2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    ögrenci
    Model
    307

Exclamation arac çalıştırıken ve stop ederken cıyırtı

herkeze merhabalar 2005 model 307 1,6 hdi aracım var sorunumu kısaca anlatayım

aracı çalıştırma anında ve stop anında bi cıyırtı geliyor cok sinir bozucu bi ses aynı ses normal seyrinde giderken birden yavasladıgımda da geliyor sonra kesiliyor normal rolanti halinde ses yok ilk kalkış hareketinde yine aynı ses sanki kayış sesi gibi metal sürtmesi gibi pek anlayamadım dogrusu ustaya gösterdim orayı burayı kurcaladı kayıslara baktı muhafaza degiyor belki dedi cıkardı takozlara baktı gideremedi en son debriyaj bilyası olabilir dedi bi o kaldı cünkü dedi sizce neden geliyor bu ses

Yeni Üye
    Meslek
    motor ustası
    Model
    307
    kayış sürtmesi gibi anladım v kayışı bozulmuş olabilir çalışır halde motorun videosunu paylaş bence daha iyi anlaşılır kayış genelde bir yerlere sürter cık cık çok şiddetli baş ağrıtan aracın içine bile giren güçlü ses yapıyor v kayısı genelde giderken araç otomat tik ayarlar gerilir boşalır bu esnada boşken sürter gerilince sesi keser genelde kayış yapıyor cayırtıyı tabi aracı gören kişi daha iyi bilir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)