10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Mühendis
    Model
    301

Question Multimedya Sorunsalı (Tavsiyeleriniz Bekleniyor)

Merhabalar,

Yaklaşık bir yıldır "2013 model Peugeot 301 Active" kullanmaktayım. Bilgiğiniz gibi allure a göre bazı donanım eksikleri var. Bunlardan benim dikkatimi çeken 3 unsur var,

1) Paketler arasındaki teypler farklı hoş allure da olan da pek çekici bir sistem değil ama en azından daha iyi
    2) Arka tarafta hoparlör yok bu benim gibi bekar arkadaşlar için çok can sıkıcı değil sonuçta en fazla iki kişi biniyoruz ancak geçen gün babamın passatıyla biraz gezince aradaki farkı anladım bu yüzden büyük bir eksik olarak kaydediyorum bunu da.
    3) Teyp için direksiyondan kumanda olmaması.

İnternette gezinirken yine babamın aracından esinlenerek bu araca nasıl bir ekran taktırabilirim diye düşünmeye başladım. Aracımda hali hazırda navigasyon var cama takılanlardan ancak yerleşik bir sistem olması daha hoş olacaktır. İnternette yurtiçi ve yurtdışında çeşitli araştırmalar yaptım ancak cihazları incelediğimde çok komik durumlarla karşılaştım teknoloji mağazalarında 90 liraya satılan tabletlere panel giydirip 1000-2000 TL arası fiyatlara satıldığını gördüm. Bu gerçekten çok komik geliyor bana beş para etmeyecek bir cihaz için kalkıp bu kadar para vermek istemiyorum açıkçası sizler bu cihazlardan elle tutulur kalitede olanlarını mutlaka denemiş veya görmüşsünüzdür bu konuda tavsiyelerinizi beklemekteyim.

Bir diğer konu ise daha önce bazı audi modellerinde blackberrynin playbook sistemi kullanıldı ve başarılı oldu. Bu cihaza ben de sahibim (32gb versiyonu) ve evde atıl durumda durmakta çünkü hali hazırda windows bir tablet kullanmaktayım buna ek olarak az önce bahsetmiş olduğum sistemlerdeki cihazlar ayarında da bir android tablet aynı şekilde atıl durumda durmakta. Eğer 7" ekrana uygun bir konsol parçası bulabilirsem bunları multimedya sistemi olarak kullanabilirim ancak takdir edersiniz ki bu parçayı bulmak neredeyse imkansız bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir. Elektronik ve yazılım konusunda problem yok her şeyi kendim yapabilecek düzeydeyim bağlantı vs ancak dediğim gibi bu konularda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden cevap yazan herkese teşekkür ediyorum.

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Merhaba.

Ben de sizin gibi active sahibiyim. Benim aracimda da baz tip küçük teyp vardı.

Bir c elysee sahibi aracı bayiiden almadan double din tarzı teyp taktırmış, kendisinden Allure yada bluetooth paketli active lerde olan teybi ve çerçevesini c tipi ekran ile birlikte satin aldım.

Teyp soketleri aynı sadece arka hoparlör soketlerinde bizimkilerde bazi pinler eksik.
    Onlar da arka hoparlörler​ falan.

Teybi taktım çalıştı ekran soketi bizim araçların orjinal tesisatında olmadığı için kendim soket uydurup servisteki arkadaşların sayesinde gerekli kablolara bağlantı yapıp çalıştırdım.

Arkadaki USB yuvasına da bir soket uydurup dişi usb kabloya bağladım

Radyo kumanda kolunu ise hurdacilardan çıkma olarak aldım direksiyon alt üst muhafazalarini sökerek yuvaya taktım.

Direkt uyum sağlıyor kol zaten eski yada yeni teyp ile.

Bluetooth mikrofonun teybe giren pinlerine baktim bir tane arac ici mikrofon temin edince onu da takacağım.

Ha birde aux var teypte onun pinlerini de biliyorum ama cok gerekli görmedim.

Su anda bluetooth aktarımı, usb cd ve radyodan müzik dinleyebiliyorum. C tipi ekran ile yol bilgisayarı verilerim çalışıyor bluetooth ile konuşmayı denedim harika oluyor.
    Mikrofonuda takinca bütünlük sağlanacak.

7inc ekrana uyacak konsol parçasını ancak ve ancak kalıbını çıkararak fiberden döküm ile yapabilirsiniz ya da ekranı kırılmış hurdaya cikmis bir cihazdan alabilirsiniz diyecegim ama oda cok zor.

Benim yaptığım şekilde düşünürseniz elden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Yeni Üye
    Meslek
    Mühendis
    Model
    301
    Hurdacıdan kumanda kolunu nasıl buldunuz nasıl hurdacılar bunlar nerelerde bulunurlar

Hatta ben şöyle bir şey de almayı düşündüm hadi dedim koca ekranla uğraşmayayım da görüntü biraz düzelsin ama henüz karar vermedim. Hatta bunun direksiyon üstü kumandası da var yanında aşağıda resimlerini paylaşayım sizlerle de çok hoşuma gitti bu benim.

