Sayfa 1/4 123 ... SonSon
64 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301

301 Orijinal teyp hakkında yardımınızı rica ediyorum

Merhaba arkadaşlar.

301 active aracım var. Malum baz tip radyo cd çalar mevcut.

Yapmak istediklerim arasında orjinal direksiyondan kumanda kontrolü de var.

Şimdi sorularıma gelecek olursak.
    1.Orjinal direksiyondan kumanda bu teyp ile çalışır mı acaba?

2. Birde usb ve bluetooth lu orjinal teyp alsam ekstra tesisat v.b. gerekmeden birebir uyum sağlar mı acaba?
    Orjinal teyp satan birisi ile irtibat halindeyim de.

Değerli bilgilerinize ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler...

Aktif Üye HarunHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Usb ve bluetooth li orijinal teyp derken alluredeki teybi mi kastediyorsunuz? Aksi halde zaten pioneer veya diğer teypler uyuyor. Ancak başka teyp taktığınızda kolun uyması için ayrı bir devre gerekiyor, ben öyle yaptırmıştım.
    2013 Active 1.6 HDI Köpekbalığı

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Alıntı HarunHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usb ve bluetooth li orijinal teyp derken alluredeki teybi mi kastediyorsunuz? Aksi halde zaten pioneer veya diğer teypler uyuyor. Ancak başka teyp taktığınızda kolun uyması için ayrı bir devre gerekiyor, ben öyle yaptırmıştım.
    Evet Harun hocam allue daki orjinal teypten bahsediyorum.

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Birde sağ ön hoparlör civarından ciddi boyutta bir tıkırtı sesi geliyor. Kapağı nasil sokebilirim?

Hoparlör kapağını sokmeye uğraştım ama airbag armasının altinda vida var sanirim. Sag difüzörüde söktüm alttan baktım desteklemeye çalıştım ama kozmetik olarak zarar verecegimden çekinerek yarida bıraktım

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Sağ ön hoparlör kapağını sonunda söktüm

Öncelikle mümkünse sağ difüzörü sökmekte fayda var kenarlarından ince tornavida ile biraz kasıp kendinize doğru çekince geliyor.
    Sonra difüzör ün hava kanalının üstünden airbag yazısınin sag alt kısmına dogru parmağımızı sokup yukarı doğru itiyoruz hafif kasılıyor zaten sonra sağ taraftan ince ve kozmetiği bozmayacak bir malzeme ile kastirinca sağ tarafi çıkıyor sol tarafta plastik kanca var.
    Bu kapagin altındaki vidayı kısa sapli bir tork anahtar ile sökünce hoparlör kapağı çıkıyor.

Benim tikirti icin bu kisma bakip parmak ile yoklarken hissettim. ön konsolu tutan 10 luk civata gevşemiş. Üzerindeki pul bayağı ses yapıyordu. Sanırım fabrikada yeterince sıkılmamış.
    Bu cıvata hoparlörün yaninda konum olarak biraz dipte. Onu sıkınca düzeldi ses soluk kalmadı

Orjinal usb li bluetooth lu teyp hakkında teknik araştırmalarda bulundum. İnşa ALLAH haftaya elimde olacak. Söküp takmak icin sabırsızlanıyorum.

Benim araç active paket olduğu için usb yuvası yok. Teybin usb soketi farklı ama kendim bir kablo uydurup muhtemelen orjinal yuvasına Monte edeceğim.

Teyp kumanda kolunu ve arka hoparlörleride aldıktan sonra gerisi montaja kalıyor.

Acaba teyp kumanda kolu ile teyp arasındaki kablo aracın orjinalinde var mı? Harun hocam siz bu kolu taktirirken kabloya ihtiyaç oldu mu?

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Alıntı efecelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağ ön hoparlör kapağını sonunda söktüm

Öncelikle mümkünse sağ difüzörü sökmekte fayda var kenarlarından ince tornavida ile biraz kasıp kendinize doğru çekince geliyor.
    Sonra difüzör ün hava kanalının üstünden airbag yazısınin sag alt kısmına dogru parmağımızı sokup yukarı doğru itiyoruz hafif kasılıyor zaten sonra sağ taraftan ince ve kozmetiği bozmayacak bir malzeme ile kastirinca sağ tarafi çıkıyor sol tarafta plastik kanca var.
    Bu kapagin altındaki vidayı kısa sapli bir tork anahtar ile sökünce hoparlör kapağı çıkıyor.

