3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Noter
    Model
    207

207 yarı otomatik vites f1 mevzusu

Merhabalar, 1.4 trendy yarı otomatik f1 şanzıman bir araç aldım. Benim cevabını bulamadığım bir sorum var; araç bildiğiniz gibi hem otomatik hem de manuel olarak kullanılabiliyor. Sormak istediğim ayrıntı şu; vites otomatik fonksiyonda iken F1 vitesi kullanabilir miyiz, bir zararı var mı? Mesela vites otomatikte iken sollamadan veya yokuştan kaynaklı vites küçültme ihtiyacı doğdu, vitesi manuele geçirmeden, otomatikte iken F1 vites ile küçültmeye çalışırsak vites küçülür mü? Bunun bir zararı var mı? Belli bir süre sonra otomatik vites yine devreye girip gerekli geçişleri kendi sağlar mı? Ya da araba hareket halindeyken otomatikten manuele alabilir miyiz, bir zararı var mı?

Henüz acemi olduğum için bunları deneyerek anlamaya cesaretim olmadı, sizlere bir danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Yeni Üye Taner34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Asistan
    Model
    308
    Bu söylediklerinizin hepsini yapabilirsiniz hiç bir zararı olmaz.Şimdiye kadar kullandığım tüm F1 vitesli araçları aynı şekilde kullandım(Değişik markalar bile) hiç bir zararı olmadı,belli bir süre sonra kendiliğinden yine tam otomatik duruma geçiyor.
    Peugeot 308 2012 Access 1.6 HDİ 92HP

Fiat Linea Active Plus 2010 1.3 Multijet 90 HP

Rover 200 1998 1.4 103 HP

Honda Civic 1.5 GLİ 1991 90 HP

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Sollamaya yada ani hızlanma ihtiyacınız olduğunda gaz pedalına sonuna kadar bastığınızda aracınoz otomatik olarak vites küçültecek ve hızlanacaktır,yolun durumuna bas-çek yapıp vitesi küçültüp çıkışa hazırlanabilirsiniz. Bunun dışında söylediğiniz tarz da da kullanabilirsiniz.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)