Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
64 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakın zaman da aynı konu için sizi tekrar rahatsız edebilirim,çünkü amerikan park modulü arızalandı,dediğim gibi yenisini de aradım ama bulamadım.
    Rahatsızlık?

Görüşmek üzere

Acemi Üye tekkral34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -0- Araç Satış D.
    Model
    301
    Alıntı efecelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rabbime çok şükür Yeni aldığım allure teybini aracıma taktım.

Bir adette çıkma teyp kumanda kolu satin aldım.

Aracım active paket oldugu icin ekranın kablo tesisatı yoktu yetkili servisteki bir abimin büyük desteği ile aracın servis manuelini inceledik. Allure teyp ekranı bsi beyni gibi donanımlar arasındaki kablo baglantisinin çıktılarını aldım. Yalnız servisin elektrikçisi olan usta ekran soketi orjinalinde olmadigi icin elektrik tesisatının komple değişmesi gerektiğini servisin ise bunu yapmayacağını söyledi çünkü göğüsün falan sökülmesi gerekiyor.. bahsi geçen kabloların bsi beyninden direkt alinmasinin ya da ek noktalarından alinmasinin uygun olacağını, ama bunun da riskli olduğunu ekledi...

Karamsar halde servisten çıktım. Hurdacılardan çıkma teyp kolu alip denedim, eski teyp ile de sorunsuz çalıştı. Sevdigim bir ustamdan ekran soketine benzer bir soket aldım kesip bicip yerine uydurdum.
    Arabayı müsait bir yere çekip sigorta kutusu civarini ve teyp civarini söktüm.

Servisten aldığım çıktıları incelerken ekran icin gelmesi gereken 4 kablonun tey soketine geldigini gördüm baktım inceledim hakikaten öyleydi

Teybe gelen kablolardan ek alarak ekran soketime bağladım. Ekranı söküp pinleri kontrol ve teyit ettim.

Besmele çekip teybi taktım çalıştı

Usb kablosu da yok bende malum. Onunda pin bağlantılarını çıkarıp kendim bir soket uydrup yaptım.

Bluetooth ile müzik aktarımı usb cd çalar sorunsuz çalışıyor.

aux ve mikrofon uçlarını da ilk fırsatta yapacağım.

3 saniyede bir dit diy uyari sesi geliyor. Bunun icin teyp kodu girme gibi birsey lazım sanırım. Bende satıcının verdiği bir kod var ama teypte ve kullanici manuelindr böyle bir bilgi yok. Sanırım servisten bsi beyni ile teybi eşleştirme yapmamiz gerekecek...

Eve yeni geldim. Şimdilik bu kadar. İlk fırsatta fotograf ile destekleyeceğim...
    Selamlar
    Bu ekran işine ben de girmek istiyorum ama benim derdim başka
    Şöyle ki ben standart teybi Pioneer ile değiştim. Çift bluetooth destekli çift amfi çıkışlı epey güzel bir alet takılı. Ekrandan sadece yol bilgisayarı verilerini yansıtmak istiyorum.
    Birkaç servisle de görüştüm net cevaplar alamadım. Sizin yazdıklarınız da biraz karışık geldi. Müzik bilgilerini vb istemiyorum Yol Bilgisayarı verileri hangi kapı açık gibi bilgileri gösterse yeterli. Mümkün olabilir mi yapılabilir mi böyle bir uygulama?

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Alıntı tekkral34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Bu ekran işine ben de girmek istiyorum ama benim derdim başka
    Şöyle ki ben standart teybi Pioneer ile değiştim. Çift bluetooth destekli çift amfi çıkışlı epey güzel bir alet takılı. Ekrandan sadece yol bilgisayarı verilerini yansıtmak istiyorum.
    Birkaç servisle de görüştüm net cevaplar alamadım. Sizin yazdıklarınız da biraz karışık geldi. Müzik bilgilerini vb istemiyorum Yol Bilgisayarı verileri hangi kapı açık gibi bilgileri gösterse yeterli. Mümkün olabilir mi yapılabilir mi böyle bir uygulama?
    Merhaba,

Bahsettiğiniz şekilde denemedim, ama küçük ekranlı multimedia teyp alıp c tipi ekran kalacak şekilde yapanlar var diye biliyorum,

çok yüksek ihtimalle istediğiniz şekilde yapılabilir - mümkündür çünkü teyp ayrı şekilde c tipi ekran ayrı şekilde çalışıyor, c tipi ekranda görülebilecek tüm verileri ekranda görürsünüz, fakat açık kapının uyarısı bu ekranda belirmiyor, kullanma kılavuzundan c tipi ekran bilgilerine bakabilirsiniz.

Servisler zaten maalesef birçok konuda pek yapıcı değil, aracın mevcut donanımları ve aksamı hakkında da detaylı ve net bilgi sahibi bir servise ben henüz rastlayamadım. (partikül filtre temizleme svısı kırıldı bir yetkili servis araba gitmez 60 km/h geçmez diyor bir başka servis bişey olmaz diyor... )

Aktif Üye Emrah_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Elektromekanik Tasarım
    Model
    301
    Bağladığınız ekranda kapılar açık, bagaj kapağı açık , ışıkları söndürün, kontak anahtarını alın gibi ek uyarıları yapıyor mu ?
    PEUGEOT 301 VTI (+lpg) ALLURE (BOĞAZİÇİ MAVİ)

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Alıntı Emrah_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bağladığınız ekranda kapılar açık, bagaj kapağı açık , ışıkları söndürün, kontak anahtarını alın gibi ek uyarıları yapıyor mu ?
    Hayır,bunların hiçbiri yok, zaten ekran sadece bir yansıtıcı, bsi den ekrana ne gelirse onu yansıtıyor.

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Hayır,bunların hiçbiri yok, zaten ekran sadece bir yansıtıcı, bsi den ekrana ne gelirse onu yansıtıyor.
    Kim demiş yok diye dün servise gittim. Aldığım teyp hafızasında eski aracın şase numarası olduğu ve teyp bsi ye baglanarak karşılaştırma yaptığı için teybi açınca dit dit dit diye uyari sesi geliyordu.
    Benim araci cihaza bağladık konfigure edildi, şase numarasina gore baz tip teyp oldugu icin c tipi ekrandaki bluetooth ve usb seçenekleri gitti usta epey uğraşti ama olmadi. Sonrasında Benim teyp ve ekranı başka bir allure a takarak konfigure ettik. Bluetooth görüşme gibi özellikleri denedim sorun yok.

Tekrardan benim araca takıp şase numarası girdik.

Teyp teki dit dit dit uyarı sesi gitti kapi açık aydınlatma açık kontağı çıkarın... Gibi uyarilar da ekranda çıkıyor artik

Araç içi mikrofon bagladim ama sesim gitmiyor baska mikrofin denedim yine gitmiyor.
    Teybin bağlantı semalarinin ciktisini aldım baglanti doğru, mikrofonu sanirim hurdacılardan temin etmek durumundayım.

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Kim demiş yok diye dün servise gittim. Aldığım teyp hafızasında eski aracın şase numarası olduğu ve teyp bsi ye baglanarak karşılaştırma yaptığı için teybi açınca dit dit dit diye uyari sesi geliyordu.
    Benim araci cihaza bağladık konfigure edildi, şase numarasina gore baz tip teyp oldugu icin c tipi ekrandaki bluetooth ve usb seçenekleri gitti usta epey uğraşti ama olmadi. Sonrasında Benim teyp ve ekranı başka bir allure a takarak konfigure ettik. Bluetooth görüşme gibi özellikleri denedim sorun yok.

Teyp teki dit dit dit uyarı sesi gitti kapi açık aydınlatma açık kontağı çıkarın... Gibi uyarilar da ekranda çıkıyor artik

Araç içi mikrofon bagladim ama sesim gitmiyor baska mikrofin denedim yine gitmiyor.
    Teybin bağlantı semalarinin ciktisini aldım baglanti doğru, mikrofonu sanirim hurdacılardan temin etmek durumundayım.

