8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    eczacı teknisyeni
    Model
    407

407 1.6 hdi değişen çekiş problemi

Merhaba arkadaşlar 2006 model 1.6 hdi 407 aracımın çekişi yok denecek kadar az sanki 70 hp araçlar gibi gidiyor ama trafikte bi anda araç kendi performansıyla gidiyor 1750 devirden sonraki ivmelenmeyi hissediyorsunuz ama kırmızı ışıktan sonra tekrar cansız haline dönüyor bu dengesizlik böyle devam ediyor maslak paris otoda elektrovana (selenoid) valfi değişti ama değişen hiçbirşey yok akışmetre temizlendi 3000 4000 devir arası hafif canlanma oldu sizce sorun ne olabilir egr valfinden şüpheleniyorm ama egr çekişi bukadar etkilermi bilmiyorm yardımlarınızı rica ederim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Yakıt sistemiyle ilgili olabilir,
    Mazot filtresi ve mazot basınç regulatörüne baktırmak lazım. performans düşüşü arıza lambası yaktığında da yaşanır.
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Yeni Üye
    Meslek
    eczacı teknisyeni
    Model
    407
    Bu sabah arıza ışığı yaktı sistem faulty, 3000 devirde bi yığılma yapıyo sonra devam ediyo özel serviste makinada yakıt sistemiyle alakalı problem olarakmı çıkar elektrovana değişmeden önce makinada turbo basıncı hatası veriyodu bu arada 105.000 km de araç ama turboda ötme islenme yok duman atma yok

Yeni Üye
    Meslek
    eczacı teknisyeni
    Model
    407
    Bu arada mazot filtresi 90.000 de değişti değişmeden öncede bu çekiş problemi vardı birde dün akşam motor yağ kapağının alt tarafından rolantide şakırtı geliyo metal metale vurur gibi gaz verince kesiliyo yeni olan şeyler bunlar

Yeni Üye
    Meslek
    Kaptan
    Model
    407
    Aynı sorun bendede mevcut turbom yeni bakımdan çıktı yenilendi mazot filtresinden şüphelendim bende... Dün biraz basayım dedim 140 160 arası depolition verdi gaz pedalı devreden çıktı resmen araba kendi kendine yavaşladı şimdi ise 110 anca görüyor.

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Arıza lambası yakınca 3 bin devirde kesiyor performansı azaltıyor araba. kontağı açıp kapatınca düzelir ama sonradan yine yapar.
    Ben mazot basınç regülatöründen şüpheleniyorum. bu arada turbo basıncına baktırın. 406 mızda başımıza gelen olayı anlatayım:
    Hava sistemine üstübü parçası kaçırmışlar intercooler çok ince petekli yapıdadır hava basıncıyla patlamış tabi, intercooler değiştirmiştik.
    iyi bir dizelciye gidin mazot basınç regülatörüne baktırın, birde turbo basıncını kontrol ettirin. duman atma sıkıntısı yok dediğiniz için enjektörlerde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Yeni Üye
    Meslek
    eczacı teknisyeni
    Model
    407
    Bugün parlar oto yetkili servisten randevu aldım birazdan gideceğim inşallah arızanın gerçek nedenini bulurlar araba hergün bişey çıkarmaya başladı dün akşamda araba 1200 2000 devir arası arka koltuğa kadar hissettiren bir vibrasyon titreşim başladı boşta gaz verdiğinizdede aynı vibrasyon var

Yeni Üye
    Meslek
    eczacı teknisyeni
    Model
    407

407 1.6 hdi değişen çekiş problemi

Arkadaşlar parlar otodan çıktım araç makinaya bağlandı hava akışmetre arızası veriyor ordan çıkıp maslak peugeot servisine gittim arızaları silmişlerdi diğer serviste, maslaktaki usta akışmetre yada hava doserlerinin üstündeki valften şüpelendi şimdi arıza ışığını yakmasını beklicez gelişmeleri burda paylaşırım

Konu yilmaz146 tarafından (08-06-2016 Saat 19:09 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)