7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Yeni Üye sabanirenz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Enjektorlerin bakimi ve temizligi

Mrb arkadaslar enjektorlerden 2 si kaciriyordu.bugun onlarin bakimini yaptirdim iyiki yaptirmisim ilerki zamanlarda motor bloguna kayniyormus cikmasi cok zor olup enjektor degisimine kadar gidebiliyormus.2 gun once enjektorlerin yumusamasi icin diblerine hidrolik yagi doktuler.yoksa cikarmak cok zormus enjektoru bozabiliyormus.bugun gayet rahat zorlamadan birakti enjektorler.kacak olan 2 si bayagi kurum baglamis hepsinin temizlikleri yapildi.bakir pullari takildi.enjektor uzerindeki contalari degistirildi.150 tlye halloldu

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye Halil5759 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Asker
    Model
    307
    bu arabada sanki fuel oil yakıt kullanılmış gibi nereden mazot alıyordunuz, devamlı aynı firmadan temiz akaryakıt kullanılsaydı bu kadar kötü olmazdı durum diye düşünüyorum...

Yeni Üye sabanirenz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayir 2 gun once yumusamasi icin ustten hidrolik doktuler kurumu yumusatti bu kurum enjektorun ucundaki pullar degisti dikkat ederseniz saglamlarda pullar duruyor

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye Sarpkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mekaniker
    Model
    Partner
    Sadece taban pulu kaçırmış ondan zift gibi olmuş. Bakım iyidir. İyi günlerde kullanın

Yeni Üye
    Meslek
    kaptan
    Model
    407
    enjektör temizliğinin ne kadar zamanda bir yapılması gerekıyor acaba aracımı 95 binde aldım sanırım eskı sahıbıde hıc yaptırmamıs suan 110 bınde arac yanı enjektor temızlıgı yaptırmam gerekıyormu yada bunun yapılması gereklılıgını arac bı ıkaz olarak verıyormu nasıl anlayabılıyıyoruz acaba
    ERKAN ENGİN

Yeni Üye Sarpkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mekaniker
    Model
    Partner
    Alıntı ZIPKINCI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enjektör temizliğinin ne kadar zamanda bir yapılması gerekıyor acaba aracımı 95 binde aldım sanırım eskı sahıbıde hıc yaptırmamıs suan 110 bınde arac yanı enjektor temızlıgı yaptırmam gerekıyormu yada bunun yapılması gereklılıgını arac bı ıkaz olarak verıyormu nasıl anlayabılıyıyoruz acaba
    Aslında kaçak olmadığı sürece elletmeye gerek yok diye düşünüyorum. Enjektör bozulursa zaten doğal olarak arıza lambası yakıp basınç hatası verecektir. Böyle bir Durum söz konusu değil ise herhangi bir işlemden dolayı sokulmesi durumunda ultrasonic temizlik yapılıp taban pulu değişebilir.

HTC Desire EYE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aktif Üye efe_60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iş adamı
    Model
    RCZ
    Benim 407 de bir süredir uzun süre marş basmadan çalışmıyordu. Normalde 2 sn de marş alıyorsa son 2 haftadır ortalama 4 saniyede ancak alıyordu. Oto elektirikçisi benlik bir durum deildi. Servis en az birgün kalması lazım tüm yakıt ve ateşleme sistemi kontrol edilecek dedi.
    Dün depoya 1 adet würth enjektör temizleyici atıp 30 km falan yüksek devirde kullandım. Şuan eski haline döndü tık diye marş alıyor

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2013 Model Peugeot RCZ Evolution 1.6 THP 200 Hp Sefef Beyaz (2019 - ..... ?)
    2015 Model Fiat Doblo 1.3 Multijet 90 Hp Easy
    Beyaz (2016 - ..... ?)
    2011 Model Peugeot Partner Tepee Premium Pack 110 Hp Beyaz (2014 - ..... ?)

2008 Model Peugeot 407 Executive Black CD 1.6 Hdi 110 Hp Siyah (2012-2017)

2010 Model Peugeot Partner Tepee 110 Hp Aliminyum gri (2010-2012)

2001 Model Renault Laguna 2.0 RXT 140 Hp Kekova Mavisi (2008-2010)
    1993 Model Tofaş Şahin Beyaz (2005-2008)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)