Sayfa 2/2 İlkİlk 12
39 sonuçtan 21 ile 39 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    hemşire
    Model
    301
    Siz söyleyene kadar plakalıklar gözüme hiç takılmadı. Artık onlarda kalsın malum biz ne yapsak yasaklanır oldu. Geçen cam filmlerini söktüm ertesi gün serbest bıraktılar olan benim filmlere oldu.

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı ömerrcemm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz söyleyene kadar plakalıklar gözüme hiç takılmadı. Artık onlarda kalsın malum biz ne yapsak yasaklanır oldu. Geçen cam filmlerini söktüm ertesi gün serbest bıraktılar olan benim filmlere oldu.
    Evet dediğiniz gibi cam filmi konusu çok karıştı , plakayı yapıştırın çerçeve olmadan o da yakışır
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı ayı_boğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet dediğiniz gibi cam filmi konusu çok karıştı , plakayı yapıştırın çerçeve olmadan o da yakışır
    301'ini seven birilerini görmek ne güzel. Güle güle kullanın. Nazar değmesin.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    hemşire
    Model
    301
    Arkadaşlar bugün akşam arabayı çalıştırırken araç biraz zor marş bastı zannedersem akü bitti bitecek ama çoğu marka aküler 6-7 sene giderken benim akünün (araç 2013 model) 4 senede bitmesi normal mi? Birde bu akü değişimini ben yapabilirmiyim yada başka bir problem olduğunu servise gitmeden sanayide elektrikçilere sorsak bilirler mi? Elektrik kaçağı olabilir mi? Kronik bir sorun var mı? Nasıl anlarız. Birde aracı aldığımdan beri kapalı garajda muhafaza ediyorum yaklaşık 1,5 senedir kapalı garjda duruyor bana çok enterasan geldi soğuk yüzü görmüşlüğü yok. Yemedim yedirdim içmedim içirdim hesabı baktım ama çok moralim bozuldu bu akü olayına. Değerli yorumlarınız ve ilginiz için şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Yeni Üye
    Meslek
    hemşire
    Model
    301
    Arkadaşlar bugün sabahtan beri Ankara’da aramadığım peugeot servisi kalmadı. Hepsi 350 ile 400₺ arasında fiyat çekti. Bende ilk önce sanayiye gidip sorunun nereden kaynaklandığını anlamaya çalıştım ve usta ne dese beğenirsiniz. Bunun hiçbir şeyi yok dedi beni gönderdi. Daha sonra daha teknik bir ustaya gitti farları yaktı aküye ölçücü bir cihaz taktı ve marşa basmamı söyledi. Marşa bastım ama arabam çalışmadı. Bunun üzerine akü almaya karar verdim. Eskiden beridir babamın ahbabı olan lastik ve akü satan bir dükkandan babam vasıtasıyla 60 amper aküyü 180₺ gibi bir fiyata aldım. Akü markası inci ve eski aküyü de aldılar bu arada. Yalnız aküyü çıkarırken biraz sıkıntı yaşadık. Aküyü altındaki plastik kutunun sağ ve solundaki tırnaklar tuttuğu için çıkaramadık. Tekrar sanayiye gittim. Sanayide eski aküyü söktük bu seferde ilk başta anlaştığımız 72 amp akü sığmadı. Tekrar aküyü aldığım yere gittim. 60 amp akü aldım sanayiye geldim taktırdım ve sonunda arabam sıkıntısız çalışmaya başladı. Yalnız kafama sanayideki ustanın aküyü sökerken söyledikleri takıldı. İnci akü çok sıkıntı çıkartır falan filan dedi ve içime kurt düştü. Acaba gerçek mi bu bir bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirm. Bu arada aküyü alana 6 ay yol yardımı hediyeydi buda çok iyi oldu .

Tecrübeli Üye numan406 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    esnaf
    Model
    406
    hocam 4 senede bitmesi normaldir hatta iyidir 6-7 sene giden akü görmedim eğer gidiyorsa akücüler nasıl ekmek yiyecek bu devirde hocam keşke ilk başta araştırsaydın 72lik akü sığmaz aslında gerekte yok yeni aküyü güle güle kullan ALLAH kazasız belasız kullanmak nasip etsin

Yeni Üye
    Meslek
    hemşire
    Model
    301
    Numan hocam tabiki taktırmadan önce araştırdım buradan yazdım ama cevap bulamadım sorularıma. Aksi gibi yaşadığım yerdeki akücüde bilmiyor ��. Neyseki sorunsuz yolda kalmadan hallettim. Her sene bakımını düzenli yaptırdıktan sonra gözüm arkada kalmadan kullabildiğim bir araç olduğu içinde mutluyum aslında. Benim kafama takılan bu akü bitme işi bir gecede tak diye nasıl birden güçsüzleşti anlayamadım açıkçası. Elektroniğiylede hiç oynanmadı aslında. Kaçak olabilecek bir sebepte yok gibi gözüküyor olsa heralde serviste bakımda anlarlardı diye düşünüyorum.

