Sayfa 1/4 123 ... SonSon
68 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207

Çöl aslanı

Selam arkadaslar. Col aslani dememdeki sebep yasadigim yerdir. Sicak hava kasip kavuruyor. Merak edenler icin ve tanisma mesajimi okumayanlar icin ikamet ettigim yer Kibris-Girne.
    Size biraz kibris trafiginden bahsedeyim. Kibrista trafik bildiginiz uzere soldan akar ve sag direksiyonludur araclar. Sonradan gelip alismak kolay ancak turkiyede sorun oluyor. Arabalar carpisan oto gibidirler. Hed gun ortalama 15 20 kaza oluyor yasadigim bolgede. O yuzden temiz araba bulmak biraz zordur. Gunes yaktigi icin arabalarda gunes yaniklari meydana gelir. Ayrica burada tamir etmek diye birsey yok. Ne bozulursa bozulsun degisir hemen. Usta yok diyebiliriz. Not: turkiye nin aksine burada nissan silvia s13 s14 s14a s15 modelleri trafige cikamiyor. Ayrica arac cesitliligi de pek yok. Turkiyede olmayan modeller burada tutulan modeller. Bkz: mazda demio, Nissan march, vs vs.
    Gelelim yavrumuza. Kendisi 2. Aracim olur. Spor arabadan aile arabasina gecis evremde bana 1.4 vti motoru ve manuel sanzumaniyla yardimci olmaya calisiyor. 1.4 olmasina karsin sehir icinde oldukca kullanimli kendisi. Miata dan kucuk olmasin kucuk hatchback bir arac. Base model. Arka camlar cevirmeli. Miata 91 model olmasina karsin elektrikliydi. Ve cok cok daha seri bi aracti. Neyse. Duygusallik yapmaya gerek yok.
    2006 model ancak 2007 eylul trafige cikisli. Kendisini ilk sahibinden 53 bin kilometrede aldim. Adam oldukca temiz bakmaya calismis. Uzerinde ne bir cizik ne bir lokal boya izi gorebilirsiniz. Base model olmasi beni o kadar rahatsiz etmiyor ama tuslar olupta fonksiyonsuz olmasi biraz rahatsiz edebiliyor. Genel hatlarina bakilacak olursa birkac fotograf ekliyim size.

Goruldugu uzere plakada biraz eskime ve kavrulma meydana gelmis. Ilk olrak plakayi degistirmem gerekecek. Bu arada burada plaka degisimi ugrastirmiyor. Kagit yapistirsaniz bile yetiyor. Turkiye deki gibi muhur cart curt lazim degil. O yuzden kafam rahat. Herhangi bi plakacida gerceklestirilebiliyor islem.

1.4 minik motorumuz. Oldukca temiz ve antifirizli kullanilmis. Zaten aldigim kisi 50 li yaslarsa bir amcaydi. 10 senede 1 sifir araba aliyor. Evet temiz. Temiz yani baska yapilacsk yorum bulamayip devam ediyorum.

Dosemeleri gayet iyi durumda ancak sag sofor tarafindaki kapi dosemesi ufaktan sarkmis. O tarafa ne yapti bilmiyorum ama pencere ve ayna kumanda bolumu de bir tuhaf. Rahatsiz eden durumlar bunlar. Ayrica vites topuzunun plastik yeri ve sayi olan kismi da deforme olmus. Onlari kendim hallederim pek problem degil acikcasi. Zaten konuya devam ederim alta. Siz de yardimci olursunuz artik. Forum uyesi olmak kolay degil.

Bunlar da sagdan soldan fotogtaflari. Temizligine diyecek lafim yok.
    Konuya devam edip etmeyecegim acikcasi sizlere bagli. Cogu kisi pek merak etmez 207 ye ne olacagini vs ama yinede ilgili arkadaslar oldugu surece paylasimlarim devam edecektir. Iyi forumlar herkese.

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Hayırlı olsun, 207 tasarım olarak beğenilen bir kasa ve görsel olarak da oynamalara çok müsayit.
    Aracınızda tertemiz güle güle kullanın
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Tecrübeli Üye Bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Hayırlı olsun güzel günlerde keyifle kullanın kazasız sürüşler.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Tesekkurler arkadaslar. Evet gorsel olarak fena degil ancak onden cekisli bi araca masraf edecegimi sanmiyorum. Asagilamak olarak dusunmeyin. Gorusum biraz farklidir otomobil konusunda. Simdilik kavsaklari normal insan gibi donme surecindeyim. Alismam gerek.
    RWD bagimlisi olarak drift bagimliligimi kabul ederek ilk adimi atmis bulunmaktayim. Basarili olacagima inaniyorum tedavi surecinde. Diger bagimli arkadaslarima selamlar.

