5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    serbest
    Model
    206

Aracım stop ediyor soğutma suyuna yağ karıştırıyor

Arkadaşlar aracımda yaklaşık 1 aydır yolda giderken stop etme veya park ettikten sonra tam soğuyana kadar çalışmama problemi var. Üstelik çok ilginçtir ki seyir halinde iken veya park ettikten sonrada bu hata olduğunda marş basıyor fakat motor dönmüyor yani belli bi süre kesinlikle çalışmıyor. Bütün elektriksel şeyler çalışıyor fakat hararet göstergesi normalde kontak çevirdiğinde dahi çıkması gerekirken o yerinden dahi oynamıyor zaten oynayınca da çalışacağını belli ediyor. Buna ek olarak son 10 gündür de motor soğutma suyuna(radyatör) yağ karıştırıyor. Ben bunun contayla ilgili olmadığını düşünüyorum çünkü herhangi çekiş düşüklüğü veya egzozdan su damlaması yok. Yağ soğutucuyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Fakat dediğim gibi stop etme sorununa herhangi bi çözüm bulunmuş değil. Beyin arızasında da çıkmıyor bilgisayara bağlatınca. Var mı yardım edebilecek veya başına gelebilen. Gerçekten soğumuş durumdayım aracımdan ve yaptırınca kesinlikle satmayı da düşünüyorum

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Öncelikle suya yağ karıştırma problemini çözmeniz gerekiyor. Bu problem çözüldükten sonra arızayı aramak gerekir. Tahminim ısı sensörü soğutma suyuna yağ karıştığı için doğru sıcaklığı ecu ya iletemiyor veya ısı sensörü arızalı bu nedenlerle zengin karışım oluşuyor ve özellikle motor sıcakken çalışma güçlüğü ortaya çıkıyor. Isı sensörü arızaları genelde bilgisayarda arıza kodu çıkmıyor.
    2008 classic edition

Acemi Üye
    Meslek
    Gıda Mühendisi
    Model
    306
    Sensörlerde kesinlikle bir sorun var Aynen dediğiniz gibi ısı sensöründe muhtemelen problem var radyatörde ve termostatta sıkıntı varmı onu gözetin olmadı bunu servise götürüp çözümü neden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz servis pahalı bir fiyat çıkarırsa sanayide iyi bir elektrikçi ve usta bu işi çözebilir.Kolay Gelsin.

Yeni Üye
    Meslek
    serbest
    Model
    206
    Şu ana kadar krank mil sensörü,ısı(hararet) müşürü değişti. Fakat sonuç aynı

Yeni Üye
    Meslek
    mühendis
    Model
    206

Kardeşim aynı sorunu yaşıyorum

Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aracımda yaklaşık 1 aydır yolda giderken stop etme veya park ettikten sonra tam soğuyana kadar çalışmama problemi var. Üstelik çok ilginçtir ki seyir halinde iken veya park ettikten sonrada bu hata olduğunda marş basıyor fakat motor dönmüyor yani belli bi süre kesinlikle çalışmıyor. Bütün elektriksel şeyler çalışıyor fakat hararet göstergesi normalde kontak çevirdiğinde dahi çıkması gerekirken o yerinden dahi oynamıyor zaten oynayınca da çalışacağını belli ediyor. Buna ek olarak son 10 gündür de motor soğutma suyuna(radyatör) yağ karıştırıyor. Ben bunun contayla ilgili olmadığını düşünüyorum çünkü herhangi çekiş düşüklüğü veya egzozdan su damlaması yok. Yağ soğutucuyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Fakat dediğim gibi stop etme sorununa herhangi bi çözüm bulunmuş değil. Beyin arızasında da çıkmıyor bilgisayara bağlatınca. Var mı yardım edebilecek veya başına gelebilen. Gerçekten soğumuş durumdayım aracımdan ve yaptırınca kesinlikle satmayı da düşünüyorum
    Kardeşim aynı sorunu ben de yaşıyorum araç stop ediyor sadece hararet göstergesi çalışınca araç çalışıyor çalışmazken çalışmıyor. benim de krank sensörü ve müşür ve buji değişti sorun aynı nasıl çözdün sorunu lütfen yardımcı ol.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)