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Ben Ankara da ikamet ediyorum. Yıldız sanayi sitesi içindeki hurdacılar da birsuru var. Büyük şehirlerdeki diger hurdacılar da da vardır eminim.

Piyasada oem yada orjinal 0 satanlar da var.

Paylaştığıniz teybin ekran boyutu cok cok küçük. Hazırlanan görsel gerçekçi değil o kadar ufak ekrandan o şekilde kaliteli bir görüntü almak imkansız.

Ayrıca ne el tipi nede direksiyona sarilan kumanda bence orijinalinin yerini tutamaz. Orjinalinde cok özellik yok ama daha kullanışlı kesinlikle.

Ben hem maddi imkânımın kısıtlı olması hemde orjinalci olmam sebebiyle bluetooth paketteki teybi tercih ettim.

Multimedya tarzı bir ürün belki ama sizin paylaştığıniz ürün bence f/p olarakta kullanış olarakta memnun bırakır gibi görünmüyor bence

Yeni Üye
    Meslek
    Mühendis
    Model
    301
    Tekrar merhaba,

Aslına bakarsanız orijinal teypten bu bile iyi duruyor Ekran konusuna gelecek olursak ekran 4.1 inch evet aslında oldukça küçük bir ekran ama cihazın geri görüş kamerasına kadar desteği var basit ama etkili bir alet fiyatı 170 TL civarı fiyat çok cazip ancak benim istediğim sistem bambaşka tabi bunu bir opsiyon olarak düşünüyorum ama bu en son ihtimaller dahilinde. Bu arada ekranın gerçek görüntüsü şu şekilde

Ama benim aklımdaki bu bunlarda dediğim gibi komik fiyatlara satılıyor

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Orjinal teyp tam bir pişmanlık bence, zaten mecburiyet dışında kullanan zannetmiyorum. Sizin beğendiğiniz ürün her halükarda orijinalden iyidir Elbette.

Bende harika bir sony teyp var ama işte orjinal ve kol ile tam uyum v.b hatrina takmadim.

Multimedya güzel görünüyor ama benim icin pek gerekli değildi.

Tercih sizin

Yeni Üye
    Meslek
    Mühendis
    Model
    301
    Daha fazla yorum gelmeyince

http://www.gearbest.com/car-monitor/pp_463442.html

linkteki ürünü aldım. Aracımda zaten 7" navigasyon var (cama takılan cinsten) iki tane koca ekran tuhaf duracaktı ben de böyle bir şey aldım. Yanında geri görüş kamerası da hediye bakalım umarım sorunsuzca ulaşır elime.

Foruma bir faydam dokunsun almayı düşünüyorsanız İNDİRİM KODU : CAR18OFF (%18 indirim yapıyor kargo zaten bedava)

Görseller :

İnceleme Videoları :

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Hayırlı olsun.
    2008 classic edition

Acemi Üye tekkral34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -0- Araç Satış D.
    Model
    301
    Bende Pioneer Teyp takılı ve direksiyon kumandasıyla tam uyumlu. Ekran işini de evdeki tabletimle çözdüm
    Sim kart girişli 4.5G destekli 2 GB Ram IPS ekranlı dahili GPS'li 8" tabletim vardı biraz profesyonel sayılabilecek tutucu kit ile orta konsolun üzerine yerleştirdim. Play marketten 7.5 tl'ye yazılım satın aldım.
    Teybimde çift bluetooh özelliği var araca bindiğimde hem tablete hem telefona otomatik bağlanıyor. Araç çalışır çalışmaz tablet açılıyor ve önceden ayarladığım büyük ikonlara sahip ekran geliyor tabi bu da satın aldığım yazılımın marifetleri.
    Kontak kapanınca tablet de kapanıyor. Teybimle entegre çalışabiliyor. Şöyle ki Youtube veya herhangi bir uygulamadan video müzik dinlersem bilgilerini teybe yansıtıyor. GPS ile anlık km bilgisi dijital kadranmış gibi kenarda veriyor Direksiyon kumandasıyla tableti teybi kontrol edercesine kullanabiliyorum.
    Geri görüş kamerasını da dikiz aynasının üzerinden vereceğim sipariş verdim. Benim fazlasıyla işimi görüyor. Arada TV izliyorum internet ile. Turkcell hattım var kota sorunu da olmuyor.

Yeni Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    301
    tekkral34 bende 10.1 inç multimedia alacaktım görüntüsü hoşuma gitmedi çıkıntılı emanet duruyor.vazgeçtim.tablet işini 1 haftadır araştırıyorum.Bende uygulama yapacağım detaylı resim var mıdır.Emrah sağolsun obd işini çözeceğiz yardımcı oldu.
    bende tablet v.b hiçbirşey yok herşeyi sıfırdan alacağım ne gibi aparatlar lazım acaba
    tablet casper L8 düşünüyorun olur mu acaba teşkler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)