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207

JG bugun hava guzel ve beni gezdir diye yalvardi. Ben de sahil kasabalarina goturdum kendisini. Temiz hava, gunes ve deniz. Oturmus sohbet ederken birden bir yabanci belirdi. Araban cok guzel bir selfie yapabilir miyim? Diye sordu ve ben de gururla tabii ki dedim. Bunu gunun fotografi olarak koyuyorum buraya.
    Bakalim hanim da kabul ederse evlatlik olarak alacagim kendilerini. Aslanla minik fare misali takilsinlar. Ya da edi ile budu. Atmosferik ahmet ve turbo necmi gibi.

Diger fotograflara da goz atacak olursak;

Burasi 2008 yilinda ziyaretcisi oldugum bir otel. Bungalow kiraya veriyorlar. Zamaninda gunlugu 60 liraydi ancak suan terkedilmis vaziyette. Ben yine de gerek yuzmeye yerek mangala gerek oturup pogacami yemeye buraya geliyorum. Huzur verici biryer. Blog gibi oldu bu konu ama benim hosuma da boyle gidiyor. Katilim olsun olmasin 'kendim icin' paylasiyorum. Dogukan'la boyle anlastik.

Tecrübeli Üye HamzaHakkı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    407
    Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Maşallah aslan çok güzel tertemiz bir araç. Paylaşımlar da gayet güzel devamını bekliyoruz.
    2016 Opel Astra K Dynamic 1.4T 150 HP

2008 Peugeot 407 Executive 2.0 HDI 136 Hp

1994 Peugeot 205 GTi Mi16 160 Hp

1991 Peugeot 205 1.1 XL 60 Hp

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    hayırlı olsun..hoşgeldiniz. fotolarınız sayesınde yeni yerlerde görmüş oluyoruz teşekkürler..

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    Üslup güzel , paylaşımları takip ediyorum konuya yaznasam da..Devamını beklerim..

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Arabanız hayırlı olsun geçiş sürecinde size yardımcı olacaktır foruma çok sıcak bir giriş yaptınız devamını bekliyoruz ben şahsen takipçisi olacağım, tıpkı Doğukan'ın Leo'sunu takip ettiğim gibi. Bu arada ben de ForumPeugeot'nun sosyal medya hesaplarını yönetiyorum. Selfie fotoğrafınızı paylaşmak isterim. Başka fotoğraflarınız olursa da gönderebilirsiniz paylaşım için

SM-G935F S7 Edge cihazımdan gönderildi.
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Tesekkurler herkese. Tabii ki her fotografi izinsiz paylasabilirsiniz. Buraya yuklenenleri tabii ki
    Bu arada yavrucaga evimizi acmak adina az once bi adim attim. Esim tum sorumlulugu bana yukledi 😁 ama zamanla sevi0 alisacagindan eminim. Adim attim dedim bunu biraz aciklayayim. Aracinla simdilik baglantiei yokmus gibi gozukse de ileride kendisiyle yapacagim seruvenleri paylasinca alakali olacak 😁 co-pilotum olarak ise almayi dusunuyorum kendisini. Gelelim bugunku olaya. Hazir yapilmis kulubeler kucuk vr asiri pahali oldygundan hemen kendimi bi yapi markete attim. OBC midir nerir. 122 ye 244 olarak satiliyor ve benim icin yeterince buyuk. Hemen alip kestirdim. 122 cm uzunlugunda ve 60cm yuksekliginde bir yuva cikti ortaya. Simdilik biraz kotu duruyor ama ileride guzellesecek. Hava karardigi icin simdilik mola verdim. Yarin devam ederim.
    Bir kac kare paylasayim.

Oncelikle pakistanli arkadaslara kestirdik malzememizi. Evde ugrasmqk zaman alir diye. Elektrikli kesiciyle hallettiler.

Yamuk kesmis olsalarda ellerine saglik.

Orada gordugunuz yere bir kapi yapmayi planliyorum.

Bu sekilde birlestirdim. Tuvalet aliskanligini kazanana kadar 25 30cm en arka tarafa toprak koyup on tarafa battaniye koyucam. Daha sonrasinda ters cevirip, kapali kisim alta gelicek ve ustune bir cati yapicam. Sonrasinda izolasyon islemi uygulayacam.

Son hali bu sekilde. Mukemmel olmasa da hazir satilanlardan cok cok ucuz ve buyuk.
    Malzemeyi 37 liraya aldim 122 e 244 seklinde. Ugrasmaya deger gercekten.

