12 sonuçtan 1 ile 12 arası
    Yeni Üye ldrrby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Memur
    Model
    508

Lightbulb Peugeot 407 Multimedia Sistem (Dvd+Tv+Navigasyon+Araç İçi Telf+Geri Görüş Kamerası)

Merhaba.

Aracım için multimedia sistem yaptırmayı düşünüyorum ancak orijinal sistemi bulamadım.

Ankara'da EMR GARAGE isimli bir firma bu sistemi tanıtıyor ve araca montajını yapıyor.

Ancak sistemin eksik tarafı var.

1- Aracın mevcut park sensörleri iptal oluyor.

2- Klima ayarları yeni sistemin ekranın da gözükmüyor.

Sizden ricam böyle bir uygulamayı aracına yaptıran ve yazılımsal sorunu giderebilen var mı?

Konu ldrrby tarafından (21-06-2016 Saat 13:54 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye Cengiz26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Fizik MÜHENDİSİ
    Model
    407
    kardesim burda eksik olan sey sudur yol bilgisayari ekranini kaldirmis olmalari eger kaldirmamis olsalar klima ekranin gorunecektir o problem ortadan kalkar ama park sensorleri icin diyecegim bisey yok acikcasi o sorun nasil cozulur bilemem.

bahsettigim olay burdaki gibi olsa gayet hos durur hem. birde nekadar fiyat cektiler? bende dusunuyorumda yaptirmayi

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bir MÜHENDİS Klasiği...

Meslek
    Memur
    Model
    508
    Cengiz26 cevap için teşekkürler. Sistemlerinde yazılımsal bir eksiklik var. Forumda resimdeki uygulamayı yapanlar var ellerine sağlık paylaşım yaptıkları için. Bu sistem yeni olduğu için yazılımsal bir problem var. Gerekli güncellemeyi yapsalar hemen aracıma yaptıracağım. Sistemin fiyatı 1,199 TL + işçilik 50 TL toplam 1,250 TL. Bu sistemi aracına taktıran ve kullanan varsa ne gibi eksikleri var bilmek çok faydalı olacak. Umarım paylaşımda bulanacak arkadaşlar vardır.

Yeni Üye
    Meslek
    güvenlik görevlisi
    Model
    407
    valla aslında tam uyumlu olsa süper olmuş. Bir de android sitem olduğu için sanırım kapasite sorunu olacaktır bellek konusunda. Sonuçta klip falan baya bir yer işgal eder sistemde. Ben daha önce yabancı forumlarda araştırarak 206 ma yaptığım araç pc sistemini 407 me de uyguladım. Üstelik sisteme gps, bluetooth v.s gibi eklemeleri de yapabiiyorsunuz. Maliyeti yne bu rakamları buluyor ancak ben kendim emek verip uğraşmayı sevdiğim için bu yolu tercih ettim. Cengiz26 kullanıcı adlı arkadaşın attığı resimdeki gibi yaptım uygulamayı. Şu an foto yok hazır. Araca indiğimde çekip atarım.Ama dediğim gibi ben baya uğraştım kapasitif ekran v.s parçalrı toplamak için. Ebay de falan almıştım parçaları. Bu hazır sistemde güzel olmuş ama klima, park sensörü önemli eksik.

Acemi Üye snlyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Memur
    Model
    3008
    Emr Garage da montajı yapılan android tabanlı navigasyonu 3008 imde kullanıyorum. Park sensörlerini görüyor ve klima bilgileri ekranda da çıkıyor ama derecelerde problem var aracın kendi ekranı 20 ° iken multimedya ekranı 21.5° gösteriyor. Ayrıca aracın gösterge dili Fransızca oldu. Sizdeki sorun yazılımsal bir sorun olmalı. Normalde klima ekranı ve park sensörü ayarlardan açılıp kapatılıyor. Aklıma gelen başka bir şey ise 407 nin haberleşme sisteminin yeni araçlardan farklı olup android sistemin buna entegre olamaması.

Meslek
    Memur
    Model
    508
    ramses6479 ve snlydz cevaplar verdiğiniz için teşekkürler.

Sistemin bilgilerinin bulunduğu resmi paylaşıyorum.

ramses6479; Yapmış olduğunuz sistem için tebrik ederim. Aracınızı iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

1- 307 yol bilgisayarı ekranlarının dış çerçevesini alsam havalandırmanın orayı kesmeden montajı yapılabiliyor mu?

2- Yol bilgisayarı ekranının gücü yeni ekrana verilirse, yol bilgisayarı ekranı gücü nereden alıyor?

3- Klima bilgileri ekrana gelir mi?

4- Ayrıca park sensörü yol bilgisayarı ile alakalı mı?

snlydz; Aracınızı iyi günlerde kullanmanız dilerim.

3008 yeni nesil bir araç, benim aracım 2005 yılı teknolojisi. Ancak sistemi incelediğimde klima ve park sensörü aktif ve pasif etmek için ayarlar menüsünde vardı. Aracınızın geri vitese geçince park sensörü ve klima tuşlarını kullanarak sisteminizin videosunu çekip paylaşmanız mümkün mü?