Benim tikirti icin bu kisma bakip parmak ile yoklarken hissettim. ön konsolu tutan 10 luk civata gevşemiş. Üzerindeki pul bayağı ses yapıyordu. Sanırım fabrikada yeterince sıkılmamış.
    Bu cıvata hoparlörün yaninda konum olarak biraz dipte. Onu sıkınca düzeldi ses soluk kalmadı

Orjinal usb li bluetooth lu teyp hakkında teknik araştırmalarda bulundum. İnşa ALLAH haftaya elimde olacak. Söküp takmak icin sabırsızlanıyorum.

Benim araç active paket olduğu için usb yuvası yok. Teybin usb soketi farklı ama kendim bir kablo uydurup muhtemelen orjinal yuvasına Monte edeceğim.

Teyp kumanda kolunu ve arka hoparlörleride aldıktan sonra gerisi montaja kalıyor.

Acaba teyp kumanda kolu ile teyp arasındaki kablo aracın orjinalinde var mı? Harun hocam siz bu kolu taktirirken kabloya ihtiyaç oldu mu?
    Benim taktırdığımteyp orijinal allure teybi değildi. Pioneer'in bir ürünü olduğu için kolun teyp ile temas kurması için ustanın ayrı bir bağlantı kullandığını biliyorum, allure teyp için de bu geçerli midir emin değilim.

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Satın aldığım allure teyp emanette, kısmetse haftaiçi elimde olacak.

merak ettim bugün Orjinal teybi söktüm, fakat arkada tek soket var, yani ekran için kablo yok? yada ekran - teyp arası bir bağlantı mı var orjinainde ki olması lazım, ama benim aldığım üründe kablo falan yok sanırım, keşke allure teybi olan birininkini inceleme şansım olsa yada net bilgi alabilsem

Teybi aldım, adapte edemezsem üzülürüm

Son çare servis
    Konu efecelebi tarafından (10-04-2017 Saat 15:40 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzenleme

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Rabbime çok şükür Yeni aldığım allure teybini aracıma taktım.

Bir adette çıkma teyp kumanda kolu satin aldım.

Aracım active paket oldugu icin ekranın kablo tesisatı yoktu yetkili servisteki bir abimin büyük desteği ile aracın servis manuelini inceledik. Allure teyp ekranı bsi beyni gibi donanımlar arasındaki kablo baglantisinin çıktılarını aldım. Yalnız servisin elektrikçisi olan usta ekran soketi orjinalinde olmadigi icin elektrik tesisatının komple değişmesi gerektiğini servisin ise bunu yapmayacağını söyledi çünkü göğüsün falan sökülmesi gerekiyor.. bahsi geçen kabloların bsi beyninden direkt alinmasinin ya da ek noktalarından alinmasinin uygun olacağını, ama bunun da riskli olduğunu ekledi...

Karamsar halde servisten çıktım. Hurdacılardan çıkma teyp kolu alip denedim, eski teyp ile de sorunsuz çalıştı. Sevdigim bir ustamdan ekran soketine benzer bir soket aldım kesip bicip yerine uydurdum.
    Arabayı müsait bir yere çekip sigorta kutusu civarini ve teyp civarini söktüm.

Servisten aldığım çıktıları incelerken ekran icin gelmesi gereken 4 kablonun tey soketine geldigini gördüm baktım inceledim hakikaten öyleydi

Teybe gelen kablolardan ek alarak ekran soketime bağladım. Ekranı söküp pinleri kontrol ve teyit ettim.

Besmele çekip teybi taktım çalıştı

Usb kablosu da yok bende malum. Onunda pin bağlantılarını çıkarıp kendim bir soket uydrup yaptım.

Bluetooth ile müzik aktarımı usb cd çalar sorunsuz çalışıyor.

aux ve mikrofon uçlarını da ilk fırsatta yapacağım.

3 saniyede bir dit diy uyari sesi geliyor. Bunun icin teyp kodu girme gibi birsey lazım sanırım. Bende satıcının verdiği bir kod var ama teypte ve kullanici manuelindr böyle bir bilgi yok. Sanırım servisten bsi beyni ile teybi eşleştirme yapmamiz gerekecek...

Eve yeni geldim. Şimdilik bu kadar. İlk fırsatta fotograf ile destekleyeceğim...
    Konu efecelebi tarafından (15-04-2017 Saat 20:56 ) değiştirilmiştir.

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Oldukça meşakkatli ve riskli bir işe girişmişsiniz umarım istediğiniz gibi sonuçlanır. Benim bakış açıma göre yol bilgisayarı ekrana gelmediğine göre allure teybin çok bir espirisi yok, usb girişli cd çalardı auxlu bir teyp ve kol benim işimi gördü. Ümit ederim aldığınız riske ve çabalarınıza değer.

