3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Yazılım
    Model
    308

308 bakımı sonrası beyın fırtınası

Arkadaşlar merhaba;
    Aracımı yeni aldım (2008 95 bınde 1.6 hdi 308 confort) bakım durumunu bilmiyordum adettendir yeni arac bı yag degıstırelım dedım ve bu hafta sonu İstanbul'a gideceğim için orjinal sevise aracı götürüp hem neyi varmış öğreneyim hemde bakımlarını yaptırayım dedim. Buraya kadar sorun yok yağ ve flıtreler değişecekti.
    Ben aracı alırken ekspertiz deki arkadas ısmını unuttum ama motorun sag kısmında (Turbo tarafı degıl dıger taraf) hortum da kaçak olduğunu söyledi ve sabitlenmesi gerek dedi. Hortumun ismini hatırlamıyorum ama bu buharlasan yag ıle alakalı olan horrtum. Neyse serviste aynısını dedi ama biz bunu cırt kelepce ile sabitledik birdakine değiştirelim dedi ki allah var sabitlemisler sorun yok. Bakımlar bitti arac yıkandı çevre yolunda zaten servis çııktım bi yapıstırayım dedim arac sanki biraz hantal geldi ve sankı turbosayken arada kesıyor gıbı geldı. Tekrar aradım servisi arkadas ile baktık uzun yoldan sonra gene bakalım dedi. Bu arada Ankaradan aldım aracı gelirken 4. viteste hıc zorlanmadan 110 5.vıteste bagırmadan 170 ı goruyordu cok hosuma gıtmıstı suan zorlayarak 170 ı gorduruyorum.Neyse işin özeti uzun yolda belki açar pislik gelmiş olabilir dedi sevis o konuda anlaştık ama ben ofise geldiğimde geri geri giderken bı tang diye ses geldi hemen firene bastım. İlk başta arac vites attı sandım baktım vites hala takılı oha dedim yol ortasında birşeyemi vurdum indim aracın altına baktım hiçbirşey yok. Kaputu açtım hersey yerli yerinde gibi. Sesin nerden geldiğini çözemedim az müzik te acıktı. Araç rahatladımı derseniniz deneyemedim açıkcası. Fikri olan varmı arkadaşlar.

Bakımda yapılanlar
    1 yag fılıtresı
    2 polen fılıtresi
    3 yag degısımı
    4 sılgec degısımı
    5 hava fılıtresı
    6 hava fılıtresı contası ve kutu sabıtleme
    7 hortumları sabıtleme
    Konu onurtez tarafından (31-01-2017 Saat 00:07 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Merhaba, öncelikle aracınız hayırlı olsun.
    performans düşüklüğü dediğiniz gibi pis yakıttan kaynaklı olabilir. serviste filtrelerin yanlış takılacağı ihtimali yoktur diye düşünüyorum. fakat koyulan yağı faturadan kontrol edip aracınıza uygun yağ mı bir bakın (benim aracıma 5-30 yerine 10-40 koymuşlardı)
    aracınızdan gelen tak sesi.süspansiyon, fren balatalarından yada inşallah değildir debriyaj setinden geliyor da olabilir.
    performans konusu için bence deponuzu azaltıp merkezi güvenilir bir istasyondan yakıt aldıktan sonra, yakıt filtrenizi de değiştirin.
    Turbo sorunu olsa 170'e çıkamanız çok aşırı zaman alır. Araç gerçekten yürümez kesinlikle fark edersiniz.
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Yeni Üye
    Meslek
    Yazılım
    Model
    308
    Alıntı CaglarB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, öncelikle aracınız hayırlı olsun.
    performans düşüklüğü dediğiniz gibi pis yakıttan kaynaklı olabilir. serviste filtrelerin yanlış takılacağı ihtimali yoktur diye düşünüyorum. fakat koyulan yağı faturadan kontrol edip aracınıza uygun yağ mı bir bakın (benim aracıma 5-30 yerine 10-40 koymuşlardı)
    aracınızdan gelen tak sesi.süspansiyon, fren balatalarından yada inşallah değildir debriyaj setinden geliyor da olabilir.
    performans konusu için bence deponuzu azaltıp merkezi güvenilir bir istasyondan yakıt aldıktan sonra, yakıt filtrenizi de değiştirin.
    Turbo sorunu olsa 170'e çıkamanız çok aşırı zaman alır. Araç gerçekten yürümez kesinlikle fark edersiniz.
    İlginiz için teşekkür ederim. Dediğinizi değerlendireceğim hocam.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)