16 sonuçtan 1 ile 16 arası
    Yeni Üye

3008 kar lastiği tavsiyesi

Arkadaşlar 3008 için kar lastiği ebat ve marka tavsiyesi rica ediyorum.
    2010 Peugeot 308 1.6 HDI Auto6R 110 hp İnci Siyahı

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

Ynt: 3008 kar lastiği tavsiyesi

Alıntı isson Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar 3008 için kar lastiği ebat ve marka tavsiyesi rica ediyorum.
    harun taktırmıştı.sanırım o birinci elden deneyimlerini paylaşır.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Acemi Üye

Merhabalar . 3008 in lastik ebatları 215/60/R16 ( eger aracınız 17'' jant ise 215/60/R17 ) . Her markada bu ebatı bulamıyorsunuz . yada her bayide bulunmuyor diyeyim daha dogru olur . Bu yüzden 210/60/R16 veya 215/65/R16 gibi bir alt yada bir üst ebat lastikte takılabiliyor .Önemli olan jant ebadı degişmemeli . Ben Petlasın çıkardıgı Starmax markalı bir lastik taktırdım ( diğer markalar fiyat olarak çok yüksek geldi ) . 4 lastigide degiştirdim . 1 kez karlı yola denk geldim , yol tutuşu iyi geldi bana . Ama fazla deneme şansım olmadı . Yalnız şunuda belirteyim kuru yoldada çok sessiz bir lastik .
    Peugeot 3008 Premium Pack 1.6 HDİ Auto 6R Sedefli Beyaz

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Eğer aracınızda grip control varsa, zaten araç özel olarak 16 inch alaşım jant ve kar& çamur tipi lastik ile geliyor. Grip control var ise ve yine de kış lastiği takmak istiyorsanız mutlaka üzerindeki ebatta lastik alın. fabrikanın grip control opsiyonu ile özellikle 16 inchlik jant/lastik kombinasyonu vermesinin mutlaka bir nedeni vardır.
    Lastik değişiminde jantları değiştrime durumunuz olmayacağını varsayarak şuanda kullandığınız ölçünün bir ufağı kötü hava koşullarında lastiğinizin yer bastığı cm2 alana basıncıda arttıracağından kış lastikleri ile birlikte dah iyi yol tuutş sağlarsınız. Ben Ralli ekibinde çalışırken kar ve buzlu etaplarda 145 ebadında lastikler kullanırdık.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Yeni Üye
    Meslek
    İnş. Tek.
    Model
    3008
    İyi günler arkadaşlar, aracımda üç tanesi 2012 üretimi bir tanesi de 2014 üretimi olan Continental Cross Contact LX M+S 215/65-R16'' marka lastik var, Bursa da ikamet ediyorum ve yeni yeni yağışlı döneme giren Bursa'mızda lastiklerimin çok fazla kaydığını hissediyorum kuru asfaltta pençe gibi tutunan lastikler hafif yağmurda adeta buz üstünde hareket ediyormuşçasına kayıyor, yoğun yağmura henüz maruz kalmadım acaba yolun kirliliğinden dolayı mı bu durumda kaldım. Acaba MICHELIN Cross Climate http://www.michelin.com.tr/otomobil-...215-60-16-95-H lastiklerinden mi kullanmalıyım ? Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi ?
    2009 model Peugeot 3008-1.6 HDI Auto6R

Aktif Üye daschund - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Destek Uzmanı
    Model
    308
    Goodyear ultragrip i öneriyorum
    4 aracımdada kullandım fiyat performans açısından iyi lastikler olduğunu söyleyebilirim
    Bütçeniz nedir bilemiyorum
    Uygunsa Goodyear ultragrip
    Yok yüksek diyorsanız
    Sawa yada arkadaşın dediği gibi petlasta olabilir

Sony Xperia Z

Aktif Üye Gökay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    STK
    Model
    3008
    Hafif yagmur zaten buz kadar tehlikeli olabiliyor.Kazalarin cogu yeni yagis basladiginda oluyor.Allah korusun cumlemizi.Birde şu varki';
    Bazı kış lastikleri kar uzerinde uzmezken islak yolda tam tersi olabiliyor.
    Lastik degistirmeyi dusunuyorsaniz Goodyear UG kullanmis biri olarak tavsiye ederim.
    3008 BlueHdi Sedefli Beyaz

Yeni Üye
    Meslek
    İnş. Tek.
    Model
    3008
    ilginize teşekkürler arkadaşlar, bu gün yoğun yağmurda ve tam ıslak zeminde deneme şansım oldu ve lastiklerin performansı beni oldukça etkiledi ve hoşuma da gitti. bir süre daha continental cross contact lastiklerim ile devam etmeye karar verdim kış şartlarında zorlanırsam goodyearı denerim.

