8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    öğrenci
    Model
    2008

Serviste oluşan hasar

hepinize hayırlı günler öncelikle aracımı 30000 km bakımına götürdüm servisten aldığımda bagaj bölgesinde ezik olduğunu farkettim, 40000 km'de şuan bununla ilgili ne işlem yapabilirim acaba?

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Geçmiş olsun.

Farkettiğiniz an servise durumu bildirdiniz mi? Bildirim, zabıt altına aldıysanız servis itiraz edemeyecektir. Ama arada zaman varsa büyük olasılıkla olmadığını söylerler.

İtiraz ederlerse bu durumunda aklıma gelen tek seçenek, servis güvenlik kameralarının incelenmesi olabilir.

Benzer şekilde başıma gelen bir olay var. Fiat aracımı servisten aldıktan günler sonra sol marşpiyelinde ezik olduğunu farketmiştim. Aklıma lifte kaldırdıkları sırada ezilmiş olabileceği geldi, ama ikna edememiştim. Kamera falan da olmadığı söylenmişti.

Umarım sizdeki sorunun sonucu böyle olmaz.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    öğrenci
    Model
    2008
    çok saolun

10000km geçti aradan ^_^ fark ettim ama götürmeye fırsatım olmadı sanırım öyle kalacak . aracı zemzem suyuyla yıkamam lazım heralde uğursuz geldi baya 5000kmde felan yıkatmaya götürdüğümde çamurluğu vurmuşlardı gözümün önünde

ne diyeyim artık Allahından bulsunlar

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Bence çok geç kalınmış.

Mini onarım paketi içeren bir kasko varsa belki işe yarar.

Ne yazık ki her ayrıntıya dikkat etmek de bizlere düşüyor. Güvenip teslim ediyoruz, sonuçta zararı bizler çekiyoruz.
    Bir Kedim Bile Yok..

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    10000 km kullandıktan sonra servisi ikna etmeniz çok zor olacaktır. Geçmiş olsun çok geç kalınmış

SM-G935F S7 Edge cihazımdan gönderildi.
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Yeni Üye
    Meslek
    öğrenci
    Model
    2008
    olmuşla ölmüşe çare yok malesef belki ileriki zamanlarda para verip yaptırırım.

Ayrıca şunuda eklemek istiyorum aracı ilk aldığımda kolçak(kolçek'de olabilir) yanlış takılmıştı.

Milyarlar verip aldığımız arabada böyle şeylerin olması bir sonraki aracımın peugeot olma ihtimalini oldukça düşürdü.

Aktif Üye
    Meslek
    MEMUR
    Model
    308
    böyle şeyleri yaşamak üzücü ama maalesef Türkiye de tüketici hakları korunmuyor. bu hemen hemen bütün firmalarda böyle. sanal da bir konu var denk geldiniz mi bilmiyorum ama sıfır alınan audi a3 de yaşanan vites arızası nedeni ile mağdur olan arkadaşın yaşadıkları ve doğuş otomotivin tutumu içler acısı idi.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı xweser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyle şeyleri yaşamak üzücü ama maalesef Türkiye de tüketici hakları korunmuyor. bu hemen hemen bütün firmalarda böyle. sanal da bir konu var denk geldiniz mi bilmiyorum ama sıfır alınan audi a3 de yaşanan vites arızası nedeni ile mağdur olan arkadaşın yaşadıkları ve doğuş otomotivin tutumu içler acısı idi.

Aynen öyle. adam A3'ü almaya taaa Trabzon'a gidiyor, araca binip yola çıktığında 300 km sonra DSG arızası nedeniyle yolda kalıyor.

Sürekli uzun yol yapan biri olarak işte bu korku yüzünden DSG den uzak durdum. Kumar gibi bir şey Belki arıza yapar belki yapmaz diye konuşuluyor.

Merakla bekliyorum sonucu. Ama dava süresi en azından 1 yıl deniyor (bence 1 sene de bitmez) parasını ödediği araca sadece kapısının önünde bakmak zorunda kalacak olan bir tüketici olacak.

Buna karşılık EAT6 şanzımanlar konusu neredeyse hiç yer işgal etmiyor Peugeot forumlarında.
    Bizim dertlerimiz ikinci el fiyatı, kolçak problemi, garanti kapsamındaki ufak tefek değişiklikler vs.
    Bir Kedim Bile Yok..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)