Sayfa 2/3 ÝlkÝlk 123 SonSon
41 sonuçtan 21 ile 40 arasý
    Yönetici
    Yaþ
    35
    Meslek
    Makine Mühendisi + Ýþletme
    Model
    308
    Güle güle keyifle kullanýn yeni aracýnýzý
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (Ýstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Þeytan Kýrmýzý (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Acemi Üye skarabulut - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Meslek
    Teknisyen
    Model
    301
    Alýntý Ömer Gedik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Güle güle keyifle kullanýn yeni aracýnýzý
    Allah razý olsun Ömer hocam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi
    -2001 PEUGEOT 406 SV 2.0 HDÝ 330.000-335.000 SATILDI.
    -2013 PEUGEOT 301 1.6HDÝ ACTÝVE 94.000 KM
    BULUTLU ASLAN
    (KRBLT DZ ∞01)

Yeni Üye yalnýzefe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    53
    Meslek
    Emekli
    Model
    301
    Aðzýnýza saðlýk. Net bu kadar güzel anlatýlabilirdi.

Yaþ
    36
    Meslek
    Teknisyen
    Model
    301
    Aracýmýza bir kaç güncelleme yaptýk paylaþalým hemen. Direksiyonumuz biraz yýpranmýþtý hemen direksiyon kýldý ile müdahale ettik. Park ampülümüz patlamýþtý yerine turuncu park ampüllerini taktýk. En önemli iþ olan cam filmi onlarý da hallettik.
    -Deri direksiyon kýlýfý
    -Can filmi
    -Turuncu park ampülleri
    Ýþlemler sonrasý aslan garaja çekildi

BULUTLU ASLAN
    (KRBLT DZ ∞01)

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Hayýrlý olsun.
    2008 classic edition

Aktif Üye HarunHoca - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    56
    Meslek
    Öðretmen
    Model
    301
    Baþlangýç için gayet güzel çalýþmalar, devamýný bekliyoruz.
    2013 Active 1.6 HDI Köpekbalýðý

Yaþ
    36
    Meslek
    Teknisyen
    Model
    301
    Alýntý ssgti Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hayýrlý olsun.
    Teþekkür ederim hocam.

BULUTLU ASLAN
    (KRBLT DZ ∞01)

Yaþ
    36
    Meslek
    Teknisyen
    Model
    301
    Alýntý HarunHoca Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Baþlangýç için gayet güzel çalýþmalar, devamýný bekliyoruz.
    Aklýmda bir kaç uygulama daha var hayýrlýsý ile sizden de örnekler alarak yavaþ yavaþ halledeceðiz inþallah.

BULUTLU ASLAN
    (KRBLT DZ ∞01)

Yaþ
    36
    Meslek
    Teknisyen
    Model
    301
    Arkadaþlar Ayna Altý led uygulamasý ve ayak altý aydýnlatmasýný bugün itibari ile bende yapmýþ bulunmaktayým. Yapmayý düþünen arkadaþlar için burdan iþlemleri sýrasýyla yazýyorum herkes faydalansýn.

1-Tavan lambasýný söküyoruz tavan lambasýnda cama doðru olan yerde 2 tane soket var dikkat edin tavana zarar vermeyin.

2-Güneþlikleri söküyoruz bunu sökmedeki amacýmýz tavan içinden geçireceðimiz kabloyu rahatça görebilmemiz ve kabloya yön verebilmemiz için.

3-Kabloyu geçirdiðinizi varsayýyorum daha sonra kapý üzerindeki fitili çýkartýyoruz ve ön cam kenarýnda bulunan plastik kýsmý çýkartýyoruz burasý da klips var o yüzden çýkartýrken dikkat edin.

4-Kabloyu dirsekteki plastik kýsýmdan aþaðýya doðru götürüyoruz böylece etrafta kablo görünmüyor.

5-kabloyu aþaðýya indirdiðimize göre kapý pandizotu sökmeye baþlýyoruz. Kapýda toplamda 5 adet vida bulunuyor. Vidalarý söktükten sonra kapý pandizotunu aþaðý doðru bastýrarak çýkartýyoruz. Dikkat klipsleri kýrmayalým.

6-Aynayý tutan bir vida var bunu sökmeden ve önce soketleri sökmemelidir gerekecek. Vidayý söktükten sonra aynayý kendimize doðru çekince geliyor. (Aynanýn takýlý olduðu fotoðraf çekmeyi unutmuþum)
    Aynayý çýkarttýktan sonra aynanýn beyaz kalan kýsmý geçmeli olduðu için klipslere zarar vermeden çýkartýyoruz. Ayna yerinden çýkýnca oradaki pislikleri temizledim

7-Aynanýn alt kýsmýnda aynanýn hareketini engellemeyecek þekilde delik açýyoruz.

8-Kabloyu aþaðýdan körük içinden geçiremediðim için bu þekilde bir yol izledim..

9-kapý pandizotunu çýkarttýktan sonra görülen köpüklü kýsým yapýþkanlý bir kýsým onu köpüðe zarar vermeden kabloyu ayna kýsmýna kadar uygun bir þekilde çýkartýyoruz.

10-Aynayý geri takýyoruz daha sonrasýnda pandizot geri takýyoruz. Son olarak tavan lambasýna lehim ile kabloyu sabitliyoruz. Lambanýn çalýþýp çalýþmadýðýný kontrol ediyoruz. Çalýþýyor ise tavan lambasýný yerine takabiliriz. Yoksa baðlantýlarý kontrol edin.

11-Hazýr ayak altýna kadar kablo geldiði için ayak altýna kablodan paralel çekerek baðlantýlarýný yapýyoruz.

Arabayý uzaktan açarak havamýzý atýyoruz.

BULUTLU ASLAN
    (KRBLT DZ ∞01)

Süper Moderatör ayý_boðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Elinize saðlýk, çok baþarýlý olmuþ.Güle güle kullanýn.Aslan'a Maþallah
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Yaþ
    36
    Meslek
    Teknisyen
    Model
    301
    Alýntý ayý_boðan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Elinize saðlýk, çok baþarýlý olmuþ.Güle güle kullanýn.Aslan'a Maþallah
    Teþekkür ederim hocam.

BULUTLU ASLAN
    (KRBLT DZ ∞01)

Acemi Üye
    Yaþ
    39
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Elinize saðlýk, uðraþmasý da okumasý da çok keyifli bu tarz iþlerin

Fotoðraflý anlatým çok iyi olmuþ zira kapý döþemesini sökmek isteyenler icin bile cok yararli olacaktýr.

Dikkatimi ceken birkac nokta oldu.

Aynalara çektiðiniz kablo neden körük içinden geçmedi körüðün arac kýsmýnda kalan bölümüne ulaþmak cok mu zor? O kablo zamanla ezilip zarar görmez umarým, ben biraz pimpirikliyimdir de

Birde ayak altý ve aynada kullanilan ledlerin teknik yapýlarý konusunda da bilgi verirseniz düþünen arkadaþlar için çok iyi olacaktýr

Bende bu akþam torpido aydýnlatmasýný bitirdim Orjinali gibi oldu.
    Yakýnda fotoðraflý anlatým yapacaðým
    Gereksiz yere bagajdan sonra þimdi torpidoyu da açmak istiyorum

Yaþ
    36
    Meslek
    Teknisyen
    Model
    301
    Alýntý efecelebi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Elinize saðlýk, uðraþmasý da okumasý da çok keyifli bu tarz iþlerin

Fotoðraflý anlatým çok iyi olmuþ zira kapý döþemesini sökmek isteyenler icin bile cok yararli olacaktýr.

Dikkatimi ceken birkac nokta oldu.

Aynalara çektiðiniz kablo neden körük içinden geçmedi körüðün arac kýsmýnda kalan bölümüne ulaþmak cok mu zor? O kablo zamanla ezilip zarar görmez umarým, ben biraz pimpirikliyimdir de

Birde ayak altý ve aynada kullanilan ledlerin teknik yapýlarý konusunda da bilgi verirseniz düþünen arkadaþlar için çok iyi olacaktýr

Bende bu akþam torpido aydýnlatmasýný bitirdim Orjinali gibi oldu.
    Yakýnda fotoðraflý anlatým yapacaðým
    Gereksiz yere bagajdan sonra þimdi torpidoyu da açmak istiyorum
    Teþekkür ederim hocam
    Yazmayý unutmuþum körüðün iç yarata olan yerde bir soket var zaten alan dar olduðu için onu oradan bir türlü çýkartamadým maalesef bende bu þekilde bir uygulama düþündüm. Dediðiniz gibi inþallah kabloya zarar gelmez gelirse en fazla yenileriz
    Ayak altýnda kullandýðým led standart led gün ýþýðý olanýndan. Kartal gözü diye geçen ayna altý ledi ise Aliexpress üzerinden almýþtým tanesi yaklaþýk 1$ civarýnda. Torpido konumunuzu bekliyorum bende düþündük aslýnda ama çok yorucu bir gün oldu inþallah diðerleri daha sonraya.

