5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    106

Post 106 xr marş, düzensiz devir, stop rolantide titreme sorunu

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım K.maraşta bir garip üniverste öğrencisiyim para biriktirip 106 xr 98 model aldım 2 ayöncesine kadar arabamdan çok memnundum, bir sıkıntı çıkardı bıktırdı beni
    1- bazen 4, 5 marşta çalışıyo bazen tek marşta (sıcak soğuk fark etmiyor)
    2- rolantide devir bazen 2000 e çıkıyo takılıyo bazen rolanti düşüp stop ediyor ama genllikle 1000 devirde titreme yapıyo.
    3- Bazen çekişi çok güzel oluyo bazen çekişten düşüyo bariz belli
    4- Lpgde de benzinde de gaza yüklenince öne atıyo ayağımı gazdan çekince yığılıyor
    5- sabah motor ısınana kadar (3dakka kadar ) gaza basarsam stop ediyor
    Burda gurbetteyim tanış tamircim yok gittğim tamirci ya başından savıyo yada aşırı ilgisiz kalıyor çoğuda bişeyden anlamıyo verdiğim paralar boşa gidiyor
    2 motorcuya 1 elektirikciye götürdüm yapamadılar makinaya bağladılar hata kodu çıkmadı
    2 ay öncesine kadar hiç bir sıkıntım yoktu bu yüzden rolanti valfı değişti,bogaz kelebeği temizlendi, bujiler kontrol edildi benzin pompası değişti, ısı müşürü kontrol edildi yine en ufak değişme yok bu şekilde kullanıyorum Allah yokluğunu vermesin bu halde bile her işimi hallediyo ama tek marşta çalışan ve çoğu arabaya kafa tutan arabamı özledim bu sıkıntıların sebebi nedir bence hepsi tek bi sıkıntıya bağlı çünkü aynı anda ortaya çıktı sorunlar

Yeni Üye
    Meslek
    Analist
    Model
    106
    Ben de yeni aldım senin gibi. Isınması nasıl bende de ısınma sorunu var. Çok çabuk ısınıyor. Hararet göstergesi hangi çizgide senin genel kulllanımda?

Yeni Üye
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    106
    Normal kullanımda sıcaklığından aşırı memnunun 1 yıldır bende araç en fazla 80 derecedeydi hiç üzerine çıkmadı

Yeni Üye
    Meslek
    Analist
    Model
    106
    Alıntı Eravci106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal kullanımda sıcaklığından aşırı memnunun 1 yıldır bende araç en fazla 80 derecedeydi hiç üzerine çıkmadı
    Ben de normal kullanıyorum sakin. Yola çıkınca hemen ısısı geliyor mu 80 dereceye 80 derece dediğin ortada ki kalın beyaz çizgi mi onun bir üstünde ki beyaz çizgi mi hararet göstergesinde?

Yeni Üye
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    106
    Sabah çalıştırdıktan 5 dakka sonra ortadaki çizgide 10 dakka sonra ortadaki çizginin biraz üstüne çıkıyor
    Yani Kırmızı çizginin altındaki beyaz çizgiyi hiç geçmedi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler