6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    2008

Peugeot 208'e LPG uygun mudur?

Merhabalar, yeni üyeyim.

2 yıldır Peugeot 2008 1.6 e-HDi sahibiyim. Performans ve kullanım açısından çok memnun olduğum için, 2. araç olarak küçük kardeşi Peugeot 208 1.2 VTi alıp LPG taktırmayı düşünüyorum. Çok araştırmama rağmen bir sonuca varamadım. Hata oluşur mu? İleri zamanlarda sorun çıkar mı? Çoğu LPG servislerinin Peugeot motorlardan uzak durduğunu da okudum. Öte yandan sokaklarda çok LPG'li Peugeot'larda gördüm.

Öğrenciyim, 208'i okulumda kullanacağım ve bana gideri oldukça düşük olmalı. 2008 de ne kadar kendimi zorlayıp düşük seviyelerde yakıt tüketimi alsamda, 1.2 motor benzinlinin tüketim konusunda beni tatmin edeceğini düşünmüyorum. Malum yakıtlar arasındaki fiyat farkı da belli.

Acemi Üye
    Selamlar bende 301 1.2vti kullanicisiyim 35k da taktirdim brc lpg kitini ve su an araç 60kda su ana kadar bir sıkıntı yaşamadım gayet memnunum yanliz ben araci 3000 devirden fazla kullanmam sakin kullaniciyim motoru zorlamam bir etkisi var mi bilmiyorum ama bakimlari filtreleri zamanından önce orjinal parçaları ile değiştiririm.Şu an iyi tabi amailerde ne olur bilemem daha uzun süre lpg de kullanan arkadaslar varsa bilgilendirirlerse sevinirim 😉

LG-H815 cihazımdan gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    2008
    Peki yakıt tüketim değerleriniz nasıl? 100 km'de şehir içi ve şehir dışı, kaç Litre ya da kaç Krş yakar?

Aktif Üye Emrah_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Elektromekanik Tasarım
    Model
    301
    Eğer kaliteli bir kit ve kaliteli bir usta bir araya gelirse motoru uçururlar bile .
    LPG kiti kaliteli usta kalitesizse sabah akşam usta usta dolarşırsınız.

1,6 vti lpg şehir için 18-19 Kuruş şehir dışı 0,14 0,15 0,16 kuruş civarı halay çekmekte. (LPG 1,99 tl den baz alınmıştır.)
    PEUGEOT 301 VTI (+lpg) ALLURE (BOĞAZİÇİ MAVİ)

Yeni Üye
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    2008
    Teşekkurler. 1.6 için güzel değerler.

Acemi Üye
    1.2vti 2.52tlden alinan lpglerde sehir icin 20 21 krs sehir disi 15 krs civari bayramda yakit tuketimim bu yönde oldu.

LG-H815 cihazımdan gönderildi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler