9 sonuçtan 1 ile 9 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Bilgisayar
    Model
    301

2013 / 301 / Access Ses Sistemi Hk.

Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Ben Hatay/İskenderundan Ahmet aranıza yeni katıldım.
    3 Ay önce 2013 1.2 Access VTİ Peugeot ilk aracımı almış bulunmaktayım.

Müzik ses sisteminden hiç memnun değilim sanki telefon haparloründen çalıyor gibi hiç tatmin edici değil. Bu aracların orjinalinde 2 adet sadece önde haparlör mevcut arkada yok. Ben arkayada haparlör taktırmak istiyorum. Fakat bu konularda hiç bir bilgim ve fikrim yok. Anfi vs.vs. istemiyorum sadece haparlörlerle çok profosyonel bir güm güm ses olmasada tatmin edici bir ses çıksın istiyorum. Öndeki haparlörleride değiştirmem gerekiyormu yoksa sadece arkaya almam yeterli mi. Ve bunda arkaya giden hali hazırda kablo tesisatı mevcutmudur. Tesisat yok ise bunu kendi servisindemi yaptırmamı önerirsiniz. Ve haparlör alırken nasıl bir haparlör almamı önerirsiniz ve bu bana kaca mal olur. Önerilerinize ve fikirlerinize muhtacım.
    Şimdiden yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkürler
    2013 Access 1.2 VTİ ~ Siyah İnci ~

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    amfisiz yada en azından araç üzerinde ki teybi değiştirmeden her hangibir iyileştirme mümkün değil gibi 301 lerde. arkaya hoparlör taksanız bile çok aşırı bir şey fark etmeyecek.beklentiniz min. seviyede ise teyp ve 4 hoparlör bir tık ileri gidebilir. 301 bu konuda çok zor bir araç maalesef.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Aktif Üye HarunHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    http://www.forumpeugeot.com/showthre...ghlight=F%FCme
    Sanırım size fikir verecektir. Aynı yollardan geçip çözüm aramış ve bu şekilde halletmiş bir kişi olarak sizi anlıyorum. En azından eskisinden gayet iyi oldu. Arkadan ses gelmesi güzel oldu.
    Konu HarunHoca tarafından (24-11-2016 Saat 19:50 ) değiştirilmiştir.
    2013 Active 1.6 HDI Köpekbalığı

Yeni Üye
    Meslek
    Bilgisayar
    Model
    301
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amfisiz yada en azından araç üzerinde ki teybi değiştirmeden her hangibir iyileştirme mümkün değil gibi 301 lerde. arkaya hoparlör taksanız bile çok aşırı bir şey fark etmeyecek.beklentiniz min. seviyede ise teyp ve 4 hoparlör bir tık ileri gidebilir. 301 bu konuda çok zor bir araç maalesef.
    Aracımın normal teybini söktüm. 1750 tl değerinde multimedya navigasyon taktırdım. Sizce yinede değiştirmem gerekiyor mu ?

Alıntı HarunHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.forumpeugeot.com/showthre...ghlight=F%FCme
    Sanırım size fikir verecektir. Aynı yollardan geçip çözüm aramış ve bu şekilde halletmiş bir kişi olarak sizi anlıyorum. En azından eskisinden gayet iyi oldu. Arkadan ses gelmesi güzel oldu.
    Hocam konunuzu ilk sayfadan sonuna kadar üşenmeden okudum. O kadar güzel modifiye ve aksesuarlar yapmışsınız ki bayıldım resmen. Bu benim peugeot olarak ilk aracım ve almadan önce o kadar çok tereddütteydim ki. Konunuzu okuyup inceledikten sonra arabaya bakış açım değişti ve çok sevdim. Aklımdan geçenlere ve yapacaklarıma bir çok şeye ilham olup o kadar çok yardımcı oldunuz ki anlatamam.

Hocam sizin almış olduğunuz arkaya 2 adet 16 cmlik tweeterli pioneer hoparlörü nerden aldınız ve fiyatı nedir. Bulunduğum şehirde Oto ses sistemlerinden iyi anlayan adam akıllı ustada yok aslında tereddütüm birazda bundan kaynaklanıyor. Ve sanırım kablo tesisatının titizlikle güzel bir şekilde çekilmesi gerek. Arkaya hoparlörü taktığınız zaman bagaj kapağı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadınız değilmi çarpma değme vs.vs..gibi. Son olarak ben pioneer yerine sony düşünüyorum ne dersiniz hocam pek bir değişiklik olurmu yoksa o kadar para vermeme gerek yok sadece sizin ki gibi pioneer taktırmam kafi mi?

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Alıntı AdmiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracımın normal teybini söktüm. 1750 tl değerinde multimedya navigasyon taktırdım. Sizce yinede değiştirmem gerekiyor mu ?

Hocam konunuzu ilk sayfadan sonuna kadar üşenmeden okudum. O kadar güzel modifiye ve aksesuarlar yapmışsınız ki bayıldım resmen. Bu benim peugeot olarak ilk aracım ve almadan önce o kadar çok tereddütteydim ki. Konunuzu okuyup inceledikten sonra arabaya bakış açım değişti ve çok sevdim. Aklımdan geçenlere ve yapacaklarıma bir çok şeye ilham olup o kadar çok yardımcı oldunuz ki anlatamam.

