14 sonuçtan 1 ile 14 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Alternatif Enerji Kaynakları Tek.
    Model
    yok

RCZ hakkında merak ettiklerim.

Arkadaşlar herkese merhaba. Foruma yeni üye oldum sayılır. Kendimi tanıttığımı düşünüyorum, arzu eden arkadaşlar buradan bakabilirler;

http://goo.gl/hKdG1B

Arkadaşlar benim aklımda araç olarak çok beğendiğim PUG RCZ THP200 modeli var. Bunun yanında içinin çok basit gözükmesi (İç kısım, konsol vb yerlerin kalitesi nasıldır hiç bilmiyorum) sebebiyle aklımda bir yandan da Scirocco giriyor. Double ekran, direksiyonda ki tuşlar çok güzel ayrıntılar ve gerçekten göz dolduruyor. Ama RCZ'nin görüntüsü, tavanda olan çift bombeli yapısı, koltukları çok hoşuma gidiyor.

RCZ'nin;
    -Bilinen, sürekli tekrarladığı olağan bir kronik sorunu var mıdır?
    -Arkada oturacak kişiler için gerçekten çok dar ve seyahat edilemez bir yaşam alanı mı var? Max 1.75 boy için soruyorum.
    -Uzun yolda konforu nasıl?
    -Uzun yol sakin bir şekilde max 100-110 sabit olarak yakıt tüketim değeri nedir?
    -Şehir içi sakin kullanım, yumuşak gaz tepkileriyle tüketim değerleri nedir?
    -İç kısımdaki malzemelerin zamanda yıprandığını ve aşınma söz konusu olduğunu okudum bir kaç yerde, doğru mudur?
    -Sürekli bir arıza göstermesinden yana genel olarak 207RC/GT'de de baya okumuştum sürekli bir arıza kodu gösteriyormuş ekranda, doğru mudur?

Aramızda Rocco kullanıcıları varsa ya da kullanıp objektif ve dürüst olarak yorum yapabilecek herkesin yorumunu almayı çok isterim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkür ederim Kazasız, belasız, hayırlı sürüşler.

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    RCZ kullanıcları cevaplayacaktır ama nacizane bende yazayım.

RCZ'nin bilinen iki kronik sorunu var. İlki hararet müşürü ki çoğu aracın zaten bu parçası değişti. Gösterge de yanılsama oluyor ve değişince düzeliyor. İkinci sorun ise Yüksek basınçlı benzin pompası. Özellikle ilk serilerdeki benzin pompalarının tamamında bu sorun oluştu. Birçok kişi yine değişim yaparak sorunu çözdü. Kesinlikle modifiye edilmemiş ve kurcalanmamış bir RCZ bakın aksi halde size dert açar.

Arkada oturacak kişiler ancak çocuk olabilir. Yetişkin kişiler baş mesafesi sebebiyle arkada zorlanır.

RCZ yol tutuş karakteri açısından çok başarılı bir otomobil ancak bu konfor açısından bazı handikaplar doğuruyor. Örneğin sert ve darbeli hissettiren bir süspansiyon mevcut.

RCZ200 için uzun yolda tüketim 6,5lt seviyelerinde.

Şehiriçi sakin kullanımlarda 8,5 lt gibi tüketimler konuşuluyor.

ARacın malzeme kalitesi oldukça iyi. Nappa Hakiki deri döşeme ve konsol-kapıların özel bir kaplaması mevcut. Aşınma veya parlama tarzı bozulmalar özensiz kullanımların sonucu ortaya çıkıyor. İlginç kimyasal ürünler de buna sebep olabiliyor.

Sürekli arıza kodu göstermez. Öyle bir sorun yok zaten bu kadar kişi aksi durumda isyan bayrağını çekmişti.

