4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    407

407 depodan yakıt taşması.

Arkadaşlar, yakıtı ağzına kadar dolduranların depolarından fazlası dökülen var mı? Dün araçta yaklaşık 7lt mazot vardı. Pompa görevlisine dolduralım dediğimde ücret ödemek için kasaya gitmiştim. Araç 60lt mazot aldı. Görevli arkadaş telaşla beni uyardı. Arabanın altından yakıt sızdırıyor diye. Bir süre sonra akıntı durdu. Bugün virajı sert aldığımda tekrar damlattığını gördüm. Ne yapmalıyım? Dolum ağızında sıkıntı mı var? Yoksa bu taşma normal mi?

Yeni Üye Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    CNC Operatörü
    Model
    406
    Gırtlak doldurursanız depoyu tahliye borusundan azar azar akıtması normaldir, pompa attıktan sonra daha doldurmanıza hacet yok

Bir daha mazot aldığınızda tekrar gözlemleyin damlatma var ise borularda bi çatlak vs birşey vardır

Ama sanmıyorum dediğim gibi gırtlak fulleyince tahliye borusundan atar o da normaldir araçlarda olan birşeydir

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    407 lerin tanki 66 lt.

Yeni Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    407
    Teşekkürler. Azar azar akma olmadı. Şişeden su akıtır gibi aktı. Sonra kesildi. Bugün sert fren yaptım. Park etmek için. Orada da biraz akıntı vardı. Park ettiğim yerde akma yoktu. Depo çalkalandıkça fazlayı atıyor herhalde. Bayram sonrası göstereyim. Sonucu buraya yazarım. Tekrar teşekkürler.
    Konu Marvin tarafından (10-09-2016 Saat 14:10 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)