Meslek
    esnaf
    Model
    406
    Numan hocam tabiki taktırmadan önce araştırdım buradan yazdım ama cevap bulamadım sorularıma. Aksi gibi yaşadığım yerdeki akücüde bilmiyor ��. Neyseki sorunsuz yolda kalmadan hallettim. Her sene bakımını düzenli yaptırdıktan sonra gözüm arkada kalmadan kullabildiğim bir araç olduğu içinde mutluyum aslında. Benim kafama takılan bu akü bitme işi bir gecede tak diye nasıl birden güçsüzleşti anlayamadım açıkçası. Elektroniğiylede hiç oynanmadı aslında. Kaçak olabilecek bir sebepte yok gibi gözüküyor olsa heralde serviste bakımda anlarlardı diye düşünüyorum.
    Ben görmedim hocam görsem yazarım sığmaz diye aslında akü kendini belli eder bazen yavaş yavaş marş bastığında hemen almaz 2-3 denemede çalışır bazende pat diye bitiverir aniden bakımları yaptırırekn her defasında aküyü ölçtür derim ben eğer bakımları yetkili serviste yaptırıyorsan onlar ölçüyür ama yinede söyle

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    2010 yılında sıfır Fiorino almıştım. İş icabı tam uygun bir araçtı. 3 sene sonra bir gün sabah çalıştırdım, depoyu doldurmaya gittim. Depo doldu, ödeme iin içeri girdim geri geldim araçta tık yok. Akü bitmiş. Düşünün sabah çalışıp, benzinciye kadar giden aracın aküsü son nefesini orada vermişti. Hadi ittik falan çalıştı. Hİç stop etmeden doğru akücüye gidip değiştirmiş ve sorunsuz kullanmaya devam etmiştim.

Eskiden aküler in zayıfladığı belli olur sanki haber verirlerdi. Şimdi "ani ölümle" gidiyorlar. O nedenle canınızı hiç sıkmayın yeni aküyü güzel günlerde bitirin.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    hemşire
    Model
    301
    Allah’tan yolda kalmadım Necdet bey ona seviniyorum. Birde aşırı bir para vermedim uygun geldi aslında. Bu konuyu forumde benden başka dile getirende olmamış galiba ya da ben bulamadım. Şimdi jantları değiştirmeyi düşünüyorum. Aynı jantlarımın 17 inç olanını almayı düşünüyorum fakat lastik olarak yanak daralacak ve konfor azalacak haliyle. Taban genişiliği max kaçı alır bileniniz var mı.

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    İnci kaliteli bir aküdür hayırlı olsun. Akü ömürleri ortalama 4-5 yıl. Aküyü en çok etkileyen ise bozuk yollar. Özellikle kurşun plakalar dökülüyor veya plakalar arası köprüler kopabiliyor.
    Lastik konusunda da 205 taban genişliğini geçmemenizde fayda var.
    2008 classic edition

Meslek
    esnaf
    Model
    406
    205 50 17 - 225 45 17

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Yeni akünüzü güle güle kullanın. Bende 4.yılını tamamladıktan sonra değiştirdim herhangi bir sorun yoktu ama ne olur ne olmaz dedim.Kazasız belasız kullanın
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Allah’tan yolda kalmadım Necdet bey ona seviniyorum. Birde aşırı bir para vermedim uygun geldi aslında. Bu konuyu forumde benden başka dile getirende olmamış galiba ya da ben bulamadım. Şimdi jantları değiştirmeyi düşünüyorum. Aynı jantlarımın 17 inç olanını almayı düşünüyorum fakat lastik olarak yanak daralacak ve konfor azalacak haliyle. Taban genişiliği max kaçı alır bileniniz var mı.

301'lerde rüzgarda gezme problemi oluyor. Jant değişikliği sonrası aracın var olan halinden daha fazla yükselmemesine dikkat etmenizi öneririm. Bir kaç mm bile olsa mümkünse yükseleceğine alçalsın. Özellikle uzun yolda rüzgarlı havalarda yararını görürsünüz.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    hemşire
    Model
    301
    Yaylarıda değiştirmeyi düşünüyorum elim bollaşınca. 3 cm civarı alçaltmayı düşünüyorum. Çok fark ettirmez belki ama faydasıda olur diye düşünüyorum. Numan bey davlumbaz boşlukları dar gibi geldi bana şu an kullandığım lastikler 195 tabanlı ama daha fazlasını kaldırır mı 225 taban demişsiniz sürtme olmaz mı deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Ssgti muhtemelen benim evimin yolunun 1 km bölümü stabilize ve akünün erken ölmesinin sebebide bu olsa gerek şimdi daha iyi anladım neden erken vefat ettiğini

Yeni Üye
    Meslek
    hemşire
    Model
    301
    Birde arkadaşlar aklıma takılmışken soruyum. Lastik markası olarak ne önerirsiniz. Fiyat performans ürünü arıyorum marka takıntım yok ama o kadar para vermişken de kullanmak isterim tabiki. Bir araştırma yaptım ve en uygun marka starmax gibi görünüyor sizin fikriniz nedir bu konuda.

Meslek
    esnaf
    Model
    406
    eibach 3,5luk alırsanız hocam 3 cm düşürüyor ben yay takacağını düşünmeden söyledim sana uygun lastik 205 215 ayrıca jant kaç ofset? eğer 7 ofsetli jant alırsan sürtmez ama 8 ofsetli jant alırsan sürter ama eğer göz zevki dersen 5 cm düşür jantları 215 veya 205 yap inanılmaz görüntü yaşarsın arabada resim paylaşamıyorum başkalarının uygulamarını internette araştır derim 301 ile c elize 5cm yay takılanları

Yeni Üye
    Meslek
    hemşire
    Model
    301
    Numan bey eibach 3,5cmlik bizim araçlara uygun yay bulamadım ben. Alacağım jantta emr fr384 model jant almayı düşünüyorum 17 inç olanını. Bu jant 17 inç 7 ofsetli ben buna 205/40 r17 mi yoksa 215/40 r17 lastik mi almalıyım. Taban genişliği arabayı yorar mı fikirlerinizi öğrenmek isterim.

Meslek
    esnaf
    Model
    406
    hocam sen yay takacaksın 17 jant ile 205in üstüne çıkma şahsi fikrim 215 elbet güzel ve güvenli olur ama sürtme olayı gerçekleşebilir bilgili arkadaşlar yazar umarım

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)