Temiz, düzgün bir RCZ THP200 başınızı ağrıtmaz. Güçlü ve ekonomiktir. Keyifli ve sorunsuz kullanırsınız.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Rcz'yi iki yetişkin binecek şekilde düşünün. Arka taraf hem diz hem de baş mesafesi açısından çok dar. 1.75 cm boy için kısa mesafelerde bile sorun yaratır. Ancak bunun yanında hiç beklemediğiniz oranda bagaj hacmine sahip.
    Bence imkan olursa aracı test edin. Direksiyona geçtiğiniz andaki size vereceği güven ve sürüş sırasında yaşatacağı zevkle aklınızdaki çoğu soru işaretinin yok olmasına neden olacaktır.
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Yeni Üye
    Meslek
    Alternatif Enerji Kaynakları Tek.
    Model
    yok
    Alıntı Ömer Gedik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    RCZ kullanıcları cevaplayacaktır ama nacizane bende yazayım.

RCZ'nin bilinen iki kronik sorunu var. İlki hararet müşürü ki çoğu aracın zaten bu parçası değişti. Gösterge de yanılsama oluyor ve değişince düzeliyor. İkinci sorun ise Yüksek basınçlı benzin pompası. Özellikle ilk serilerdeki benzin pompalarının tamamında bu sorun oluştu. Birçok kişi yine değişim yaparak sorunu çözdü. Kesinlikle modifiye edilmemiş ve kurcalanmamış bir RCZ bakın aksi halde size dert açar.

Arkada oturacak kişiler ancak çocuk olabilir. Yetişkin kişiler baş mesafesi sebebiyle arkada zorlanır.

RCZ yol tutuş karakteri açısından çok başarılı bir otomobil ancak bu konfor açısından bazı handikaplar doğuruyor. Örneğin sert ve darbeli hissettiren bir süspansiyon mevcut.

RCZ200 için uzun yolda tüketim 6,5lt seviyelerinde.

Şehiriçi sakin kullanımlarda 8,5 lt gibi tüketimler konuşuluyor.

ARacın malzeme kalitesi oldukça iyi. Nappa Hakiki deri döşeme ve konsol-kapıların özel bir kaplaması mevcut. Aşınma veya parlama tarzı bozulmalar özensiz kullanımların sonucu ortaya çıkıyor. İlginç kimyasal ürünler de buna sebep olabiliyor.

Sürekli arıza kodu göstermez. Öyle bir sorun yok zaten bu kadar kişi aksi durumda isyan bayrağını çekmişti.

Temiz, düzgün bir RCZ THP200 başınızı ağrıtmaz. Güçlü ve ekonomiktir. Keyifli ve sorunsuz kullanırsınız.
    Peki ömer abi ben bu aracı alıp orjinal stock vaziyette daha sonra stage 2/ 2+ yapsam sıkıntı yaşatır mı? Yani şuan için tabi ki ortada fol yok yumurta yok ama araştırma aşamasında olduğum için sormak istedim. Sağlıklı bir yazılım ve cooler, dv, egzoz, custom turbo boruları, intake kit ile alınabilicek güç nedir? Yani ben aracın canını çıkarmak değil, forget olaylarına girmeden sağlıklı olarak alabileceğim gücü soruyorum. Az çok bilgin vardır diye düşünüyorum. Ayrıcı bu işlemleri tavsiye eder misin abi? Yazılım konusunda da en iyisinin şuan için süperchips olduğunu okudum bir kaç yerde. Hem performans, hem tüketim hemde araca birebir uyumluluğu olarak. Kendi fikirlerini ve tecrübelerini de aktarırsan çok sevinirim.