BULUTLU ASLAN
    (KRBLT DZ ∞01)

Yaþ
    56
    Meslek
    Öðretmen
    Model
    301
    Fotoðraflardan ve yapýlanlardan anladýðýma göre son derece meþakkatli ve ince bir iþi gayet baþarýlý bir þekilde halletmiþsiniz.
    Elinize emeðinize saðlýk, bu tür çalýþmalar yapmayý düþünen arkadaþlar için fotoðraflar çok iyi olmuþ, umarým bu kadar zahmetin sonunda uzun süre kullanabilirsiniz, iyi günlerde kullanýn.
    Her zaman söylüyorum, 301 son derece üzerinde oynamaya müsait bir araç, gerek güncelleme, geliþtirme ve iyileþtirme anlamýnda gerekse aksesuar anlamýnda yapýlabilecek çok þey var ve siz deðerli dostlar da bunun hakkýný veriyor.
    Son zamanlarda bu tür çalýþmalarý yapan 301 sever arkadaþlarýn sayýsý artmaya baþladý, hem de benim gibi sadece dekoratif iþler deðil, ciddi teknik iþler yapýyorsunuz.
    Tabi bir araca iyileþtirme ve geliþtirme anlamýnda bu kadar çok þey yapabilmek ne derece iyi bir þey bazýlarý sorgulayabilir. Ancak bizim araçlar B segmentinde, dolayýsýyla doðuþtan noksanlarý ile dünyaya geliyor.
    Hal böyle olunca da bir þeyler yapmak kaçýnýlmaz oluyor. Emeklerinize saðlýk, iyi günlerde kullanýn.

Yaþ
    36
    Meslek
    Teknisyen
    Model
    301
    Fotoðraflardan ve yapýlanlardan anladýðýma göre son derece meþakkatli ve ince bir iþi gayet baþarýlý bir þekilde halletmiþsiniz.
    Elinize emeðinize saðlýk, bu tür çalýþmalar yapmayý düþünen arkadaþlar için fotoðraflar çok iyi olmuþ, umarým bu kadar zahmetin sonunda uzun süre kullanabilirsiniz, iyi günlerde kullanýn.
    Her zaman söylüyorum, 301 son derece üzerinde oynamaya müsait bir araç, gerek güncelleme, geliþtirme ve iyileþtirme anlamýnda gerekse aksesuar anlamýnda yapýlabilecek çok þey var ve siz deðerli dostlar da bunun hakkýný veriyor.
    Son zamanlarda bu tür çalýþmalarý yapan 301 sever arkadaþlarýn sayýsý artmaya baþladý, hem de benim gibi sadece dekoratif iþler deðil, ciddi teknik iþler yapýyorsunuz.
    Tabi bir araca iyileþtirme ve geliþtirme anlamýnda bu kadar çok þey yapabilmek ne derece iyi bir þey bazýlarý sorgulayabilir. Ancak bizim araçlar B segmentinde, dolayýsýyla doðuþtan noksanlarý ile dünyaya geliyor.
    Hal böyle olunca da bir þeyler yapmak kaçýnýlmaz oluyor. Emeklerinize saðlýk, iyi günlerde kullanýn.
    Hocam teþekkür ederim güzel yorumunuz için. Sizin aracýnýza yaptýðýnýz iþlemlerden ilham aldýk alýyoruz hala eksiklerimiz var inþallah zamanla bunlarý da hallederiz. Dediðiniz gibi bizim araçlar doðuþtan bazý þeyler eksik geliyor yaptýðýmýz iþler keyfe keder ancak güzel görünüyor.
    Piyasa da bu iþi yapmak için bazý kiþiler afaki ücretler istiyor. Eli tornavida tutan herkesin yapabileceði iþler bunlar, zamanýnýz varsa yapýlabilir tabiki.

BULUTLU ASLAN
    (KRBLT DZ ∞01)

Yaþ
    56
    Meslek
    Öðretmen
    Model
    301
    Alýntý skarabulut Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocam teþekkür ederim güzel yorumunuz için. Sizin aracýnýza yaptýðýnýz iþlemlerden ilham aldýk alýyoruz hala eksiklerimiz var inþallah zamanla bunlarý da hallederiz. Dediðiniz gibi bizim araçlar doðuþtan bazý þeyler eksik geliyor yaptýðýmýz iþler keyfe keder ancak güzel görünüyor.
    Piyasa da bu iþi yapmak için bazý kiþiler afaki ücretler istiyor. Eli tornavida tutan herkesin yapabileceði iþler bunlar, zamanýnýz varsa yapýlabilir tabiki.