Acemi Üye snlyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Memur
    Model
    3008
    Teşekkür ederim. Kısa sürede video çekeceğim. Bu arada sizin eklediğiniz tanıtım resimlerimdeki görüntüler eski yazılıma ait, bendeki multimedia arayüzü ufak tefek farklılıklar içeriyor.

Yeni Üye
    Meslek
    Elektrik Mühendisi
    Model
    407
    Merhaba,
    Forumdaki ilk mesajımı en çok merak ettiğim bu konu hakkında yazayım. Bu 407 için Android navigasyonu geçen geçtiğimiz ctesi taktım aracıma. İlk izlenimlerimi yazayım sonrasında fotoğraflarını çekince burada paylaşırım. İlk olarak sistemin çalışan yönlerini ikinci olarakda olması beklenen özelliklerini yazayım,

Çalışanlar;
    Araç yol bilgisayarını, klima bilgilerini ve araç menü seçeneklerini(örneğin araç hareket edince kapıların otomatik kilitlenmesi gibi ayarları) göstermektedir. Direksiyon altındaki kumanda ve yol bilgisayarı tuşu çalışmakta ve göstermekte. Kapı açık bilgisini göstermekte. Cihaz kullanımı kolay ve kullanışlı. Zaten çok iyi olan ses sisteminde son ses kapasitesi baya artmakta ve ses kalitesi aynı gibidir. Yeni bir araba havası vermektedir. Teybin yerine gelen yeni cihaz kaliteli kötü durmamakta. Ekran hassasiyeti telefonlar gibi ve ekran kalitesi ile parlaklığı iyi. Menü geçişleri hızlı. Geri kamerası hızlı. Android olması ile esnekliği yüksek. Çift usb bağlayabilme. Kullanışı çok güzel ve eğlenceli. Navigasyonu kullanışlı. Telefondaki müzikleri kablosuz olarak ve telefona müdahale etmeden dinleyebilme konforu.

Beklenen iyileştirmeler;
    Direksiyon kumandasındaki ileri geri arama tuşunun fonksiyonun değişip radyoda otomatik kanal arama yerine hafızada kayıtlı radyolar arasında ilerlemesi(407 kullanıcıları bilir arabanın en güzel ve en kullanışlı-kullanılan özelliğidir ve çoğu araçtan kendini ayırır). Araç menüsünü göstermekte, ayarlarda seçenek sunmakta fakat seçim yapmamaktadır, seçim uygulanamamaktadır yani kullanılamamaktadır. Aynı durum direksiyon fonksiyon tuşlarını değiştirme diye bir menüsü içinde geçerlidir ve işlev göstermemektedir, bu menü çalışsaydı eğer direksiyondaki otomatik arama tuşu eski şekilde ayarlanabilirdi. Ekran çerçevesi fotoğrafta göstereceğim tam oturmamakta, yukardaki fotoğrafın-videonun birinde görünmekte birinde o boşluk yoktur. İlk kontağı çevirip ışıkların sönmesini beklerken radyo normal çalışırken, marşa basıldıktan sonra yeniden başlayan sistemde radyo %90 çalışmamakta bazen normal şekilde çalışmaktadır ve çalışmadığında ses ile ekrandaki dokunmatik ileri geri arama tuşu işlevini yitirmektedir. Radyo hariç herşey normal çalışmakta. Tahminimce yazılımsal bir sorun ve reset atılması önerilmiştir fakat henüz denenmemiştir. Radyo çekim kalitesi orjinaldan düşük, az sayıda radyo bulmaktadır(henüz kurcalama safhasında olduğumdan ilerki zamanlarda daha net bişeyler yazarım) Menü hızlı fakat akıcılığı iyi tabletler kadar değil orta kalitedeki tabletler gibi(akıcılık derken yanlış anlaşılmasın cihaz hiçbir işlem için bekletmemekte herşeye çok hızlı tepki vermektedir). Arka kamera montajını plaka lambasının üstüne yaptırmayın, benim patlak yanmayan lambanın üstüne yapıştırmışlar kamerayı, ampulü veya lambayı değiştirebilecekmiyim bilmiyorum birde lamba camının yarısını kamera kapatıyor ampulü değiştirsemde bu seferde ışık iki plaka lambası için eşit süzülmeyecek gibi ve kötü görünecek sanki)

Bir çok eksiklikler ile alakalı olarak canbus cihazı gösterilmektedir. Canbus' ın olanakları ve yazılımı neye izin verirse navigasyon cihazı onu gösterebiliyor!

İlerleyen zamanlarda kullandıkça gördüklerimi yine burada fotoğraflı şekilde paylaşırım...