Alıntı ayzinim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rcz'yi iki yetişkin binecek şekilde düşünün. Arka taraf hem diz hem de baş mesafesi açısından çok dar. 1.75 cm boy için kısa mesafelerde bile sorun yaratır. Ancak bunun yanında hiç beklemediğiniz oranda bagaj hacmine sahip.
    Bence imkan olursa aracı test edin. Direksiyona geçtiğiniz andaki size vereceği güven ve sürüş sırasında yaşatacağı zevkle aklınızdaki çoğu soru işaretinin yok olmasına neden olacaktır.
    Test etme imkanı maalesef yok gibi bir dırum. Olursa da, anca aracı alıcak duruma geldiğimde olur herhalde. Onun harici pug firmasında bu aracın test aracı yok galiba. Öğrendiğim kadarıyla üretimine de son verilmiş artık üretilmiyormuş. Test konusunda varsa bir imkan nasıl bir yol izleyebilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Acemi Üye
    Meslek
    Bankacı
    Model
    RCZ
    Benim naçizane tavsiyem ECU'ya müdahale yerine tak-çıkar tip chip almanız... Ben 1 aydır RaceChip kullanıyorum ve sonuçlardan gayet memnunum... Yarım litre yakıt tasarrufu + 35 beygir civarı bir güç artışı elde ettim. Tabi sürüş sitilimi değiştirmeden...Forumdakiler daha iyi bilir ama ben ECU'ya yapılacak her müdahalenin ileride sorun çıkarabileceğini düşünüyorum. Ama tak-çıkar tarzı chip'ler çok daha güvenilir. Ayrıca RCZ ne kadar büyük bir aşk da olsa bir gün bu aşk da bitecek elbet ... Satış anında bu yapmayı düşündüğünüz modifiyeler ( kit'ler vs. ) bir çok alıcı için soru işareti oluşturabilir. Şahsen ben sonradan müdahale yapılan bir RCZ almazdım. Tabi bu da sonuçta arz-talep meselesi her kör satıcının bir alıcısı olur ...

Ben ön koltukları ne kadar öne çeksem de maalesef arka tarafa yetişkin sığması çok zor. Sadece çok yakın mesafeler için yetişkin oturabilir o da zorunlu hallerde... Ama sizi 385 lt'lik büyük bir bagaj bekliyor olacak ... Hatta arka koltukları yatırınca bu rakamı katlıyorsunuz....

İçinin basitliğine katılmıyorum. Basitlik göreceli bir kavram bence ... Deri kaplı ve çok şık duran bir konsol, nostaljik analog saat, tamamen deri koltuklar bence çok hoş duruyor....Kaplama konusunda malzemenin gayet kaliteli olduğunu düşünüyorum...

Dizayn olarak kolay kolay hiçbir araç bence RCZ'in eline su dökemez... Hele hele Scirocco.... Zagato'dan esinlenilmiş double-bubble tavan çok çekici... Kalçalar da cabası ....

1.6 THP motor bilindiği üzere BMW-PSA ortaklığında geliştirilen performanslı ve verimli bir motor... Uzun yolda rakiplerine nazaran ne kadar az yaktığını görünce şaşıracaksınız tabi bu sizin sürüş tarzınızla çok yakından alakalı...Eğer chip/yazılım yapıp bir de cruise control'u kullanırsanız makul seviyelerde tüketiyor... Ben şehir için de bile cruise control kullanan biri olarak çok memnunum...

Yol tutuşu zaten dillere destan bir araba... Yüksek hızlarda o kadar güven verici ki siz de şaşıracaksınız... Ancak çok nazik bir araç özellikle kötü yol, çukur, kasis çok dikkat etmeniz gerekir... Ben sırf bu yüzden sac karter koruma yaptırdım plastik olana güvenmedim...Süspansiyon ve direksiyon çok sert ama bu arabanın verdiği verdiği zevk herşeyi unutturuyor ... Frenleri güven veriyor....Donanım olarak da bence yeterli bir araç....

Maalesef efsanenin üretimi 2015 yılında durdu... O yüzden test için araç kiralama firmalarından 1 haftalığına 2. el bir RCZ kiralayıp güzel bir test yapabilirsiniz...
    Peugeot daha güzelini yapana kadar en güzeli bu..... RCZ Evolution Ateş Kırmızısı....

Aktif Üye efe_60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iş adamı
    Model
    RCZ
    Arkadaşlar Merhabalar;

RCZ de arka koltuğa yolcu alırken, ön yolcu koltuk sırtını indirdiğimizde koltuk otomatik olarak öne doğru kızaklıyor mu ?
    2013 Model Peugeot RCZ Evolution 1.6 THP 200 Hp Sefef Beyaz (2019 - ..... ?)
    2015 Model Fiat Doblo 1.3 Multijet 90 Hp Easy
    Beyaz (2016 - ..... ?)
    2011 Model Peugeot Partner Tepee Premium Pack 110 Hp Beyaz (2014 - ..... ?)