Ne yaptýðýnýzý biliyor ve nasýl yapýlacaðý hakkýnda net fikriniz varsa, el beceriniz de var ise vakit de buluyorsanýz, ihtiyaç olarak da gördü iseniz bize sadece sizin yaptýklarýnýzý keyifle izlemek düþer.
    Ýþin güzel tarafý o iþleri yaparken zaten zor olan o bölümleri açýp kablolarý geçirip bir sonraki aþamaya geçerken bir de fotoðraf çekme zahmetine girmeniz. Böylece bizler sadece sonucu deðil, süreci de gözlemleyebiliyoruz.
    Bu da fikrimizin artmasýný saðlýyor. Ben her nedense öyle sökülüp takýlan iþlere girmeye bir türlü kendimi ikna edemedim. Ben hep bir þeyler ilave ettim, hiç sökmedim Bu da yaptýklarýmýn belli bir yerde kalmasýna neden oldu.
    Ama siz gençler daha cesur ve radikal iþere imza atmayý seviyorsunuz ve doðru yapýyorsunuz. Bakmayýn bir þey yapmadýðýma son zamanlarda takipteyiz........

Yaþ
    36
    Meslek
    Teknisyen
    Model
    301
    Ne yaptýðýnýzý biliyor ve nasýl yapýlacaðý hakkýnda net fikriniz varsa, el beceriniz de var ise vakit de buluyorsanýz, ihtiyaç olarak da gördü iseniz bize sadece sizin yaptýklarýnýzý keyifle izlemek düþer.
    Ýþin güzel tarafý o iþleri yaparken zaten zor olan o bölümleri açýp kablolarý geçirip bir sonraki aþamaya geçerken bir de fotoðraf çekme zahmetine girmeniz. Böylece bizler sadece sonucu deðil, süreci de gözlemleyebiliyoruz.
    Bu da fikrimizin artmasýný saðlýyor. Ben her nedense öyle sökülüp takýlan iþlere girmeye bir türlü kendimi ikna edemedim. Ben hep bir þeyler ilave ettim, hiç sökmedim Bu da yaptýklarýmýn belli bir yerde kalmasýna neden oldu.
    Ama siz gençler daha cesur ve radikal iþere imza atmayý seviyorsunuz ve doðru yapýyorsunuz. Bakmayýn bir þey yapmadýðýma son zamanlarda takipteyiz........
    Allah razý olsun abi güzel yorumun için. En fazla aynayý kýrarým diye düþünmüþtüm bu iþe baþlarken ama sabredince herþey oluyor senin konunun takipçisiyim zaten abi yapacaðým birþey varsa dönüp konuya tekrar bakýyorum.

BULUTLU ASLAN
    (KRBLT DZ ∞01)

Yaþ
    56
    Meslek
    Öðretmen
    Model
    301
    Alýntý skarabulut Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Allah razý olsun abi güzel yorumun için. En fazla aynayý kýrarým diye düþünmüþtüm bu iþe baþlarken ama sabredince herþey oluyor senin konunun takipçisiyim zaten abi yapacaðým birþey varsa dönüp konuya tekrar bakýyorum.

Gördüðüm kadarýyla aracýnda çelik jant yok, eðer bu araçla devam edeceksen ve görsellik de önemli ise bence þu saç jantlardan zaman içinde kurtulmak lazým. Tabi bana söylemesi kolay, akýl vereceðine para ver demeyesin Yok ben aracýn keyfini çýkarýyor, söküyor takýyor, el becerimi geliþtirerek bir sonraki asýl aracýmda yapabileceklerimin antrenmanýný yapýyorum diyorsan bir þey diyemem. Yine aracýn kalýcý ise bagaj amörtisörü iþini mutlaka yap, son derece faydalý bir çalýþma olur

Yaþ
    36
    Meslek
    Teknisyen
    Model
    301
    Gördüðüm kadarýyla aracýnda çelik jant yok, eðer bu araçla devam edeceksen ve görsellik de önemli ise bence þu saç jantlardan zaman içinde kurtulmak lazým. Tabi bana söylemesi kolay, akýl vereceðine para ver demeyesin Yok ben aracýn keyfini çýkarýyor, söküyor takýyor, el becerimi geliþtirerek bir sonraki asýl aracýmda yapabileceklerimin antrenmanýný yapýyorum diyorsan bir þey diyemem. Yine aracýn kalýcý ise bagaj amörtisörü iþini mutlaka yap, son derece faydalý bir çalýþma olur
    Ýnþallah bir sýkýntý olmazsa eðer araç kalýcý hocam. Tabiki dediðiniz þeyler maddiyata dayanýyor 16" jant bakýyorum bakalým hayýrlýsý ile alýrýz. Bagaj amortisör uygulamasýný Elysee aracýmda da uygulamýþtým bunda da yapma niyetim var bakalým

BULUTLU ASLAN
    (KRBLT DZ ∞01)

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Meslek
    Biliþim
    Model
    308
    elinize saðlýk çok güzel ve baþarýlý bir çalýþma olmuþ. Detaylý anlatýmýnýz sayesinde diðer 301 kullanýcýlarýna klavuz oldunuz. Güle güle kullanýn.

Sayfa 2/3 ÝlkÝlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)