Araca uyması çok iyi oldu, uyarılarında ekranda çıkması keyif verici.Güle güle kullan.Hayırlı olsun
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Aktif Üye Emrah_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Elektromekanik Tasarım
    Model
    301
    Ooo bunlar çok iyi olmuş Mertin de dediği gibi ayrı bi hava mutluluk verici.

***Fark ettim ki en ufak şeyden mutlu oluyoruz ne mutlu bize
    PEUGEOT 301 VTI (+lpg) ALLURE (BOĞAZİÇİ MAVİ)

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Alıntı ayı_boğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araca uyması çok iyi oldu, uyarılarında ekranda çıkması keyif verici.Güle güle kullan.Hayırlı olsun
    Çok teşekkür ederim Mert , gerçekten çok çok iyi oldu, benim gibi birisi için yeterli bir sistem

Ooo bunlar çok iyi olmuş Mertin de dediği gibi ayrı bi hava mutluluk verici.

***Fark ettim ki en ufak şeyden mutlu oluyoruz ne mutlu bize
    Eskisini kısa süre de olsa kullanan birisi için bu sistem çok çok iyi Emrah sen bilmezsin

Ufak şeylerden mutlu olmak güzel
    Konu efecelebi tarafından (02-05-2017 Saat 15:54 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye
    Meslek
    Otomotiv
    Model
    yok
    Efe bey hayırlı olsun.Güzel seçim

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Alıntı ihsan34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efe bey hayırlı olsun.Güzel seçim

Teşekkürler İhsan Bey

Adım Yasin bu arada

Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Emrah haklı ufak şeylerden mutlu oluyoruz, hayatın bize getirdiği sonuç.Tekrar güle güle kullan Yasin

Aktif Üye HarunHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301

Tebrikler...Yasin bey yaman adamsınız vesselam. Bu kadar azim ve kararlılıkla siz o araca kim bilir daha neler yaptırırsınız
    Herkesin vizyonu ve becerisi farklı, o tür geliştirmeler araca çok daha faydalı ve güzel. Sizin güncelleme ve geliştirmeleriniz daha efektif açıkçası.
    Umarım keyif ve mutlulukla kullanırsınız, bir an önce mikrofon sorununuzu çözdüğünüz bilgisini almak isteriz.
    2013 Active 1.6 HDI Köpekbalığı

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Alıntı ayı_boğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emrah haklı ufak şeylerden mutlu oluyoruz, hayatın bize getirdiği sonuç.Tekrar güle güle kullan Yasin
    Tekrar teşekkürler Mert

Alıntı HarunHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrikler...Yasin bey yaman adamsınız vesselam. Bu kadar azim ve kararlılıkla siz o araca kim bilir daha neler yaptırırsınız
    Herkesin vizyonu ve becerisi farklı, o tür geliştirmeler araca çok daha faydalı ve güzel. Sizin güncelleme ve geliştirmeleriniz daha efektif açıkçası.
    Umarım keyif ve mutlulukla kullanırsınız, bir an önce mikrofon sorununuzu çözdüğünüz bilgisini almak isteriz.
    ESTAĞFİRULLAH hocam, elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum, aklımda olan birkaç şey daha var,

fakat dediğiniz gibi kendi emeğim ile yapmanın keyfi bambaşka

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, hafta sonu mikrofon olayına tekrar el atmayı düşünüyorum, mutlaka bilgi vereceğim.

Yeni Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Daha önce ben de allure teyp montajını kafaya koymuştum. Servisler, ustalar ya hiç anlamıyorlar ya da fahiş ücretler istiyorlar. Halbuki basit bir işlem. Yasin arkadaşımız da önceki mesajlarımdan konuyu görüp benimle iletişime geçti sağ olsun. Aslında bilgilerimizi paylaşırsak çok rahat edeceğiz. Çünkü işimiz servislere, ustalara kalırsa maddi - manevi yoruluyoruz.