Acemi Üye FeRoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    mimar
    Model
    407
    Alıntı no-scream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Forumdaki ilk mesajımı en çok merak ettiğim bu konu hakkında yazayım. Bu 407 için Android navigasyonu geçen geçtiğimiz ctesi taktım aracıma. İlk izlenimlerimi yazayım sonrasında fotoğraflarını çekince burada paylaşırım. İlk olarak sistemin çalışan yönlerini ikinci olarakda olması beklenen özelliklerini yazayım,

Çalışanlar;
    Araç yol bilgisayarını, klima bilgilerini ve araç menü seçeneklerini(örneğin araç hareket edince kapıların otomatik kilitlenmesi gibi ayarları) göstermektedir. Direksiyon altındaki kumanda ve yol bilgisayarı tuşu çalışmakta ve göstermekte. Kapı açık bilgisini göstermekte. Cihaz kullanımı kolay ve kullanışlı. Zaten çok iyi olan ses sisteminde son ses kapasitesi baya artmakta ve ses kalitesi aynı gibidir. Yeni bir araba havası vermektedir. Teybin yerine gelen yeni cihaz kaliteli kötü durmamakta. Ekran hassasiyeti telefonlar gibi ve ekran kalitesi ile parlaklığı iyi. Menü geçişleri hızlı. Geri kamerası hızlı. Android olması ile esnekliği yüksek. Çift usb bağlayabilme. Kullanışı çok güzel ve eğlenceli. Navigasyonu kullanışlı. Telefondaki müzikleri kablosuz olarak ve telefona müdahale etmeden dinleyebilme konforu.

Beklenen iyileştirmeler;
    Direksiyon kumandasındaki ileri geri arama tuşunun fonksiyonun değişip radyoda otomatik kanal arama yerine hafızada kayıtlı radyolar arasında ilerlemesi(407 kullanıcıları bilir arabanın en güzel ve en kullanışlı-kullanılan özelliğidir ve çoğu araçtan kendini ayırır). Araç menüsünü göstermekte, ayarlarda seçenek sunmakta fakat seçim yapmamaktadır, seçim uygulanamamaktadır yani kullanılamamaktadır. Aynı durum direksiyon fonksiyon tuşlarını değiştirme diye bir menüsü içinde geçerlidir ve işlev göstermemektedir, bu menü çalışsaydı eğer direksiyondaki otomatik arama tuşu eski şekilde ayarlanabilirdi. Ekran çerçevesi fotoğrafta göstereceğim tam oturmamakta, yukardaki fotoğrafın-videonun birinde görünmekte birinde o boşluk yoktur. İlk kontağı çevirip ışıkların sönmesini beklerken radyo normal çalışırken, marşa basıldıktan sonra yeniden başlayan sistemde radyo %90 çalışmamakta bazen normal şekilde çalışmaktadır ve çalışmadığında ses ile ekrandaki dokunmatik ileri geri arama tuşu işlevini yitirmektedir. Radyo hariç herşey normal çalışmakta. Tahminimce yazılımsal bir sorun ve reset atılması önerilmiştir fakat henüz denenmemiştir. Radyo çekim kalitesi orjinaldan düşük, az sayıda radyo bulmaktadır(henüz kurcalama safhasında olduğumdan ilerki zamanlarda daha net bişeyler yazarım) Menü hızlı fakat akıcılığı iyi tabletler kadar değil orta kalitedeki tabletler gibi(akıcılık derken yanlış anlaşılmasın cihaz hiçbir işlem için bekletmemekte herşeye çok hızlı tepki vermektedir). Arka kamera montajını plaka lambasının üstüne yaptırmayın, benim patlak yanmayan lambanın üstüne yapıştırmışlar kamerayı, ampulü veya lambayı değiştirebilecekmiyim bilmiyorum birde lamba camının yarısını kamera kapatıyor ampulü değiştirsemde bu seferde ışık iki plaka lambası için eşit süzülmeyecek gibi ve kötü görünecek sanki)

Bir çok eksiklikler ile alakalı olarak canbus cihazı gösterilmektedir. Canbus' ın olanakları ve yazılımı neye izin verirse navigasyon cihazı onu gösterebiliyor!

İlerleyen zamanlarda kullandıkça gördüklerimi yine burada fotoğraflı şekilde paylaşırım...
    Kullanıcısı olarak aynı hatalar bende de mevcut.Ek olarak park sensörü iptal oluyor.Satıcı gerekli güncelleme yapılınca iletişime geçileceğini ibraz etmişti.

Yeni Üye
    Meslek
    Harita muhendisi
    Model
    407
    Bu sistemden bnde almayi dusunuyorum hatalar ve eksiklikler giderilmis mi ?

Acemi Üye FeRoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    mimar
    Model
    407
    Güncel hatalar devam etmektedir.Fakat öneririm.

Yeni Üye
    Meslek
    OTOMOTİV
    Model
    407
    arkadaşlar foruma yeni katıldım.geçen hafta peugeot araç sahibi oldum uzun yıllardan sonra.araç 407 coupe 2.7 hdi.bu araç için multimedya ve ses görüntü sistemi yardım ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.teşekkürler.şu anda araçta ekran ve rneg kafa var.rneg sonradan takılmış.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler