11 sonuçtan 1 ile 11 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Satın Alma Sorumlusu
    Model
    208

Exclamation 208 titreme problem

Arkadaşlar;

Yardımınıza ihtiyacım var. 1.2 yarıotomatik 208 var. Araç 1. viteste kalkarken bazen titreme yapıyor özellikle hafif yokuş yukarı kalkarken.

Servisi aradım baskı balatayı değiştirmemiz gerekiyor diyorlar. daha araç 20.000 km de ki ben yarı otomatik bir arabayı nasıl kullanmam gerektiğini biliyorum.

arkadaşımı aradım o aynı problemler bende de var diyor. Acaba soruyorum sizde de böyle problemler var mı? bu acaba aracın kronik problemleri mi?

Yeni Üye
    Meslek
    Satınalma
    Model
    208
    Merhaba. Aynı araç ve sorun bendede vardı. Sırf bu yüzden aracımı değiştirdim. Söylemiş olduğunuz problem kroniktir. 13.000 km de değiştirdim. Garantiden. Öncelikle aracınız garanti dahilinde mi? Eğer garantiliyse 3 kez arka arkaya servise gitmeniz ve aynı problemi belirtmeniz lazım. Bunu neden söylüyorum çünkü yaşadım. İlkinde yazılım atıldı,aracınız hazır alabilirsiniz dediler. İkincisinde komple yazılım değiştirildi!! Hazır alabilirsiniz dediler(komple yazılım neymiş diye sormadım artık üçüncüsünde servisten çıkmadan daha yanıma ustayı aldım test sürüşünde ortaya tekrar çıkınca sonunda değiştirdiler.
    şayet garantili değilse maliyeti 3000₺ civarı..
    bu problemi bir daha yaşamamak adına yapılması gereken en önemli nokta aracınızı yoğun trafikte iken sürekli durduğunuzda boşa almak olacaktır.
    siz siz olun mümkünse aracı satıp değiştirin.Ben 20 gün oldu 208 allure 110 hp tam otomatik versiyonunu aldım. Bayilerden Test sürüşü yapabilirsiniz. Yaptığınızda ne demek istediğimi daha marşa basarken anlayacaksınız. İyi günler..

Acemi Üye MaCReM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bu sorunun cozumu volantdir baski balata degisse bile volant degismedigi surece bu sikinti olacaktir yada tornalatmak gerekiyor ki manuel vitesde tamamda otomatikde nasil olur bilemiyorum

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    308 ler de de ilk başta bu sorunu yaşayan oldukça fazla oldu,20 30 bin km lerde baskı balata ve volan değişimine giden çok araç var. burada hata hem bizde hem serviste çünkü bu sistemi nasıl kullanmamız gerekitğini bilmiyoruz aynı zamanda bize öğretmiyorlar bilgide vermiyorlar. bu aracı tam otomatik gibi kullanmamak gerekiyor, bazı uyulması gereken kurallar var onları da forum içinde auto6r hakkın da herşey diye bir topic var orada bulabilirsiniz.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Yeni Üye
    Meslek
    Oto yıkamacı
    Model
    206
    20.000 km de baskı balata mı değişir ya? Sen aracı bir servise götür.

Yeni Üye
    Meslek
    işçi
    Model
    208
    arkadaşlar aynı sorun bende de var. 10.000 kmde oldu onu garantiden güç bea değiştirttik. ancak şimdi 22.000 kmde ve yine aynı sorun var. bu sefer yine inat ediyorlar. dediğiniz gibi nasıl kulanmamız gerektiğini söylemiyorlar bu yarı otomatik araçları yani onlarda daha fazla suç var. şimdi fransaya mail atacam bakalım...

Yeni Üye
    Meslek
    Satın Alma Sorumlusu
    Model
    208
    çok teşekkür ederim evet garantiden çıktı aracım maalsef gittiği yere kadar bu şekilde kullanacağım.

Yeni Üye Peugeotsev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    oto yıkamacı
    Model
    Partner
    Gittiği yere kadar abi sonra değiştirirsin olmadı

Yeni Üye
    Meslek
    OTO SERVİS İŞLETMESİ
    Model
    407
    sevgili arkadaşım öncelikle 1.2 benzinli izpdironik vitesler de sık görülen bir durum fakat bu aracınızın nasıl kullandığınıza balı,da olabilir mesala yoğun tırafik,da ayanız sürekli
    firen petalında kalırsa şayet siz sanki depriyaj lı bir araçmış gibi algılar beyin otomatikmen baskı ve balata sistematik olarak aşınma zamanla meydana gelebilir
    vites kolunu yoğun tırafikde boş moduna almalısınız tabiki busorun tam olarak balata ve baskıda ise

Yeni Üye
    Meslek
    Satın Alma Sorumlusu
    Model
    208
    Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Nasıl kullanmam gerektiği gerçekten biliyorum. Bir müddet bu şekilde takılacağım sanırım çünkü şuan 3000 tl param yok bunu yaptırmak için. ama bu araçta böyle bir sorun çok oluyormuş.

hatta yaptıran arkadaşlar bile sorunun tekrar edebileceğini bildiriyorlar. Bu konuyu çözen vs varsa yazarsa çok sevinirim...

Yeni Üye
    Meslek
    Eksper
    Model
    208
    Murat bey araç hala sizde mi? Sorunu çözebildiniz mi? Araçtan beni ciddi anlamda soğuttu aynı sıkıntı. Tam bir rezalet.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler