Sayfa 3/3 İlkİlk 123
58 sonuçtan 41 ile 58 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Filo yönetim
    Model
    301
    harun hocamın söylediklerine katılıyorum 2.elde makul fiyata alınabilecek en genç ve en geniş otomobil mekanik problemi olmayan 28.000 km yol yaptım bu zamana kadar işim gereği her türlü sedan otomobili kullanmaktayım

Aktif Üye HarunHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Alıntı Melih 301 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harun hocamın söylediklerine katılıyorum 2.elde makul fiyata alınabilecek en genç ve en geniş otomobil mekanik problemi olmayan 28.000 km yol yaptım bu zamana kadar işim gereği her türlü sedan otomobili kullanmaktayım
    Bilemiyorum beğenmeyen memnun olmayan sürekli şikayeti olan azımsanmayacak sayıda insan da yok değil. Ancak ben 15 aydır gayet memnunum.
    Konu HarunHoca tarafından (15-11-2016 Saat 19:02 ) değiştirilmiştir.
    2013 Active 1.6 HDI Köpekbalığı

Yeni Üye
    Meslek
    Filo yönetim
    Model
    301
    Hocam beni de 301 sahipleri listesine ekleyebilir misin?
    2013 Peugeot 301 Access 1.2 VTİ 72 hp Alüminyum gri - İstanbul (Melih 301)

Acemi Üye MaCReM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Melih 301 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam beni de 301 sahipleri listesine ekleyebilir misin?
    2013 Peugeot 301 Access 1.2 VTİ 72 hp Alüminyum gri - İstanbul (Melih 301)
    Hoşgeldiniz hocam aracinizin yakit tuketimi ne durumda acaba ortalama olarak

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    Filo yönetim
    Model
    301
    Şehir içi 6 veya 6.5 lt maximum

Yeni Üye
    Meslek
    Filo yönetim
    Model
    301
    Şuan 100 tl benzinle en az 300 km yapmakta

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    301
    Alıntı tekkral34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benden bahsedilmiş

Ben 301'i dönüştürme işini bıraktım. Sonuçta bu araca para vermiş ve emek vermiş biri olarak söylüyorum ki araçtan soğudum.

- Cam aralarından trim sesleri geliyor
    - Kadranın camı kendi kendine düştü (şaka değil)
    - Direksiyonun ve sinyal kolunun bağlı olduğu kapak gibi büyük kutu seyir halindeyken düştü.
    - Orta konsoldan trim sesleri geliyor.
    - Yolda durmaması tekrar hortladı. Özellikle başka bir 301 kiraladım, birkaç şirket aracı denedim hepsinde var bu sorun. Arabanın dingil sistemi aşırı dandik.

İşin özeti borcu bitene kadar kullanacağız. Sonra tereddüt etmeden alman aracına döneceğim. Fransızlardan hep canım yandı (Fluence, Megane 2, 306, C4) yine aynı yine aynı. Ne olursa olsun izolasyon ve malzeme kalitesinde aynı sınıftaki Alman ve Fransızın bariz kendilerini belli ettiğini söylemem lazım.

Bir süredir Symbol kullanıyorum. 301'de yaşadığım hiçbir sorun yok. Dacia bozması olan bu arabanın en bariz tavan malzemesi bile çok daha iyi yağmurda doluda rahatsız etmiyor. Yakıtı da daha az. 120 ile giderken 301 gibi 2500 değil 2200 devir çeviriyor. Bu da daha sessiz motor demek. Başka bir 301 ile de kıyasladım tüm bunları hani sorun benim aracımda mı diye. Çok da özenli kullanırım. Acımadan kullanılmış bu Symbol'de amortisörler bile sapasağlamken hatırlarsınız benim ki 47 binde değişti.

Bir daha Fransız mı? Tövbe.
    Kardeş 47 bini görünce gözlerim yerinden fırladı, inan çok güldüm... Niye diyeceksin, çünkü benimkisi sıfırken, daha 3 aylıkken, daha 3 bin km'de değişti, önce sol değişti, sonra yeni sistem amortisörler çıkmış, Fransa'dan geldi, ikisi de değişti... Sadece amortisörler mi? Direksiyon kutusu da değişti... Sıfır araca bunca işleme rağmen sorunum çözüldü mü? Hayır. Hala lok lok sesi devam ediyor... Araba mı aldık dert mi aldık karar veremedik...

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    301 lere o kadar laf ediyoruz. Bugün çıkan habere bakın.

--------------------------------

YAŞAM - Münih'teki BMW Merkezi ve müzesi önünde BMW 7er markalı arbasını yakan Hadi Pourmohseni, BMW servisiyle birçok defa sorun yaşamış, mahkemelik olmuş. Bu nedenle kredibilitesini yitirmiş ve sorununa çözüm bulamayınca çareyi böyle bir protestoda bulmuş.

Herkes arabasını yakma özgürlüğüne sahiptir diyen Wiesbaden'lı 64 yaşındaki işadamı, BMW ile birçok defa sorun yaşamaış ve en son 2008 yılında BMW M6'sının vites takımıyla yaşadığı sorunun ardından mahkemelik olmuş. BMW Pourmohseni'nin verilen teklifi kabul etmediğini açıklarken, Pourmohseni tüm bu sorunların kendisine pahalıya patladığını ve kredi gücünü tamamen yitirdiğini dile getiriyor.