2008 Model Peugeot 407 Executive Black CD 1.6 Hdi 110 Hp Siyah (2012-2017)

2010 Model Peugeot Partner Tepee 110 Hp Aliminyum gri (2010-2012)

2001 Model Renault Laguna 2.0 RXT 140 Hp Kekova Mavisi (2008-2010)
    1993 Model Tofaş Şahin Beyaz (2005-2008)

Moderatör SerhatRCZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    RCZ
    Alıntı efe_60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhabalar;

RCZ de arka koltuğa yolcu alırken, ön yolcu koltuk sırtını indirdiğimizde koltuk otomatik olarak öne doğru kızaklıyor mu ?
    Hayır, öyle bir özellik yok.
    2013 RCZ EVO. 1.6 THP 200 HP S.BEYAZ - (Satıldı)
    2016 308 T9 1.6 E-HDİ 115 HP ALP BEYAZI - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (Satıldı)
    2016 308 GTİ 1.6 THP 270 HP KIRMIZI-SİYAH - (Satıldı)
    2018 3008 ALLURE ELG. 1.6 120HP - S.BEYAZ - (Satıldı)
    2018 308 GTİ 1.6 THP 270 HP MAVİ-SİYAH - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (GÜNCEL)

Aşk Üç Harftir : RCZ !!!

Aktif Üye efe_60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iş adamı
    Model
    RCZ
    Teşekkürler Serhat Hocam arkadaşımın Bmw coupe de görünce merak etmiştim. Bayağı da pratik bir kullanım sağlıyor aslında keşke Rcz de de olsaymış.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2013 Model Peugeot RCZ Evolution 1.6 THP 200 Hp Sefef Beyaz (2019 - ..... ?)
    2015 Model Fiat Doblo 1.3 Multijet 90 Hp Easy
    Beyaz (2016 - ..... ?)
    2011 Model Peugeot Partner Tepee Premium Pack 110 Hp Beyaz (2014 - ..... ?)

2008 Model Peugeot 407 Executive Black CD 1.6 Hdi 110 Hp Siyah (2012-2017)

2010 Model Peugeot Partner Tepee 110 Hp Aliminyum gri (2010-2012)

2001 Model Renault Laguna 2.0 RXT 140 Hp Kekova Mavisi (2008-2010)
    1993 Model Tofaş Şahin Beyaz (2005-2008)

Yeni Üye
    Meslek
    Hemşire
    Model
    yok
    Arkadaşlar aracı aldığım kişiden bluetooth şifresini öğrenmemiştim şimdi kullanamıyorum ortak bi şifre varmıdır veya nasıl sıfırlayabilirim şifreyi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aktif Üye gecegoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iklimlendirme sogutma teknikeri
    Model
    RCZ
    Alıntı Batuhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aracı aldığım kişiden bluetooth şifresini öğrenmemiştim şimdi kullanamıyorum ortak bi şifre varmıdır veya nasıl sıfırlayabilirim şifreyi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Aracı baglarken herhangi bir şifre yok,Sizin tamınlayacagınız ve basitçe kullanabileceginiz bir kombinasyon yapabilirsiniz...

Yeni Üye
    Meslek
    Mühendis
    Model
    RCZ
    Merhaba,

Peugeot Göral RCZ'nin 15.000 km 'de veya yılda 1 bakıma gelmesi gerektiğini söylüyor. Araba da uzun süredir bakım uyarısı veriyordu. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Moderatör SerhatRCZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    RCZ
    Alıntı barisg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Peugeot Göral RCZ'nin 15.000 km 'de veya yılda 1 bakıma gelmesi gerektiğini söylüyor. Araba da uzun süredir bakım uyarısı veriyordu. Bu konuda bilgisi olan var mı?
    Doğru bilgi verilmiş. RCZ için bakım aralığı 15bin km veya 1 yıldır. Ben 10 bin km de bir bakıma sokuyorum.
    2013 RCZ EVO. 1.6 THP 200 HP S.BEYAZ - (Satıldı)
    2016 308 T9 1.6 E-HDİ 115 HP ALP BEYAZI - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (Satıldı)
    2016 308 GTİ 1.6 THP 270 HP KIRMIZI-SİYAH - (Satıldı)
    2018 3008 ALLURE ELG. 1.6 120HP - S.BEYAZ - (Satıldı)
    2018 308 GTİ 1.6 THP 270 HP MAVİ-SİYAH - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (GÜNCEL)

Aşk Üç Harftir : RCZ !!!

