedi. Neyse biyerde bi tanıdık buldum benim oğlum kaportacı dedi ve benim adıma görüştü. Öbür gün gittim adama ivedikte mekanı günlerdende cumartesiydi. Adam abi vakit lazım dedi bana 1 gün yeter dedi. Pazartesi getir salı al dedi. Dediği gibi yaptım. Pazartesi sabahtan bıraktım akşama doğru aradım ustam ne alemdeyiz diye. Adam bana tırnaklarda kırıklar var onarılması lazım ama bazıları onarılacak gibi görünmüyor dedi. Onarılmayanları gidip çıkma parça olarak almış. Ön tamponda farların tırnakları vs bikaç tırnak kırıkmış onları tamir etmiş, edemediklerinide satın almış.Ön tamponda sürttüğüm yerde avuç içi kadar yer boyanması lazımdı bide önceden olan bi avuçluk yer vardı ikisinide boyamasını söylemiştim. Ön tamponu komple boyamış. Arabaya pasta cila yapmış. Neyse 1 gün 2 gün 3 gün ben aramaya devam ediyorum hergün, adam öyle dio böyle dio neyse kıllandım epey.Perşembe oldu bi başkası aradı aracınız akşam 5e doğru hazır dedi borcunuz 1600 tl dedi şok oldum. Hemen adamı aradım abicim bak 1600tl diyorlar bu nasıl fiyat, 300 liraya yaptırmadım size geldim 500 liraya herşeyini yapın diye ama 1600 tl uçurum fiyat. Adam 1400 tl ye indi gittim ödedim. Ama çok kıllandım yani bu kadar fiyat farkı olması çok şaşırtıcı, adam bana tamponu söktük içeride kırık parçalar olduğunu görünce fiyat arttı dedi öyle diyince bişe diyemedim.Belki diğer adam söküncede aynı şekilde olacak diye düşündüm kendimi bi nebze rahatlatmaya çalıştım.
    ÜŞENMEDİM YAZDIM YORUMLARI BEKLİYORUM BEYLER SAYGILAR.
    geçmiş olsun hocam.
    böyle küçük gibi görünüyor ama masrafı çok tutuyor bu tarz işlerin,örnek olsun size benimde 307 nin ön tamponu köyde dönüş yaparken tarlada toprağa sürttüm tampon çıkar gibi oldu ızgara kırıldı davlumbaz çıktı falan.özel servisime gitim ankara da 1500 civarı tutar kaskoya yaptıralım dedi.
    ben 200-300 bekliyordum ama usta tırnaklar kırılmış dedi.
    sonra eksper geldi 4 gün onarım süresi verdi tabi ben ikame araç falan aldım ücretsiz kaskodan.
    4. gün gittim aracım hazırdı.yapılan işlemler de tramerde 1500 tl görünüyor.600 tl işçilik 900 geri kalan.
    değişen ızgara,sağ davlumbaz ve sağ farmış tırnağı tamir olmuyormuş.
    tamponu da servis sökmüş auto king e götürmüş orda tırnakları tamir edip boyamışlar.
    sonuç olarak 4 gün sürdü,200-300 tutar dediğim küçücük şeyler 1500 tl tuttu,benim cebimden 1 lira çıkmadı,ertesi sene kaskoyu yine aynı paraya yeniledik.

sizinkinde de tampon falan sökülmüş boyanmış başka biyer daha küçük boyanmış falan ondan bence bu kadar tutmuş.
    tabi iş başındaki fiyatla sonundakinin tutmaması hiç hoş değil ama canınızıda sıkmanıza gerek yok.olmuş bitmiş artık,hayırlısı olsun giden 1400 lira hatta fazladan giden 800-900 lira olsun,canınız sağolsun.
    2007 PEUGEOT 307 SW 1.6 110 BG HDİ PREMİUM GRİ

2012 PEUGEOT 308 1.6 112 BG E-HDİ ACTİVE AUTO6R ALP BEYAZ

Acemi Üye turistömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    otomotiv yedek parça/bölge satış sorumlusu
    Model
    308
    Sonuçta siz anlaşmışsınız.ama konuşulanın haricinde bir hasar yada maliyet çıkarsa mutlaka size bilgi verip sizden onay almalılardı.bencede bidaha orayı tercih etmemenizde fayda var. Tekrar geçmiş olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk
    TurisT ÖmeR Yeni 308 SPORTİUM 1.6 eHDİ Alp beyaz

Yeni Üye musti_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    tekniker
    Model
    308
    Peki bu tamponu indirdiğinde kardeş bu kadar maliyet çıkacak ne diyorsun yapalimmi yapmalimmi diye seni arayıp bilgilendirmedimi ? Bu çok büyük hata . Fiyatı duyunca ben olsam sök kardeşim taktığın gibi derim

Yeni Üye
    Meslek
    teknik ögretmen
    Model
    308
    hocam kolay gelsin bazı ustalar kendilerini çok degerli zannediyor bu saaten sonra kendini uzmen gereksiz bence vermişsin sonuç parayı o yuzden birşey yapamazsın böyle durumlarda ya aracının başında duracaksın yada ustaya her seferinde bizim borçumuz ne olacak birşey yapmadan önce bana sor diyeceksin yani tanıdık deyip gitmek olmuyor sıfır tampon fiyatı ne kadar onu sormak lazım birde tırnak onarmak plasticilerin işi ama bence fiyat cok fazla ama çıkacagı varmı deyip uzulmeye gerek yok

Aktif Üye
    Model
    308
    Olan olmuş, bu saatten sonra düşünmemek lazım :-) , Geçmiş olsun bu arada..
    2008 Peugeot 308 1.6 HDI Premium<br />2006 BMW 320i

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler