10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    veteriner hekim
    Model
    yok

yeni kasa peugeot 2008 dizel otomatik tavsiye ???

yeni kasa peugeot 2008 dikkatimi çekiyor ciddi ciddi bir yıldır hep kafamda 6 aydır bayiye sık sık uğrayıp geliyorum ama kararsızım
    çevremde pek fazla peugeot kullanıcısı yok
    özellikle dizel otomatiğine sahip olan kullanan var mı aranızda ?
    etg6 şanzıman nasıl uzun süre kullanım da sorun yaşayan varmı ?
    vites geçişleri nasıl ?
    yol sesi konfor kullananlar ne fikirde ?

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Etg6 robotize edilmiş 6 ileri bir şanzıman yani temelde manuel şanzıman. Bakımları çok masraflı olmaz vites geçişlerinin yavaş olması dışında pek bir sorunu yok. Biz yaklaşık 1 sene 2013 model 1.6 dizel manuel kullanmıştık ben çok memnundum güzel bir araçtı tavsiye ederim.

SM-G935F S7 Edge cihazımdan gönderildi.
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Yeni Üye
    Meslek
    veteriner hekim
    Model
    yok
    Benim de gönlüm manuel den yana ama bayilerde bulunamıyor inatla otomatik getiriyorlar dizelleri halbuki manuel hem daha güvenilir hem de grip kontrol var test sürüsüyle hemen güvenemem açıkçası o vites geçişleri gelecekte beni rahatsız edebilir diye endişeleniyorum 2008 alamayacak gibiyim halbuki güzel araçtı ������

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Bende manuel 2008 var. Aracımdan çok memnunum. Özellikle benim gibi kış koşullarının ağır olduğu bir yerde grip kontrolün kar modunun faydasını çok gördüm. Yarı otomatik şanzımanlar sorunsuz. Ancak biraz yavaş geçiş yaptığı için konforsuz olduğu ileri sürülüyor. Firmalar ilk önce kar oranlarını düşünür. Otomatik araçlarda kar oranı daha yüksek. Bu nedenle otomatik satmaya çalışmaları gayet doğal.
    2008 classic edition

Yeni Üye
    Meslek
    veteriner hekim
    Model
    yok
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ama hala bir etg6 kullanıcısına rastlamadım test sürüşü arabayı anlamakta yeterli olacağını sanmıyorum ama yine de deneyelim bakalım ��

Yeni Üye
    Meslek
    veteriner hekim
    Model
    yok
    konu hakkında açıklama! belki birine lazım olur diye ben açıklayayım bari. En azından aynı çileyi başkası çekmesin forumlarda kuşku içinde dolaşmasın. Dün aracı aldım aktive paket sıfır etg6 dizel otomatik 2008. son ana kadar aklımda manuel vardı çünkü ne eşim ne ben vitesle sorunu olan insanlar değiliz. grip kontrol de hoş bi özellik ve manuelinde var sadece ayrıca otomatiğe ekstra para vermek de hiç mantıklı gelmiyordu üstüne üstlük bir de sağda solda dolanan otomatik vites yorumları epey ürkütücüydü. kampanyalı araç denk gelince gittik denedik yorumlar acımasızmış gerçekten arkada oturan biri manueli daha çok hissseder ben söyliyim bu mudur yani sürücü olarak hislerimse evet o sıkışma vites geçişinde hissedilir durumda ama zaman kaybetmiyo hemen atlıyo ve adamı yarı yolda bırakmaz kaçırır. Bu tarz robotize şanzumanların pek çok marka tarafından kullanıldığını da öğrenince ve test aracını sert şekilde zorlayıp ani vites geçişleri 120 deyken 3 e ani atmak sürekli gzlayıp vites geçirmek dur kalk vb sonrası aracımı aldım hendi aracımı da çoğunluğu şehir içinde yaklaşık 60 km sürmüşümdür şimdilik mutluyum tavsiye ederim bu paralara bu arabalar çok iyi pazarlık yapın fırsat yakalayın alın tavsiye ederim soru soran olursa cevaplarım forumlarda bu güne dek mesleğim ve hobim müzik dışında hiçbir açıklama yapmamış bi adam olarak yazıyorum bunları vaktiyle gece yarılarına kadar araba google da ip ucu deneyim vesaire aradığım için

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Hayırlı olsun aracınız... 2008'ler keyifli araçlardır. Özellikle uzun yol kullanımında çok iyidir...
    2008 classic edition

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Hayırlı olsun aracınız. Beğenerek almanıza çok sevindim

SM-G935F S7 Edge cihazımdan gönderildi.
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Yeni Üye
    Meslek
    Bilgi İşlem
    Model
    2008
    Açıkçası manuel kullanan biri yarı otomatik yada otomatikleştirilmiş vites geçtiğinde biraz afalliyor. Bumu diyorsunuz. Ben aracı servise verdiğimde bana 208 verdiler ve açıkçası hoc memnun kalmadım gerçi sadece bir günlük bir ilişkiydi ama :-) çünkü otomatik deyince insanın egosu tavan yapıyor. Bende özel sipariş verin manuel istiyorsanız. Bende 2016 var manuel çok memnunum.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    Engineer, writer
    Model
    308
    Evet Dizeli otomatiği ben de seviyorum, büyük rahatlık. Ama hangi teknoloji olursa olsun manuelden daha çok yakıyor!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)