9 sonuçtan 1 ile 9 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Yazılım
    Model
    308

Question Peugeot 308 Sportium Tavsiye

Arkadaşlar,

6 aydır araç bakıyordum ve artık istediğim aracın Peugeot 308 Sportium olduğuna karar verdim. Temiz ve ağır hasarsız bir araç arıyordum.

Bazı araçların fiyatları aşırı yüksek nedense en büyük adayım aşağıdaki ilandaki araç.

İlana Gitmek İçin Tıklayın

Bütçeme de biraz zorlasada uyuyor. Yorumlarınız benim için çok ama çok değerli.

Teşekkür ederim kıymetli cevaplarınız için.

Aktif Üye serdarhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Hasar kaydina baktiniz mi? Degisen parcalara bakilirsa arkadan iyi bir darbesi var sanirim. Facebookta temiz satlik 308 ler denk geliyor bir bakin,acele etmeyin derim.
    2009, 308 HDİ COMFORT,90HP...

Aktif Üye GOXIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tasarım Uzmanı
    Model
    308
    İlandaki aracın detaylarında değişen boyanan bir sürü parçası olduğunun farkında mısınız? Hem km yüksek hem de bunlar olduğunda dikkat etmenizde fayda var. İlana çamur atıp, kendi aracını sunuyor gibi olmasın ama araç büyüteceğim için aracımı satmayı planlıyorum. PM den ulaşabilirsiniz. İlan açılmamıştır.

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    hem km yüksek, hem sıkıntılı bir auto6r şanzıman bu km lerde artık baskı balata gerektirecek değiştimi değişmedi mi belli değil.
    Araba baya bir kazalı her yönde işlem var maşallah Aktif iriyıl ayrıca bir adım uzak bakarım araca
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Yeni Üye
    Meslek
    Yazılım
    Model
    308
    Arkadaşlar,

Başka arkadaşlardan da uzak dur tavsiyesi aldım ve aşağıdaki aracı buldum ve görüştüm:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-asaf-otomotiv-den-308-sportium-1,6-e_hdi-otomatik-422223839/detay/

Deri ve elektronik kotukları var, aynı zamanda ısıtmalı.

Deri koltuklar ayrı bir yakışmış araca. Sanırım bunlar CC'deki koltuklar.

Fiyattı da 55 - 56 seviyesine çekerler sanırım.

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    55-56 ya düşecekleri pek sanmam, araç fiyatları özellikle sıfır fiyatları bu denli artmışken araçta sıkıntı yoksa o seviyeye kolay kolay inmezler. Yeni kasa 2014 model allure e-hdi lere ne dersiniz?
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Aktif Üye mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    İlk ilandaki araca, yetkili satıcı olmasına rağmen malum site ortalamasının çok altında bir fiyat yazılmış. Buna rağmen en azından ilan tarihinden beri alıcı bulamamış. Belki daha öncesi de var. Muhtemelen Aktif-İriyıl 40.000 TL'den fazlaya almamıştır aracı. Bu veriler bile aracın ne kadar alınası olduğunu gösteriyor.

İkinci ilandaki araç, eğer yazılan gibi boyasız ise tercih edilebilir ancak arabanın içi bana temiz kullanılmış 73.000 km'de bir 308 izlenimi vermedi.

Ayrıca birçok örneğine şahit olduğumuz üzere 308'ler malum sitede yazılan fiyatlara alıcı bulamıyor. Zaten malum sitede şu anda inanılmaz bir pahalılık hakim ve sadece Peugeot özelinde değil her markanın ederinden en az %10-%12 pahalı yazıldığını düşünüyorum. Gerçek alış-verişlerin orada yazılan fiyatların çok çok altında olduğunu biliyorum. Aracımızı satmak için mi alıyoruz diye bir soru akla gelebilir, ancak satmasak bile bir malı değerinde almak lazım. Eğer dediğiniz gibi bir indirim olursa belki düşünülebilir.

Herşeye rağmen 308 güzel arabadır. Hayırlısı olsun.
    2012 Ford Focus Titanium 5P 1.6 TDCI 115 HP 6 ileri manuel (Kum Gri)

Yeni Üye
    Meslek
    Yazılım
    Model
    308
    @mechanix bey

Ben telefonla görüştüğümde aracı 59 bine bırakacağını söyledi fakat bu fiyata da bence pahalı. Bu aracın deri koltukları nedense çok çekici duruyor. Zaten CC olan 308'ler hep ilgimi çekmişti iç donanımla ve koltuklarıyla.

Yalnız deri koltuklu modelin içi bana yıpranmış gelmedi, siz nasıl böyle düşündünüz? Gözümden kaçan mı var acaba? Güneydoğu'nun iklimi ve aşırı sıcaklarından ötürü deri koltuklar biraz çatlamış gözüküyor. Sanırım bakımını ihmal ettiler.

2014 Allur e-hdi modellerde çok güzel fakat otomatik vites araıyorum, bluehdi modeller ise ucuz değil

Herkese tekrar teşekkürler.
    Konu retina tarafından (20-04-2017 Saat 16:38 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Deri koltuk çok nadir 308 araçta var. Dediğiniz gibi CC'lerde var. Zevk meselesi tabii ki beğenmiş olabilirsiniz. Benim için önemli bir özellik değil hatta kumaş koltuk tercih edebilirim.

Ben araba konusunda biraz titizim ve çok temiz kullanırım. Benim yorumlarımı değerlendirin ama karar sizin. Ben 308'imi 82.000 km'de sattım içi sıfırdan farksızdı. İyi bakılmış bir 308, 250.000 km'de bile sıfır gibi kalabilir. Örnek Ömer'in aracı. Aracın direksiyonuna bakarsanız airbag ile direksiyon rengi arasında anormal bir fark var. 15-20 yaşında araçlarda olur. Koltuklarda da çatlak var, bence bu da 73.000 km'de araç için biraz fazla. Bana göre ya araç 73.000 km'de değil. Ya da çok temiz kullanılmamış. Bunu yazmaya çalıştım, ama sizin için detay konularsa bunlar önemsemeyebilirsiniz.

59.000 TL'nin yüksek olduğuna ben de katılıyorum, ancak araçta Orjinal xenon olduğunu da unutmamak lazım. Her Sportium'da yoktur. Fiyatı arttırır biraz.
    2012 Ford Focus Titanium 5P 1.6 TDCI 115 HP 6 ileri manuel (Kum Gri)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)