Sayfa 1/4 123 ... SonSon
76 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308

SMEG ekran ve Üniteleri hakkında herşey

Dostlar merhaba. 308 t9 aracımı aldıktan sonra SMEG ekranlar hakkında araştırma yapmaya başladım ve birkaç çeşidi oldugunu fark ettim...malum servisler de pek bilgi yok .. burdan bu konu hakkında bilgilerimizi paylaşalım şimdiden bilgi paylaşımında bulunanlara teşekkürler.

ben yaptıgım araştırmada 3 çeşit smeg ekran ve üniteleri olduguna ulaştım.

birincisi düz smeg ünite sadece player yani çalma ve oynatma..

ikinci smeg+ dedikleri ünite hem player hemde internete girmeye imkan sağlıyor analdıgım kadarıyla internete bluetooth üzerinden ulaşıyor...navigasyonsuz dikkat ederseniz mavi gps anten girişi yok..

üçüncü smeg ler ise smeg+ navigasyonlu olan üniteler.bunlarda hem navigasyon hemde geri görüş kamerası var.giriş portlarına dair fotolar aşagıda

araç içindeki yerleri

biz burda bunlarla ilgili teknik bilgileri paylaşırsak cok faydalı olacaktır. veridiğim bilgilerde yanlışlık varsa yine burada düzeltiriz arkadaşlar.
    mesela acvtive donanımlarda hem geri görüş kamerası hemde navi yok.. bunları navi olan ünite ile değiştirirsek navi ve geri görüş kamerasını kullanabilirmiyiz diyerek ilk soruyu ben sormuş olayım.
    Konu mygold tarafından (21-01-2017 Saat 12:42 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye gecegoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iklimlendirme sogutma teknikeri
    Model
    RCZ
    Alıntı mygold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostlar merhaba. 308 t9 aracımı aldıktan sonra SMEG ekranlar hakkında araştırma yapmaya başladım ve birkaç çeşidi oldugunu fark ettim...malum servisler de pek bilgi yok .. burdan bu konu hakkında bilgilerimizi paylaşalım şimdiden bilgi paylaşımında bulunanlara teşekkürler.

ben yaptıgım araştırmada 3 çeşit smeg ekran ve üniteleri olduguna ulaştım.

birincisi düz smeg ünite sadece player yani çalma ve oynatma..

ikinci smeg+ dedikleri ünite hem player hemde internete girmeye imkan sağlıyor analdıgım kadarıyla internete bluetooth üzerinden ulaşıyor...navigasyonsuz dikkat ederseniz mavi gps anten girişi yok..

üçüncü smeg ler ise smeg+ navigasyonlu olan üniteler.bunlarda hem navigasyon hemde geri görüş kamerası var.giriş portlarına dair fotolar aşagıda

araç içindeki yerleri

biz burda bunlarla ilgili teknik bilgileri paylaşırsak cok faydalı olacaktır. veridiğim bilgilerde yanlışlık varsa yine burada düzeltiriz arkadaşlar.
    mesela acvtive donanımlarda hem geri görüş kamerası hemde navi yok.. bunları navi olan ünite ile değiştirirsek navi ve geri görüş kamerasını kullanabilirmiyiz diyerek ilk soruyu ben sormuş olayım.
    Güzel paylaşımınız için teşekkür ederim,Kazaleyin yeni kasa partner tepee çıkan bir Smeg sistem elime geçti ve biraz kurcalama şansım oldu,Test ettigim sisteme kamera ilave edilebiliyor,sistemi Rcz aracımda test imkanım oldu,Gerçekten başarılı bir sistem oldugu kanatindeyim.Kurcaladıkca yeni paylaşımlarımız olacaktır.İlk olarak hemen söylüyorum şuan için RT6 Ve smeg aynı navigasyon güncellemesine sahip ben2016-1 yükledim.

Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    şimdi navigasyonsuz ekran ile navigasyonlu ekran aynımı onu merak ediyorum.. navigasyonlu üniteyi takınca ekranında simgesi çıkarmı acaba.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Paylaşım için teşekkürler. Gerçekten bilgilenmeye ihtiyaç duyduğumuz bir konu seçtiniz.

Benim araç Active. Ama geri görüş kamerası ve ön dahil park sensörleri var. Ama navigasyon yok. Aslında var da mı yok? yoksa benim Smeg yukarıda ki 3 modelden de mi farklı?
    Bir Kedim Bile Yok..

Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    Alıntı NecdetPek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler. Gerçekten bilgilenmeye ihtiyaç duyduğumuz bir konu seçtiniz.

.Benim araç Active. Ama geri görüş kamerası ve ön dahil park sensörleri var. Ama navigasyon yok. Aslında var da mı yok? yoksa benim Smeg yukarıda ki 3 modelden de mi farklı?
    nedemek hocam. benim araçta active ön arka park sensörü var ama geri görüş kamerası yok . sizde kamera olduguna göre active donanımlar geri görüş kamerasını destekliyor diyebiliriz. ..paylaştıkca bu işi çözecegiz hocam..
    Konu mygold tarafından (21-01-2017 Saat 14:48 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    nedemek hocam. benim araçta active ön arka park sensörü var ama geri görüş kamerası yok . sizde kamera olduguna göre active donanımlar geri görüş kamerasını destekliyor diyebiliriz. ..paylaştıkca bu işi çözecegiz hocam..
    kamera desteği varsa belki navigasyon desteği de vardır. Umutlansam mı acaba?