Ben vakit bulamadığımdan henüz USB girişini bağlamadım, bağlarken kabloların fotoğrafını çeker koyarım. İleride birinin işine yarayacaktır kesin...

Benim de sağ ön hoparlörün oradan ses geliyor. Herhalde bahsettiğiniz vida gevşedi. Bir ara ona da el atmam gerekecek...

Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı yusufpeh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce ben de allure teyp montajını kafaya koymuştum. Servisler, ustalar ya hiç anlamıyorlar ya da fahiş ücretler istiyorlar. Halbuki basit bir işlem. Yasin arkadaşımız da önceki mesajlarımdan konuyu görüp benimle iletişime geçti sağ olsun. Aslında bilgilerimizi paylaşırsak çok rahat edeceğiz. Çünkü işimiz servislere, ustalara kalırsa maddi - manevi yoruluyoruz.

Ben vakit bulamadığımdan henüz USB girişini bağlamadım, bağlarken kabloların fotoğrafını çeker koyarım. İleride birinin işine yarayacaktır kesin...

Benim de sağ ön hoparlörün oradan ses geliyor. Herhalde bahsettiğiniz vida gevşedi. Bir ara ona da el atmam gerekecek...
    Şimdiden kolay gelsin , dediğiniz gibi böyle işlemleri servislerde yaptırmak zor

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Alıntı yusufpeh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yusuf bey merhaba,

Proje yarıda kalmış zannederek msj atmıştım ama halletmissiniz

Belimi bir doğrultursam fotografli anlatim yapacam, fotoğrafları da çektim ama tamamlamaya fırsatım olmadı henüz

Yeni Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Sağ ön konsoldan gelen tıkırtıyı hala çözemedim. Hoparlörü söktüm, fotoğrafta işaretli yerin oralarda sadece bir vida vardı ama o da gevşek değildi. Sıkışık bir yer, sadece el yordamıyla arayabiliyorsunuz. Yasin Bey, sizin sıktığınız vida işaretli yerdeydi değil mi? Tabi hatırlıyorsanız...

Konu yusufpeh tarafından (15-10-2017 Saat 21:21 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye Mrteren7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    301
    Öncelikle herkese hayırlı akşamlar. 301 aracımda bluetoot paket var. Active paket ama alluredeki teypten. Sesi pek hoşuma gitmiyor. Anfi ve bufer var ama takmak istemiyorum çekilecek tesisattan dolayı. Bunun yerine 4 adet pionner 16 cm 280 watt hoparlör alıp takmayı düşünüyorum. Ön ve arkalar 16 cm sanırım. Orjinal hoparlör girişi soketli. Bu soketi koparmadan biraz önünden kabloyu bir bıcakla hafif soyup ek kablo yapsam ve hoparlöre öyle girişini sağlasam çalıştırırmı. Bir sıkıntı olurmu veya teyp kaldırırmı. Yani bir dönüştürücüye felan ihtiyac varmı.

Yeni Üye
    Meslek
    şoför
    Model
    yok
    Alıntı Mrteren7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese hayırlı akşamlar. 301 aracımda bluetoot paket var. Active paket ama alluredeki teypten. Sesi pek hoşuma gitmiyor. Anfi ve bufer var ama takmak istemiyorum çekilecek tesisattan dolayı. Bunun yerine 4 adet pionner 16 cm 280 watt hoparlör alıp takmayı düşünüyorum. Ön ve arkalar 16 cm sanırım. Orjinal hoparlör girişi soketli. Bu soketi koparmadan biraz önünden kabloyu bir bıcakla hafif soyup ek kablo yapsam ve hoparlöre öyle girişini sağlasam çalıştırırmı. Bir sıkıntı olurmu veya teyp kaldırırmı. Yani bir dönüştürücüye felan ihtiyac varmı.
    Önler 13 cm arkalar 16 cm. Kabloyu soyup ek kablo çekebilirsiniz. Ancak bu teypler o kolonları kaldırmaz. Bu teyp lerin rms değerleri çok düşüktür ya teyp i yakarsınız yada istediğiniz ölçüde ses alamazsınız.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)