Ayrica masa olarak ta kullanabiliyorum 😁 (cati yapilana kadar)

Yarin zincir ve tasma alacagim. Bakalim daha ne paylasimlar gelecek?

Acemi Üye lKamikazel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Müteahhit
    Model
    607
    Nereden başlasam bilemedim Seyidciğim. 😁
    Kısaca hayırlısı olsun desem yetmez değil mi ?

Kıbrıs çok güzel yer , kısmet olursa tatil için kesinlikle geleceğim , senin sayende sağ'dan direksiyonlu araçta kullanmış olurum. 😁
    Şaka yapıyorum , arkadaşlarımın araçlarını sürmeyi pek sevmem kaza yaparsam aram bozulabilir değil mi ?

Cabrio bir araç kiralarız tabi ki , Camaro nasıl olur ?

Neleri düşünüyorum şimdiden , ben oraya geleyimde bir MG F'e bile binsem sorun olmaz gibi. 😁

207 1.4 VTi hayırlı olsun , kazasız belasız binmen dileğiyle.

Amiyane tabirle emekli aracı aldığın için kondisyonu çok iyi , tebrik ediyorum.
    Az yakar çok kaçar bu tür araçlar için söyleniyor sanırım. 😅
    Bmw E46 320 i almaktan daha iyidir , hayatın sanayide geçmez tasarruf yaparsın.

Ufak tefek sorunlar illa ki olacaktır , vakit geçirmek için fırsatlar doğar böylelikle.
    Bu yüzden ikinci el alıyoruz , zaten senin aracının yalnızca kozmetik sorunları var görünüyor.

Do it yourself en zevkli hobilerden bir tanesi , hele ki senin aracında ki gibi kirli koltuk döşemeleri varsa detailing daha da keyifli.
    Evet ta burdan gördüm kiri.
    Leke tutmaz kumaş kullanmazlarsa böyle olur işte. 😔
    Carpex döşeme temizleyici şiddetle tavsiye ediyorum.

Ön profilden oldukça samimi bir gülüşü olduğu için 207'nin ismini sanırım Smiley koyduk.

Bence bu isim çok tatlı oldu. 😊

Kullanmadığım bir Peugeot anahtarlık vardı , sana hediye edicem.

Daha çok yakışır Smiley'e

Tesadüf eseri tanıdığın Draco renk katar orada ki yaşantına , arkadaş olacaktır sana.
    Hayır işlemiş oldun farkında olmadan. 😁

Daha yakından tanımak istiyorum kendisini.

Şimdilik ufaklığın evi gayet iyi oldu , fakat izolasyon ve kapı eksiği en yakın sürede halledilmesi gerekli. 😎

Hayvanın üşümemesi için yarına halledeceğine inanıyorum.

Hoşçakal.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu lKamikazel tarafından (22-02-2017 Saat 19:33 ) değiştirilmiştir.
    En güçlü iki savaşçı , sabır ve zamandır.

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Dogu sen gel de arac kiralamasi kalsin 😁 halledilecek en basit islem o ama suan ehliyetim olmadigi icin sen kiralayacan 😁
    Seninle en buyuk ortak noktamiz zaten DIY projeleri 😁 sorun olursa birlikte cozmeye calisiriz eminim. Gecici de olsa cozumler buluruz zevkli olur. Mekanik sistem olsa daha zevkli olabilirdi. Olsun ne yapalim idare edecez.
    Evet ismini Smiley koyduk 😁 miatadan guzel olmasin bu da gulumsuyor. Aglamasindan iyidir 😁
    Yarin ilk isim elektrik faturami odedikten sonra kapi ve izolasyon isini cozmek. Aydinlatma vs. De dusunuyorum bakalim.. Konunun devamina eklerim zaten.
    Umarim gelirsin bu taraflara. Sol elinle vites atarsin biraz 😁 gorusmek uzere

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Smiley güzel isim olmuş aslana 😊 senin instagram hesabın var mı gönderiyi paylaşırken seni de etiketlemek isterim.

SM-G935F S7 Edge cihazımdan gönderildi.
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Mr.beardey instagram hesabim

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Kulubenin yapimina devam ediyoruz arkadaslar.

Evimin yakinlarindaki koltuk doseme atolyesine gittim ve durumu anlattim. Sagolsun eski sungerleri atmak yerine bana verdi. Taba dosedim sungerleri.

Zinciri 4 nokta emniyet kemeri gibi sabitledim 😁 hayatta koparamaz bu minik onu

Iceriye geceleri kontrol etmek icin LED bagladim. Dugmeli yaptim ve 9watt lik pil ile kullanacagim.