Yeni Üye
    Meslek
    Mühendis
    Model
    RCZ
    1 yıllık kullanım sonrası görüşlerim aşağıda;

1. 2013 model RCZ Evolution sahibiyim. Araç üzerinde hiçbir modifikasyon yok, tamamen orijinal ve Fransa'dan özel sipariş ile getirilmiş.Üzerinde Wipcom 3D multimedya sistemi var.
    2. Arabayı evden okula çocuk taşımak ve oradan işe gitmek için kullanıyorum. Çocuk taşıdığım için 100 km üzerine dahi çıkmadım.
    3. Araç aldığımda 28.000 km'de idi. Tertemiz duruyor hala
    4. İç döşeme diğer hiçbir Peugeout'da kullanılan tarzda değil, tamamı deri döşeme, spor coupe koltuk ve hatta DVD oynatabilen multimedya sistemi var. Tavan ise karbon fiber kaplama.
    5. Aracın süspansiyonları çok sert, direksiyonu ve kapıları ise çok ağır, müthiş bir kalite hissi veriyor. Bunu kullandıktan sonra, Volkswagen sınıfı araçlar bisiklet gibi geliyor.
    6. Bagaj Golf'den büyük, dış görünüşten bunu anlamak imkansız, aracın bagajına bisiklet ve piknik sepeti koyup pikniğe gidiyoruz. Bagaj 384 LT.
    7. RCZ el yapımı bir araç, Peugeot'un diğer araç modelleri ile karıştırmayın, üretim sonlanana kadar Avusturya'da Magna Steyr fabrikasında el ile üretiliyordu. Motor BMW, otomatik şanzıman ise Porsche ile birlikte geliştirilmiş. Kullanılan Motor THP'nin uyarlanmış hali.
    8. Peugeot'un öne yığılan vites problemi bu araçta, en azından 2013 modelinde, yok. Geçişleri farketmiyorsunuz bile.
    9. Tüm koltuklar ve ön konsol ile gövde tamamen deri kaplı. Aracın kapısını açtığınızda müthiş bir deri kokusu karşılıyor. Bunun olumsuz yanı, yazın aracı güneş altında bırakıyorsanız, torpido'daki deri kaplamasına zarar gelmemesi için ön camı güneşlik ile korumanız ve ayda 1 deri koruyucu ile cilalamanız gerekmesi.
    10. 156 beygirlik motor müthiş bir güç ve tamamen sessiz çalışıyor. Çoğu zaman trafik içinde sıkışık durumlarda aracı motosiklet gibi kullanıp sıkışıklıktan kaçabiliyorum zira tork o kadar yüksek ki araç ok gibi fırlayıp kaçıyor.
    11. Arka koltuklar yetişkin için küçük ama ben oğlumu rahatlıkla oturtup okula götürüyorum. 160cm civarı boylu 2 kadını da arkaya oturtup kısa mesafe taşıdığım oluyor, konforlu olduğunu sanmıyorum ama kapasite olarak yeterli, şehir içi kısa mesafede 2 orta boylu kişiyi taşıyabilir. Arkaya 2 koltuğun konulmasının nedeni vergi dilimini düşürmek imiş, eğer 2 koltuklu araç olsa imiş, Avrupa'da aracın vergisi, araç spor sınıfa gireceği için, daha yüksek olacakmış. Arkada 170 cm'in üzerindeki kişilerin yaşayacağı en büyük sıkıntı arka cam eğimli olduğu için boyunlarının bükülmesi.
    12. Daha önce Türkiye'de Volkswagen'in tüm otomobillerini ve BMW 1'i, yurtdışında ise Lexus CT, BMW M4 Coupe, Golf 2.0 TDI, Volvo V40, Passat vs. kullandım ama Peugeot RCZ Evolution'da gördüğüm iç mekan kalitesi sadece BMW M4 Coupe'de vardı.