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Oldukça meşakkatli ve riskli bir işe girişmişsiniz umarım istediğiniz gibi sonuçlanır. Benim bakış açıma göre yol bilgisayarı ekrana gelmediğine göre allure teybin çok bir espirisi yok, usb girişli cd çalardı auxlu bir teyp ve kol benim işimi gördü. Ümit ederim aldığınız riske ve çabalarınıza değer.
    Hocam çok teşekkür ederim.
    Yol bilgisayarı verileri teybin ekranına geldi zaten. Sizin kastiniz neydi tam olarak?

genelde hep orijinalden yana oldum. Yoksa evde harika bir sony teybim var. Belki yanlış bir zihniyet ama bilmiyorum...

Büyük kısmı atlattım gerisi daha basit diye düşünüyorum.

İyi dilekleriniz için tekrar teşekkür ederim.

Bu arada torpido aydınlatması için orjinal bir projem var. Tamamlayınca onu da paylaşacağım.

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Bilgisayar verileri geldi ise tamam umarım diğer sorunlar da çözülür. Torpido aydınlanmasını 10 tl lik yapışlmalı basmalı led ile çözdüm 4 aydır pili dayanıyor ve yeterince aydınlatıyor

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Bilgisayar verileri geldi ise tamam umarım diğer sorunlar da çözülür. Torpido aydınlanmasını 10 tl lik yapışlmalı basmalı led ile çözdüm 4 aydır pili dayanıyor ve yeterince aydınlatıyor

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hic olmamasindan kat kat iyi sizinki.

Ama düşüncem Montaji ve uygulaması basit bir şekilde olacak hocam. Torpidoyu açınca yanacak kapatınca sönecek

Birde arka koltuk üzeri aydınlatma yapmak lazım

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    cok guzel elleriniz saglık.. resimli anlatımda isteriz..

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Alıntı mygold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok guzel elleriniz saglık.. resimli anlatımda isteriz..

Çok teşekkür ederim ilk fırsatta ekleyecegim

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Bu ekranı nasıl sıfırlayabilirim arkadaşlar bilen var mı?

Her türlü kombinasyonda silecek kolu üstündeki tuşa bastım ama silmedi, internetten indirdiğim kullanma kılavuzunda da bulamadım.
    [IMG][/IMG]

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    silecek kolu üstündeki tuşa basılı tutmanız gerekiyor 5 6 sn kadar sanırım.Kİtapçık içinde aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Birde nickinizle ilgili bir sorum olacak ankara da ikamet mi ediyorsunuz.böyle araçlara özel modüller tasarlıyormusunuz?

http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    silecek kolu üstündeki tuşa basılı tutmanız gerekiyor 5 6 sn kadar sanırım.Kİtapçık içinde aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Birde nickinizle ilgili bir sorum olacak ankara da ikamet mi ediyorsunuz.böyle araçlara özel modüller tasarlıyormusunuz?

http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/

İlginize tşk ederim, bende bu linkten kullanma kılavuzunu indirdim ama 2. trip i sıfırlamayı bulamadım

kullanıcı adım epey eskidir, evet bazı tasarımlarım var, daha öncve görüştük mü yoksa

Model
    406
    yani aynı kişiyseniz eğer sizden daha önce bi amerikan park modülü almıştım yarlı,308 aracımda kullanmak için ama aynı modülden bir daha bulamadık.piyasada benzer ürün çok ama benim aldığım üründe yan sinyaller içinde ayrı çıkışlar mevcuttu
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani aynı kişiyseniz eğer sizden daha önce bi amerikan park modülü almıştım yarlı,308 aracımda kullanmak için ama aynı modülden bir daha bulamadık.piyasada benzer ürün çok ama benim aldığım üründe yan sinyaller içinde ayrı çıkışlar mevcuttu
    Tesadüf mü diyelim yoksa tevafuk mu bilemedim

Aynı kisiyim elbette yaklaşık 7 yıldır imal edip satıyorum, piyasada AYARLI amerikan parkı ilk imal eden benim fakat sonradan türeyen çok kişi oldu tadı pek kalmadı.

Ad soyad yâda telefon numaranızdan alışveriş tarihini söyleyebilirim

Tekrar karşılaşmak güzel

Model
    406
    yakın zaman da aynı konu için sizi tekrar rahatsız edebilirim,çünkü amerikan park modulü arızalandı,dediğim gibi yenisini de aradım ama bulamadım.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)