Bir çok Peugeot sahibi olmuş biri olarak en son 301 ile yoluma devam ediyordum. Peugeot'un 2008 classic edition kampanyası düzenlemesiyle 301'den ani bir kararla ayrılma kararı verdim. Aracı alalı yaklaşık 1 ayı geçti. Yeni aldığım araç allure donanım seviyesinden bir kaç donanım eksiğiyle oldukça dolu. En son aracım 301 le farklı klasmanda olsa da bir kaç kıyaslama yapmak istiyorum. Ses sisteminin ses kalitesi 301 ile 2008 in hemen hemen aynı belki bir tık 2008 önde olabilir. 301'in iç mekanı ve bagajı devasa yani 2008 le mükayese edilemez ancak 2008 in içide o kadar ufak değil özellikle arka diz mesafesi 301 den geçiş yapmış birisi için gayet yeterli. Bagaj haliyle 301 e alışmış birisi için ufak kalıyor. Yakıt konusunda 301 daha az yakıyordu. Çok büyük fark olmasada yaklaşık 100 km de yarım litre 2008 in yakıtı fazla. Motor sesi 2008 in biraz daha az ancak rüzgar sesi bana daha çok geldi. Uzun yolculuklarda 301 in yumuşak süspansiyonu nedeniyle daha az yorucuydu. 2008 sert süspansiyonuyla bozuk satıhlarda rahatsız edebiliyor. 301'in kliması tartışmasız daha performaslıydı 2008 in kliması cam tavanın etkisi nedeniyle ortamı soğutmakta çok iyi değil. İç mekan plastik kalites ive kalite algısı 2008 in daha iyi. Hatta bir çok japon C sınıfından bile öndedir.
Kısaca 2008 almayı düşünenlere tavsiye edebilirim

Bayide yola çıkmadan önce

Bugün çektiğim fotolar

İç görünüm