Kablo biraz uzun geldi ama ziyani yok boyle bir cozum yaptim oldu bitti.

Cati yapmaya karar verdim. Malum burasi sicak ve duz biraksam hayvan iceride kavrulur. Ben de sicak hava yukselecegi icin dik bir cati yapmaya calistim.

Testerem olmadigindan catiyi strafordan yapmayi tercih ettim. Maket bicagi yardimiyla kolayca hallettim. Yapiskan ve ince civi ile tutturdum. Kenarlarini da acik biraktim ki kapi yaptigimda hava surkulasyonu olsun.

Derme catma oldu ama idare etsin simdilik 😁 tepedeki duz zamazingo ise hem elektrik devresini yagmurdan koruyacak hem de uzerine gunes enerjisiyle calisan 2 lamba koyacagim. Geceleri onu aydinlik olsun.

Suan icerisi bu sekilde. Epey buyuk. Yeter de artar bile. LED i arka kisimda gorebilirsiniz. Zincir de saglam duruyor. Iyi ya. Olmamis mi?

Her neyse. Gittim Lapta ya bizimkini almaya. Arabayi gorunce kosa kosa geldi 😁 biraz sevdim sonra hoop arabaya. Ismini de Bobi koyduk ama Dogu ve ben Draco diyecegiz 😁😁 bu da Smiley ve Bobi nin ilk bulusmasindan bir kare.

Sonrasinda koyulduk yola. Rahat durmadi bi turlu camdan atlayacak diye korka korka geldim. Bu da ilk seruvenimizden bir kare olsun. 😁 simdilik iyi durumda. Cevreye alismaya calisiyor. Bakalim daha neler paylasacaz. Yakinda Smiley, Bobi ve ben bi gezintiye cikarim. Arabayi falan yikariz birlikte 😁

Tecrübeli Üye HamzaHakkı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    407
    Bobi de en az smiley kadar şanslı bir hayvanmiş, yuvasi da gayet güzel olmuş.

Bu arada kaput açma kolu dikkatimi çekti, araba sağdan direksiyon olmasına rağmen kaput açma kolu sol tarafta gözüküyor kaput soldan mı açılıyor.

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2016 Opel Astra K Dynamic 1.4T 150 HP

2008 Peugeot 407 Executive 2.0 HDI 136 Hp

1994 Peugeot 205 GTi Mi16 160 Hp

1991 Peugeot 205 1.1 XL 60 Hp

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207
    Alıntı HamzaHakkı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bobi de en az smiley kadar şanslı bir hayvanmiş, yuvasi da gayet güzel olmuş.

Bu arada kaput açma kolu dikkatimi çekti, araba sağdan direksiyon olmasına rağmen kaput açma kolu sol tarafta gözüküyor kaput soldan mı açılıyor.

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Evet ya. Nasil bir mantik ben de anlayamadim. Bugun aku ye isik baglamak icin acicaktim beynim yandi 😁😁

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207

Son dakika gelismesi olarak az once elektrigi de bagladim. Yakinda bir trafo alirim ve sarj etmek icin disari priz getiririm 😁 yanina da kendime kucuk bi oda yaptimi tamamdir. Bu arada yarin ufaktan arabayi temizleyecem. Bobi sagolsun iyice pisletti. Detaylari yine postlarim sizlere

Acemi Üye
    Meslek
    ogrenci
    Model
    207

Gunun fotografi olarak kalsin. Yarin cok guzel fotograflar atmayi planliyorum Bobi ve Smiley ile

Acemi Üye lKamikazel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Müteahhit
    Model
    607
    Bence çok güzel olmuş Mr Draco'nun evi , kanka.
    Büyük emek harcadın , eline sağlık.
    Video'lardan anlaşılacağı üzere bu çabalarının karşılığı olarakta sana fazlasıyla sevgi ve sadakat veriyor kerata. 😁

Tavsiyem şu kapı işini hızlı bir şekilde aradan çıkar.
    Geriye yalnızca izolasyon kalır oda çok acil sayılmaz.

LED aydınlatma harika bu arada , çok sevimli ya.
    Maşallah. 😁😁😁

Smiley'e alışmaya başladın 207 RC Lemans Edition alırsan şaşırmam. 😊

Belki de 607 3.0 V6. 😎

Selamlar , hoşçakal.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu lKamikazel tarafından (24-02-2017 Saat 23:35 ) değiştirilmiştir.
    En güçlü iki savaşçı , sabır ve zamandır.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)