Araba yakmanın tehlikesi konu olduğunda 'Bu konuyu araştırdım. Arabayı yaktığım yer, açık alan ve suya zehir kaçmayan bir bölge...tehlikeden uzak bir yer seçtim.' diyor. Bu nedenle kendisiyle ilgili herhangi bir soruşturma açılmamış. İtfaiye ve BMW'nin yangın söndürme ekibi aracı beraber söndürmüş.
    Yanan aracın önünde elinde pankartıyla protesto yapan iş adamı BMW'nin kendisine sorunsuz sıfır bir araba teklif ettiğini ama başının sorundan bir türlü kurtulmadığını söylerken, tüm yaşadıklarından sonra artık Mercedes S350 kullandığını belirtiyor.

-------------------------------------
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    301
    Alıntı NecdetPek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    301 lere o kadar laf ediyoruz. Bugün çıkan habere bakın.

--------------------------------

YAŞAM - Münih'teki BMW Merkezi ve müzesi önünde BMW 7er markalı arbasını yakan Hadi Pourmohseni, BMW servisiyle birçok defa sorun yaşamış, mahkemelik olmuş. Bu nedenle kredibilitesini yitirmiş ve sorununa çözüm bulamayınca çareyi böyle bir protestoda bulmuş.

Herkes arabasını yakma özgürlüğüne sahiptir diyen Wiesbaden'lı 64 yaşındaki işadamı, BMW ile birçok defa sorun yaşamaış ve en son 2008 yılında BMW M6'sının vites takımıyla yaşadığı sorunun ardından mahkemelik olmuş. BMW Pourmohseni'nin verilen teklifi kabul etmediğini açıklarken, Pourmohseni tüm bu sorunların kendisine pahalıya patladığını ve kredi gücünü tamamen yitirdiğini dile getiriyor.

Araba yakmanın tehlikesi konu olduğunda 'Bu konuyu araştırdım. Arabayı yaktığım yer, açık alan ve suya zehir kaçmayan bir bölge...tehlikeden uzak bir yer seçtim.' diyor. Bu nedenle kendisiyle ilgili herhangi bir soruşturma açılmamış. İtfaiye ve BMW'nin yangın söndürme ekibi aracı beraber söndürmüş.
    Yanan aracın önünde elinde pankartıyla protesto yapan iş adamı BMW'nin kendisine sorunsuz sıfır bir araba teklif ettiğini ama başının sorundan bir türlü kurtulmadığını söylerken, tüm yaşadıklarından sonra artık Mercedes S350 kullandığını belirtiyor.

-------------------------------------
    Burası Türkiye, burada yaksan da yıksan da tınlayan olmaz... Öyle getir aracını değiştirelim diyen de olmaz... Benim aracım 2017 model ancak yeni kasa değil, ben Peugeot müşteri temsilcisine değişim için teklifte bulundum, hatta farkını da vereyim dedim. Aldığım cevap, "Hayır mümkün değil, yok öyle bir uygulama" oldu... Bu arada benim sorunum çukurlarda ve kasislerde gelen lok lok sesi... Aldığım günden buyana yaşıyorum bu sorunu. Direksiyon kutusu değişti, sol amortisör iki kez olmak üzere her iki amortisörüm değişti, askı kolları değişti. Sıfır araca bunca işleme rağmen sorun çözülmedi, bilakis arttı bile. Önceden kasis geçerken oluyordu, şimdi her yerde. Araba yolda giderken lokur kokur ötüyor. İşin mahkeme boyutunu da düşünmüyor değilim, ancak çözülebilecek bir sorunsa çözülsün de mahkemeyle falan uğraşmayalım istiyorum. Peugeot'a değişimi de mahkemelik olmadan çözebilir miyiz diye yapmıştım ama kabul görmedi. Müşterim temsilcisinin "Böyle bir şeyin mümkün olmadığını" belirtirken takındığı ses tonu ise daha çok alaycı bir tavrı ifade eder gibiydi...

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Haklısınız. Söylenecek söz bulmak zor. Ayrıca ön takımın neredeyse tamamı değiştiği halde sesin gelmeye devam etmesi de çok garip.

Motor kulaklarına falan bakıldı mı? Amortisörler, rotlar, direksiyon değilse motor kulaklarından da ses gelebilir. Bir sorun bakalım.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    Öğretim Görevlisi
    Model
    301
    2013 Peugeot 301 Active 1.6 HDI 92Hp Köpekbalığı Osman AYDIN (Gaziantep)

Yeni Üye
    Meslek
    MALİ MÜŞAVİR
    Model
    301
    Beni de 301 sahipleri listesine ekleyebilir misiniz ? 2017 301 1.6 HDİ Allure Titanium Gri.

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Liste güncellendi, 301 sahipleri forumda aktif olmaları dileğiyle
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Tecrübeli Üye numan406 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    esnaf
    Model
    406
    Alıntı ayı_boğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Liste güncellendi, 301 sahipleri forumda aktif olmaları dileğiyle
    ayıboğan kardeşim benide 406 lya eklermisin

Yeni Üye
    Meslek
    B.B.B
    Model
    301
    herkese kolay gelsin....
    geçtiğimiz hafta bende 301 sahibi oldum 2016 model beyaz 1.6 access

Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı kocabey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese kolay gelsin....
    geçtiğimiz hafta bende 301 sahibi oldum 2016 model beyaz 1.6 access
    Hoşgeldiniz , listeye eklendiniz.Aracınız hayırlı olsun,güle güle kullanın.Keyifli forumlar

Yeni Üye Ozgun_301 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    301
    2017 Peugeot 301 1.6 HDI 92HP Active Bembeyaz (Özgün) (2018 Trafiğe çıkışlı)

Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı Ozgun_301 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017 Peugeot 301 1.6 HDI 92HP Active Bembeyaz (Özgün) (2018 Trafiğe çıkışlı)

Listeye ekledim.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)