Hocam sizin almış olduğunuz arkaya 2 adet 16 cmlik tweeterli pioneer hoparlörü nerden aldınız ve fiyatı nedir. Bulunduğum şehirde Oto ses sistemlerinden iyi anlayan adam akıllı ustada yok aslında tereddütüm birazda bundan kaynaklanıyor. Ve sanırım kablo tesisatının titizlikle güzel bir şekilde çekilmesi gerek. Arkaya hoparlörü taktığınız zaman bagaj kapağı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadınız değilmi çarpma değme vs.vs..gibi. Son olarak ben pioneer yerine sony düşünüyorum ne dersiniz hocam pek bir değişiklik olurmu yoksa o kadar para vermeme gerek yok sadece sizin ki gibi pioneer taktırmam kafi mi?
    Size ilham kaynağı olabildi isem, bakış açınızı olumlu anlamda değiştirebildi isem ve aracınızı sevmenize vesile olabildi isem ne mutlu bana.Satın aldığım hoparlör bu idi. http://urun.n11.com/hoparlor/pioneer...rlor-P33272147 Tüm bu değişiklikleri yapabilmek için araştırma yapmak, önceliklerini belirlemek, doğru ürünü bulmak, nereden alacağına, yurt içi mi dışı mı olacağına karar vermek, kendi stilini belirlemek vesaire bir miktar para ama daha çok ise sabır gerekiyor. Ürünleri sipariş vermek, bir ayı aşkın süre beklemek sonra uygun şartların oluşmasını bekleyip montaj yapmak uğraştırıcı ancak bir o kadar da keyifli şeylerdi. Pioneer veya sony bence fark etmez, benim ustam ne söyledi ise onu aldım. Tabi aracınız allure değilse, müzik sistemini kontrol kolu da bu işi tamamlayan unsur olacaktır. Siz zaten 7 inç ekran almışsınız, teybin işini görecektir. Arkaya iki hoparlörün takılması, gerekli kablolama işinin yapılması için işten anlayan bir usta yeterli olacaktır.

Acemi Üye
    Meslek
    Muhasebeci
    Model
    301
    Kara Şimşek

https://r.tapatalk.com/shareLink?url...0&share_type=t
    Bence yeterli gelmeyebilir cunku aracin hoparlor konumlari cok kotu sesi izole edicek bir konumu yok bende bu anlamda 2.000 tl lik bi sistem kurdum kara simsek konulu konuyu incelerseniz istediginizi alicaginizi dusunuyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Alıntı sefapolat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kara Şimşek

https://r.tapatalk.com/shareLink?url...0&share_type=t
    Bence yeterli gelmeyebilir cunku aracin hoparlor konumlari cok kotu sesi izole edicek bir konumu yok bende bu anlamda 2.000 tl lik bi sistem kurdum kara simsek konulu konuyu incelerseniz istediginizi alicaginizi dusunuyorum

Ben sesten çok fazla bir şey beklemediğim için arkadan ses gelmesi yeterli olmuştu, sizinki daha esaslı bir çalışma. Ne beklediğinizle alakalı bir durum, tamamen tercih ve para ile alakalı.

Acemi Üye
    Meslek
    Muhasebeci
    Model
    301
    Harun Bey ben size ithafen yazmadim zaten genel anlamda bi tespitte bulundum. Lakin bütçe ben 800 tl gibi birsey dusundum ama aracta tatmin etme olayi cok zordu ve beni bu meblalara getirdi . Soyliyebilicegim tek sey cok iyi bir sisteme gerek yok cunku arac iyi bir sistemi kaldirmiyo örneğin ben on hoparlöru cok kisiyorum teypten cunku arkadaki gibi calarsa degisik titresim ziriltilar cikiyor torpido dan

Yeni Üye
    Meslek
    Bilgisayar
    Model
    301
    http://urun.n11.com/hoparlor/sony-xs...A&gclsrc=aw.ds

http://urun.n11.com/hoparlor/pioneer...rlor-P33272147

Arkadaşlar bunu almak istiyorum sizce seste tatmin edici bir değişiklik olur mu önerirmisiniz. Yoksa bunu almak yerine harun hocamın yukarda vermiş olduğu pioneeri almam kafi mi. Dediğim gibi ses öyle güm güm vursun profosyonel bir ses olsun istemiyorum. Sadece kulağa hoş gelsin bir nebzede olsa dinleyiciyi tatmin etsin kafi. Bu arada 2 yollu ve 3 yollu haporlör arasında büyük bir ses farkı varmıdır. İşin en kötü yanı bulunduğum ilçede adam akıllı bir oto ses sisteminden anlayan iyi bir usta yok. Hepsi al tak mantığıyla çalışıyor. iyi bir usta için en az 300 km yol alıp adanaya gitmem gerekiyor. Bende o yüzden sizde yardım ve önerilerinizi istiyorum. Kendim monte etmek istiyorum. Asıl mesleğim bilgisayar yazılım ve donanım. Yani elim elektroniğe çok yatkındır. Yapabileceğime inanıyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)