10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407

Pasta cila yapmak istiyorum.

Cok yer var yapan.Fiyatlar ortalama 250 tl.Ama ben kendim yapmak istiyorum.Nasil olsa alinacak urunler hep lazim olur.Hangi urunleri ve malzemeleri almaliyim.Yaparken nasil bir siralama izlemeli ve nelere dikkat etmeliyim.Tecrubeli veya bilgili arkadaslarimdan yardim bekliyorum.Tesekkur ederim.Aracin rengi siyah.

Acemi Üye MaCReM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam makina ile kendiniz yapmayi dusunuyosaniz tavsiye etmiyorum bu isi bilen birileri olmasi sart eger o makinayi boya uzerinde fazla tutarsaniz boyaya zarar verme olasiliginiz var cunku maddi imkanlar el veriyosa bence verin 250 lira adam gibi bi yerde yaptirin kafanız rahat olsun derim

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Tecrübeniz yoksa ben de tavsiye etmiyorum çünkü düzelteyim derken boyada hare ve hologram çiziklerinin dışında cilayı alma gibi sıkıntılar da olabilir. Benim arabayı boyadıktan sonra pasta yapmışlar; dedim keşke yapmasaydınız. Daha çok çizmişler..

Hevesimi kırmayın ne olursa olsun gene yapacağım derseniz de önce başka yerlerde deneyin makineye alışın derim. Mesela çıkma kaporta parçası veya boyalı başka bir şey olabilir.. Onun dışında öneri için pm atıyorum..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    El ile ustubu ysrdimiyla cok yaptim ama bu sefer makine alip yapmak istiyorum.pasta sart degil cila yapsam da kafi.bir de makine alirsam hep yaparim diye dusunuyorum.

Aktif Üye By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Detailing Car Care
    Model
    308
    Ankaradaysaniz yardımcı olurum profesyonel boya koruma ile ilgileniyorum.

Acemi Üye
    Çok da korkmamak lazim,dikkatli ve özenli davrandiktan sonra 250tlye yapan bir çok yerden çok daha iyi yapabilir duruma gelebilirsiniz.Lakin detay forumlarini özenle sabirla inceleyip öğrenmeniz sonrasinda pratiğe geçmeniz lazim.Başlarken bende çok tirsmistim fakat gecen zaman içerisinde hiç bir araca zarar vermedim.Durum bir iki malzemeden ibarette degil yanliz mutlaka bir cok malzeme alacaksiniz,muhtemelen çok daha fazla harcayacaksiniz.

LG-H815 cihazımdan gönderildi

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    Detailturkey forumundan Denizli'de profesyonel olarak bu isi yapan Emre ile tanistim.Dukkanina gittim sohbet ettim.Once niyetim kendim bu isi yapabilir miyim diye ogrenmekti.Sagolsun her konuda yardimci olacagini soyledi.Ama tam bir hobi isi oldugu icin kendime fazla guvenemedim.Hazir yer malzeme isini ehli kisiyi bulmusken Emreye yaptirmaya karar verdim.Dogru bakimla 1
    5 sene parlaklik sozu verdi.Yapilacak islemler asagida.200 tlye anlastik.
    Detaylı yıkama
    Jant Temizliği
    Kil ile yüzey temizliği
    Çizik Giderme
    Boya Parlatma
    Boya Koruma
    Susuz motor temizleme

Aktif Üye karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    makine mühendisi
    Model
    308
    Alıntı 407 exe.b. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Detailturkey forumundan Denizli'de profesyonel olarak bu isi yapan Emre ile tanistim.Dukkanina gittim sohbet ettim.Once niyetim kendim bu isi yapabilir miyim diye ogrenmekti.Sagolsun her konuda yardimci olacagini soyledi.Ama tam bir hobi isi oldugu icin kendime fazla guvenemedim.Hazir yer malzeme isini ehli kisiyi bulmusken Emreye yaptirmaya karar verdim.Dogru bakimla 1
    5 sene parlaklik sozu verdi.Yapilacak islemler asagida.200 tlye anlastik.
    Detaylı yıkama
    Jant Temizliği
    Kil ile yüzey temizliği
    Çizik Giderme
    Boya Parlatma
    Boya Koruma
    Susuz motor temizleme
    5 sene parlaklik sözü hemde 200 tl ye valla helal olsun. Detailing konusunda az cok bilgim vardir. Bunlari hayal olarak goruyorum...
    Molla Mehmet Karayilan anisina

Karayılan der ki, harbe oturak
    Kilis yollarından kelle getirek
    Nerde düşman varsa orda bitirek
    Vurun Türk uşağı namus günüdür

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    Yazim yanlisi olmus . 5 sene degil. 1.5 sene.Uygun urunlerle firca kullanmadan araci yikama sarti ile.

Aktif Üye By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Detailing Car Care
    Model
    308
    Yapılacak uygulamalara 200 Tl istendi ise genede araştırın çünki ben o şekilde bir uygulamaya standart araca 400 den aşağı malesef yapmıyorum cünki bir arabanın uygulama süresi 10-14 saati bulmakta.Bu saat içinde 200 çok manidar.Yanlış bilinen bir noktada doğru yıkama ; Şampuan ,yıkama eldiveni ve kurulama havlusu ile yıllarca parlaklığını korursunuz 1 2 3 vs 5 değil tamamen kullanıcıya bağlı 5 deyince şaşıran arkadaşlar olmuş.Aracın boyasını matlaştıran benzinlik şampuanlarıdır içinde barındırdığı kostik kimyasallar hem aracınızın üzerindeki korumayı söker hemde boyanızı matlaştırır o yüzden Ph-nötr şampuanları tavsiye etmekteyiz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)