6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: kaput ayarı

Acemi Üye

kaput ayarı

merhabalar,uzun zamandır gözüme batan bi detay var...kaput seviyesi sanki normalden aşağıda duruyo gibi..sanki hafif aşağıya düşmüş gibi..geçenlerde servise gittiğimde danışmana göterdim seviyenin normal olduğunu söyledi..aslında normal değil , standart servis yaklaşımını simgeleyen bi cümle ''onlara göre herşey nomal'' showroomda 2 tane 308 e baktım ikiside gayet düzgündü..

arabanın kaput ve tamponuyla ilgili herhangi bi darbe vs söz konusuda değil .. acaba istanbulun bozuk çukurlu yollarından dolayı (her ne kadar gereğinden çok fazla dikkat etsemde ister istemez süprizlerle karşılaşabiliyosunuz) kapı kilit ayarlarında olduğu gibi diğer parçalardada oynamalarmı oluyo ? pek mantıklı değil ama aklıma geldi..

acaba kaputun seviyesini yükselttirebileceğim veya ayarlatacağım bi servis veya herhangi bir usta tanıyomusunuz ?

Aktif Üye Gökay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    STK
    Model
    3008

Ynt: kaput ayarı

Aracı showroomdan aldım oradada dikkat ettim benim kaputun ve ön çamurluka kapıların hiç biryerinde eşit bir durum söz konusu değil.Aracın geçmişini bilmesem kesin toplanmış bu araç derim >

Nasıl bir montaj hattıdır anlamadım...
    3008 BlueHdi Sedefli Beyaz

Acemi Üye

Benimde ilk aldığımda dikkatimi çekmişti
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 hdi 90hp Kum Gri Stil Paket

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Benim de sol ön çamurluk ile sol ön kapı birleşim yerlerinde gözle görülür 1-3 mm ararsında yükseklik farkı var. ilk servis ziyaretinde sormuştum. abi bırak böyle kalsın demişlerdi. Ama bu tip problemler tüm araçlarda olmakta. bir S sınıfı Mercedes te ön koltuk çevresindeki plastik kaplamalar çıkıktı.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok

Kaputtaki düşüklük ön tarafta mı? Eğer öyleyse kaput kilidinden dolayı olabilir. Ayar yapılabilir diye düşünüyorum.
    Fiorino 1.3 Emotion

Acemi Üye

Alıntı yuяd@eя Nickli Üyeden Alıntı
    Kaputtaki düşüklük ön tarafta mı? Eğer öyleyse kaput kilidinden dolayı olabilir. Ayar yapılabilir diye düşünüyorum.
    evet ön tarafta ... kilit ayarıyla ilgili olbilirmi diye servis bende sordum .. yok abi bence hiç oynamayalım kilitin ayarıda bozulur sonra diyo adamlar..yani kendi mallarına bile dokunmaya korkuyolar...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)