Selam arkadaslar. Col aslani dememdeki sebep yasadigim yerdir. Sicak hava kasip kavuruyor. Merak edenler icin ve tanisma mesajimi okumayanlar icin ikamet ettigim yer Kibris-Girne.
Size biraz kibris trafiginden bahsedeyim. Kibrista trafik bildiginiz uzere soldan akar ve sag direksiyonludur araclar. Sonradan gelip alismak kolay ancak turkiyede sorun oluyor. Arabalar carpisan oto gibidirler. Hed gun ortalama 15 20 kaza oluyor yasadigim bolgede. O yuzden temiz araba bulmak biraz zordur. Gunes yaktigi icin arabalarda gunes yaniklari meydana gelir. Ayrica burada tamir etmek diye birsey yok. Ne bozulursa bozulsun degisir hemen. Usta yok diyebiliriz. Not: turkiye nin aksine burada nissan silvia s13 s14 s14a s15 modelleri trafige cikamiyor. Ayrica arac cesitliligi de pek yok. Turkiyede olmayan modeller burada tutulan modeller. Bkz: mazda demio, Nissan march, vs vs.
Gelelim yavrumuza. Kendisi 2. Aracim olur. Spor arabadan aile arabasina gecis evremde bana 1.4 vti motoru ve manuel sanzumaniyla yardimci olmaya calisiyor. 1.4 olmasina karsin sehir icinde oldukca kullanimli kendisi. Miata dan kucuk olmasin kucuk hatchback bir arac. Base model. Arka camlar cevirmeli. Miata 91 model olmasina karsin elektrikliydi. Ve cok cok daha seri bi aracti. Neyse. Duygusallik yapmaya gerek yok.
2006 model ancak 2007 eylul trafige cikisli. Kendisini ilk sahibinden 53 bin kilometrede aldim. Adam oldukca temiz bakmaya calismis. Uzerinde ne bir cizik ne bir lokal boya izi gorebilirsiniz. Base model olmasi beni o kadar rahatsiz etmiyor ama tuslar olupta fonksiyonsuz olmasi biraz rahatsiz edebiliyor. Genel hatlarina bakilacak olursa birkac fotograf ekliyim size.

Goruldugu uzere plakada biraz eskime ve kavrulma meydana gelmis. Ilk olrak plakayi degistirmem gerekecek. Bu arada burada plaka degisimi ugrastirmiyor. Kagit yapistirsaniz bile yetiyor. Turkiye deki gibi muhur cart curt lazim degil. O yuzden kafam rahat. Herhangi bi plakacida gerceklestirilebiliyor islem.

1.4 minik motorumuz. Oldukca temiz ve antifirizli kullanilmis. Zaten aldigim kisi 50 li yaslarsa bir amcaydi. 10 senede 1 sifir araba aliyor. Evet temiz. Temiz yani baska yapilacsk yorum bulamayip devam ediyorum.

Dosemeleri gayet iyi durumda ancak sag sofor tarafindaki kapi dosemesi ufaktan sarkmis. O tarafa ne yapti bilmiyorum ama pencere ve ayna kumanda bolumu de bir tuhaf. Rahatsiz eden durumlar bunlar. Ayrica vites topuzunun plastik yeri ve sayi olan kismi da deforme olmus. Onlari kendim hallederim pek problem degil acikcasi. Zaten konuya devam ederim alta. Siz de yardimci olursunuz artik. Forum uyesi olmak kolay degil.

Bunlar da sagdan soldan fotogtaflari. Temizligine diyecek lafim yok.
Konuya devam edip etmeyecegim acikcasi sizlere bagli. Cogu kisi pek merak etmez 207 ye ne olacagini vs ama yinede ilgili arkadaslar oldugu surece paylasimlarim devam edecektir. Iyi forumlar herkese.

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi