7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    tebukan
    Ziyaretçi

Peugeot 301 gündüz ledi montajı

Arkadaşlar AliExpress sitesinden gündüz ledi için satın aldığım ürün elime geçti. Fotoğraflarınıda paylaştığım bu setin en sağlıklı şekilde montajı nasıl yapılmalıdır. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum. Araca zarar vermeden gerekirse sigorta vb kullanmak suretiyle montajı nasıl yapılmalıdır?

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla sistemin zaten bir devresi var üzerinde sigortası olan, sistem motor çalıştıktan sonra devreye girecek şekilde ve park ampulleri yandığı anda kapanacak yada kısık moda geçecek şekilde bağlanmalı.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

tebukan
    Ziyaretçi
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla sistemin zaten bir devresi var üzerinde sigortası olan, sistem motor çalıştıktan sonra devreye girecek şekilde ve park ampulleri yandığı anda kapanacak yada kısık moda geçecek şekilde bağlanmalı.
    Evet Mehmet öyle ama işte bu uçlar dediğin şekilde nerelere bağlanmalı?

Yeni Üye
    Meslek
    Elektrik Teknisyeni
    Model
    301
    Farların link ine verebilirmisin. Araç üzerinde küçük dokunuşla güzel duracak. Eğer bağlatabilirsen nasıl bağlandığınıda paylaşırsan iyi olur.

Aktif Üye kırmızı35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    elektronik
    Model
    308
    Selamlar sanırım içinden şeması çıkmadı ki bağlantıda sıkıntı yaşıyorsunuz. şöyle bir yol izleyebilirsiniz son resimde yazanlara göre konuşuyorum bilgisayar kasalarının içindeki power supply yada nispeten güçlü bir 12v adaptöre kırmızı ucu + siyahı - olacak şekilde bağlayın eğer ledler parlak yanarsa mavi kabloyuda + ya bağlayın. Işıkların kısık moda geçmesi lazım eğer kısılırsa bu mavi kabloyu aracın park ampullerine giden kablonun + ucuna olası arızanın önüne geçmek için güçlü bir diyotla bağlamalısınız. Siyah kablo - şaseye bağlanacak kırmızı kablo aracı çalıştırdığınızda 12v gelen bir yere yine diyotla ve mümkünse röle kullanılarak bağlanmalı. Şu durumda beyaz kabloya ihtiyaç kalmıyor sanki açma kapama ucuymuş gibi geldi bana ama emin olamadım eğer kırmızı + ve siyah - bağladığınızda ledler yanmıyorsa muhtemelen bu işe yarıyordur ve beyaz kabloyada +12v bağlamanız gerekebilir. Rölenin mantığıda şudur Rölenin bobini sistemden çok fazla akım çekmez bu sayede mevcut tesisatınıza yüklenmez marşa basınca 12v gelen bir yerden röle bobinine akım gelir röle kontakları kapanır bu kapanan kontaklardan birine direk aküden 12v bağlarsınız kırmızı kabloyuda kapanan diğer kontağa bağlarsınız. Umarım yardımı olur..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tebukan
    Ziyaretçi
    Alıntı kırmızı35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar sanırım içinden şeması çıkmadı ki bağlantıda sıkıntı yaşıyorsunuz. şöyle bir yol izleyebilirsiniz son resimde yazanlara göre konuşuyorum bilgisayar kasalarının içindeki power supply yada nispeten güçlü bir 12v adaptöre kırmızı ucu + siyahı - olacak şekilde bağlayın eğer ledler parlak yanarsa mavi kabloyuda + ya bağlayın. Işıkların kısık moda geçmesi lazım eğer kısılırsa bu mavi kabloyu aracın park ampullerine giden kablonun + ucuna olası arızanın önüne geçmek için güçlü bir diyotla bağlamalısınız. Siyah kablo - şaseye bağlanacak kırmızı kablo aracı çalıştırdığınızda 12v gelen bir yere yine diyotla ve mümkünse röle kullanılarak bağlanmalı. Şu durumda beyaz kabloya ihtiyaç kalmıyor sanki açma kapama ucuymuş gibi geldi bana ama emin olamadım eğer kırmızı + ve siyah - bağladığınızda ledler yanmıyorsa muhtemelen bu işe yarıyordur ve beyaz kabloyada +12v bağlamanız gerekebilir. Rölenin mantığıda şudur Rölenin bobini sistemden çok fazla akım çekmez bu sayede mevcut tesisatınıza yüklenmez marşa basınca 12v gelen bir yerden röle bobinine akım gelir röle kontakları kapanır bu kapanan kontaklardan birine direk aküden 12v bağlarsınız kırmızı kabloyuda kapanan diğer kontağa bağlarsınız. Umarım yardımı olur..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Çok teşekkür ederim. Açıklayıcı bir yazı olmuş. Elinize sağlık. Bugün Çanakkale yetkili servisi montajı yaptı.

Yeni Üye
    Meslek
    Güvenlik
    Model
    301
    Merhaba konu eski ama ledleri kaça paraya aldınız ve montajını nasıl yaptınız anahtarını nereye bağladınız

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)