Sent from my iPad using Tapatalk

Yeni Üye
    Meslek
    İnş. Tek.
    Model
    3008
    Merhaba arkadaşlar, daha önce de bahsettiğim continentalin dört mevsim lastiklerini kullanıyordum ve kış performansı nasıldır diye düşünüyordum, ıslak zeminlerde normal lastiklere göre gerçekten iyi fakat yoğunluk kar yağışı başlayan Bursa'mızda gerçekten etkisiz kaldı haliyle geçtiğimiz hafta bir lastikçiyle görüştüm ve hankook lastiklerinin performanslarının çok iyi olduğunu söyledi lastiklerin tanesine 500 ₺ civarında fiyat verdiler, lastik siparişi verdireceğim fakat bu lastikleri kullanan varmıdır acaba ?

Aktif Üye Gökay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    STK
    Model
    3008
    Arkadasim o lastikciyi evire cevire dovmeli,uzatmayim mevzuyu ben petlas aldim 215 60 16 her markada ve model de yok yukarda yazdigi gibi.
    Bu gunlerde yagan karda ben cok memnun kaldim tavsiye ederim.220 verdim tanesine.Goodyear UltragripPerformance buldum 350 dedi tanesine yani sana 500 tl diyen lastikci esnaf degil.
    3008 BlueHdi Sedefli Beyaz

Aktif Üye kırmızı35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    elektronik
    Model
    308
    Bence de o lastikçe çok insafsızmış internete bakın birde fiyatlara ben hb dan goodyear efficent grip performans almıştım 100tl indirim kuponu kazanmıştım kargo bedavaydı çok çok çok uyguna gelmişti lastikçiyede 50tl vermiştim sökme takma balans için adam şaşırmıştı abi bana gelişinden ucuza almışsın demişti biraz araştırın bence

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    İnş. Tek.
    Model
    3008
    Gökay beyin mesajından sonra araştırmalara başladım zaten

Acemi Üye
    Meslek
    Ogretim Uyesi
    Model
    3008
    Continental i siddetle tavsiye ederim. Asla pisman olmazsiniz. Hem cok kaliteli hem de fiyatlari uygun. Ayrica 1 yil yol yardimi da var.

Yeni Üye
    Meslek
    İnş. Tek.
    Model
    3008
    şu an aracımda Continental Cross Contact LX M+S 215/65-R16 lastikleri mevcut zaten lastikler 2014 üretimi ve lastiklerin et kalınlığı çok iyi durumda fakat kış döneminde iyi performans alamadım ( ya da bana öyle geliyor ) karlı havalarda zaten çok iyi bir performans beklemiyorum fakat yağmurlu havalarda da biraz kayma eğiliminin fazla olduğunu düşünüyorum gerek frenlemelerde gerekse keskin dönüşlerde.

Yeni Üye
    Meslek
    bankacı
    Model
    3008
    merhabalar.
    yarın itibari ile 2010 1.6 r6 otomaik model 3008 aranza katılacağıım.

aracın üzerinde 225 55 16 yaz lastikleri var 225 taban fabrika lasttiği değil sanrım. kış lastiği için fabrika değeri lastik ebatları nedir acaba.

birde michelin cross climate 4 mevsim kullanan arkadaşlar varsa hangi ebat kullanıyor ve yorumlarını paylaşırlarsa sevinirim..

Yeni Üye
    Meslek
    İnş. Tek.
    Model
    3008
    Merhaba arkadaşlar, geçen sene Continental Cross Contact 4 mevsim lastikleri ile iyi performans alamadığımı ifade etmiştim, bu kış aracıma Hankook Winter İ*cept evo2 w320 lastiklerini taktırdım ( lastik almaya giderken amacım Michelin Cross Climate almaktı ama lastikçim takmak istemedi lastikle ilgili çok şikayet varmış ) w320 leri taktırdığım gibi Uludağ yolunu tuttum, ve lastiklerle beraber aracım çok daha fazla güven vermeye başladı ne karlı zeminde ne de buzlu zeminde hiçbir kayma eğilimi olmadı ( makul süratlerde tabi ) birçok aracın yolda kaldığını, kara saplandığını kayarak kaza yaptığına şahit oldum çok. Eğer kal kış lastiği taktıracaksanız bence Hankook ları bir inceleyin derim ben çok ama çok memnun kaldım,

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)