    13. Farlar adaptif ve halojen, ben hep farlar açık kullanıyorum ama bu konudaki en büyük lüksü farların direksiyonu çevirdiğiniz yöne dönüyor olması.
    14. Evolution modellerin ses sistemi BOSE.
    15. Araç kadranı, ben satın aldığımda 14 lt harcama gösteriyordu. Ben mantıklı bir kullanımla bunu 8'e kadar düşürdüm. 1.6 hp motor için 8 lt yakıt tüketimi ve RCZ için çok makul. 100 TL'lik benzin ile 180 km gidiyorum. Benzin'in litresi 6.29 TL
    16. Frenler cidden çok sert, en ufak bir dokunuşa tepki veriyor ve kızaklamadan duruyorlar, eşimde sıfır aldığım 2017 model Golf var, bu fren performansının yanına bile yaklaşmıyor.
    17. Araç müthiş konforlu, müthiş performanslı ve müthiş bir kalite hissi veriyor.
    18. Gaz tepkisi müthiş başarılı. Araç ok gibi fırlayıp gidiyor, uzun yolda hız denemesi yapan biri değilim, sıkışık trafikte kaçmanız gerektiğinde RCZ motorsiklet gibi davranabiliyor yüksek tork'dan dolayı.
    19. Bu araç yetenekleri ve donanımına göre Türkiye'de neden bu kadar ucuz? Marka algısı ve insanların cesaretsizliği yüzünden. Bakım masrafından korkan da olur, aile tipi Sedan kullanma ihtiyacı olan da, aracı 2. el piyasasını düşünerek alan da. Bu nedenle distribütör'ler bizleri bilindik marka ve modellere mecbur bıraktı Türkiye'de.
    20. 2013 model bu araçtaki konfor 2017 model Golf Comfortline'da yok. BMW M4 Coupe'nin 2. eli ise Türkiye'de 600.000 TL'nin üzerinde.
    21. Bence en büyük eksi, lastiklerin 19" olması. Benim araçta takılı olan ContiSportContact™ 3 lastiğin tanesi 2000 TL.
    22. Bir başka eksiklik Navigasyon'un 2 farklı modelinin olması ve Wipcom3D versiyonun sadece kara Avrupa haritalarını desteklemesi. WipNav modelinin haritalarının içinde ise Türkiye de mevcut ve internetten harita indirip güncelleyenler var. Bende daha pahalı olan Wipcom 3D var ama aracın Türkiye'ye resmi satışı düşünülmediğinden Türkiye haritası için lisans almamış Peugeot.
    23. Peugeot, üretimini durdurduğu RCZ'nin yerine Exalt'ın üretimine başlayacak. Bu araç hakkında görüşlerinizi merak ediyorum
    24. 2013 model bu araç'da sesli komut sistemi var. 6 dilde komut tanıyor. Yabancı diliniz varsa, müzik değiştirme, telefon araması yapma, harita'ya konum girme, radyo kanalı değiştirme v.b. işlemleri sesli olarak komut vererek arabaya yaptırabilirsiniz.
    25. Araç içinde alarm var, kilitli iken hareket algıladığında alarm çalışıyor. 2 defa sıcaktan kamera düşünce araca koşmak zorunda kaldım.
    26. Sorusu olan buradan ulaşabilir.
    Konu barisg tarafından (16-07-2018 Saat 17:29 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Meslek
    bilgi işlem
    Model
    yok
    Merhabalar,

200 hp manuel hasar kaydı olabilir (pert ağır hasar olmayan ), 100.000 km geçmemiş , 60.000 tl civarında satmayı düşünen arkadaşlar varsa benle iletişime geçebilirler,

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)