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bir Kedim Bile Yok..

Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    Alıntı NecdetPek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kamera desteği varsa belki navigasyon desteği de vardır. Umutlansam mı acaba?

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    tek yol unitenin arkasına bakmak hocam. eğer arkada gps girişi varsa anteni alıp yazılım aktif edilirse iş bitmiş demektir..

Acemi Üye
    bende navigasyonlu smeg ekran var(2008 hdi ekranı) hoparlör çıkışları kaç watt güç veriyor diye araştırdım ama hiç bir yerde bulamamıştım. Ayrıca anfi çıkışı var mı onu da bulamadım bunlarla ilgili nereden bilgi bulabilirim acaba ?

Acemi Üye kuntyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    sistem yöneticisi
    Model
    308
    <a href="https://www.youtube.com/watch?v=XQ8ComEgg6E" target="_blank">

Şöyle bir imkan da var , istediğiniz navigasyonu kullanabilirsiniz.
    2014 308 1.6 e-Hdi Allure Sedefli Beyaz

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı kuntyz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok pahalı.
    Bir Kedim Bile Yok..

Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    Alıntı kuntyz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

orjinalciyizya onun derdine düştük kuntyz

Meslek
    sistem yöneticisi
    Model
    308
    1900 tl demişlerdi bana 3 ay önce , geri dönüş kamerası + navigasyon olarak düşününce , sanırım serviste sırf geri dönüş kamerası için 1500-2000 arası fiyat veriliyormuş. Forumların yalancısıyım tabi. Ben sırf navigasyon için düşünmüştüm bundan dolayı banada pahalı geldi açıkcası.

Meslek
    sistem yöneticisi
    Model
    308
    Her zaman orjinalden yanayım bende hocam , alternatif olarak değerlendirmek lazım . İzlediğim kadarı ile orjinal fonksiyonlara müdahale etmiyor.
    orjinalciyizya onun derdine düştük kuntyz

Tecrübeli Üye converse10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest Meslek
    Model
    308
    geri görüş kamerasını ben burda clio 4'e monte ettim 20 tl gibi maliyette olan soket ile gerçeleştirdim. Geri görüş kamerasıda öyle ahım şahım birşey değil 50-60tllik kamera sadece teyp çıkısına ufak bir soketi aliexpresten aldığımız Sokete kesmeden orjinal sokete bağladık geri vitese aldığımızda geri görüş kamerası otomatik çalıştı.T9 kasa sahipleri aliexpresi takip ederse bu tarz ekstralar bulabilirler.
    black shark

Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    Alıntı converse10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geri görüş kamerasını ben burda clio 4'e monte ettim 20 tl gibi maliyette olan soket ile gerçeleştirdim. Geri görüş kamerasıda öyle ahım şahım birşey değil 50-60tllik kamera sadece teyp çıkısına ufak bir soketi aliexpresten aldığımız Sokete kesmeden orjinal sokete bağladık geri vitese aldığımızda geri görüş kamerası otomatik çalıştı.T9 kasa sahipleri aliexpresi takip ederse bu tarz ekstralar bulabilirler.
    valla içimden ismail bu konuyu ne zaman görecek diyordum ki sen yazdın. ben cıkma olarak orjinal arka kamerayı bulsam soket olayı nasıl olacak ismail. ünitede nereye giriş yapılıyor .

Tecrübeli Üye converse10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest Meslek
    Model
    308
    valla içimden ismail bu konuyu ne zaman görecek diyordum ki sen yazdın. ben cıkma olarak orjinal arka kamerayı bulsam soket olayı nasıl olacak ismail. ünitede nereye giriş yapılıyor .
    sökmek gerek aracın ünitesini ama onunda kesin bir oluru vardır.Fakat kamerası 300tl cıkmacı kesin 400tl ister abim sen kamerayı araştıra koy ben biraz inceleyeyim.
    black shark

Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    sökmek gerek aracın ünitesini ama onunda kesin bir oluru vardır.Fakat kamerası 300tl cıkmacı kesin 400tl ister abim sen kamerayı araştıra koy ben biraz inceleyeyim.
    incele kardeş çok iyi olur. bu konuyu sıcak tutalım istiyorum.. ünite çeşitlerini ve ekran çeşitlerini çözmeye çalışıyorum..
    kameranın orjinaline cok isterlerse alibabadan çözecez artık..
    Konu mygold tarafından (28-01-2017 Saat 14:09 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Meslek
    doktor
    Model
    308
    Ben kamera için servise sordum smeg üniteyi değiştirip android bir cihaz taktiklarini söylediler.üniteyi değiştirmeden sadece kamera taktirmanin bir yolu varmi acaba.bu ünitelerde çikişi varsa takilabilir diye düşünüyorum

Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    Alıntı MERTO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kamera için servise sordum smeg üniteyi değiştirip android bir cihaz taktiklarini söylediler.üniteyi değiştirmeden sadece kamera taktirmanin bir yolu varmi acaba.bu ünitelerde çikişi varsa takilabilir diye düşünüyorum
    servis ne fiyat verdi o dediği sisteme.

Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    şu soketten varmı yokmu aliexp baktım pek anlamadım ismail. sen bi boş vaktınde bakabilirmisin kardeş..teşekkürler..

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)