5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301

301 için Araç içi mikrofon aranıyor - 79653D

Değerli arkadaşlar,

RD45 ve c tipi ekran alıp 301 e uyarladım, bluetooth ile görüşme için araç içi mikrofona ihtiyacım var, başka araç içi ve değişik türde mikrofonlar denedim ama olmadı.

Aşağıdaki 79653D numaralı mikrofon birçok çeşit araçta kullanılıyor sanırım.

Bilgi ve yardım verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    resimlerden anladığım kadarıyla benim araçta da bu mikrofon var Ömer temin edip takmıştı. Ama parça fiyatı biraz pahalıydı küçük bir mikrofona göre. Diğer mikrofonların olmadığını nasıl anladınız? Çünkü benim araçta mikrofon takılan yer arkasına takılan kablo hazırdı fakat sigorta kutusundan teybe giden kablo yoktu biz de ilk zamanlar mikrofonda sorun var zannettik ama teybin arkasındaki pinleri kontrol ettiğimizde bir kaç pinin boş kaldığını kablonun sokete gelmediğini anladık bu şekilde çözmüştük. 2008 Premium 308 de Ercan usta (PARS) detaylı olarak resimde anlatmıştı kabloları ve pinleri araçlar farklı ama belki bir fikir verir.

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Alıntı Abdullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resimlerden anladığım kadarıyla benim araçta da bu mikrofon var Ömer temin edip takmıştı. Ama parça fiyatı biraz pahalıydı küçük bir mikrofona göre. Diğer mikrofonların olmadığını nasıl anladınız? Çünkü benim araçta mikrofon takılan yer arkasına takılan kablo hazırdı fakat sigorta kutusundan teybe giden kablo yoktu biz de ilk zamanlar mikrofonda sorun var zannettik ama teybin arkasındaki pinleri kontrol ettiğimizde bir kaç pinin boş kaldığını kablonun sokete gelmediğini anladık bu şekilde çözmüştük. 2008 Premium 308 de Ercan usta (PARS) detaylı olarak resimde anlatmıştı kabloları ve pinleri araçlar farklı ama belki bir fikir verir.

Abdullah Bey ilginiz için teşekkür ederim.

Mikrofonu olması gereken yerden yani tavan lambasının önünden değil teybin direkt arkasındaki soketten bağlıyorum, zaten tavan lambasını da söktüm, arka kısmında bir soket bulamadım mikrofon için

Bir arkadaşımın aracında (passat b5 sw) bulunan ve kullanılmayan araç içi mikrofonu söktüm teybin arkasındaki pinlere mikrofonu direkt olarak bağladım. Servisten teybin arka bağlantı şemasını aldım hurdacılardan teybin bağlantısına mikrofon ve aux uçlarına baktım hatta bahsettiğiniz konuyu da inceledim yani çok defa teyit ettim bağlantıda bir hata yok. Doğru yere bağladığımdan eminim.

Başka tip 2 tane normal mikrofon denedim. Onlarda da sesim gitmiyor. Sonra mikrofonun üzerindeki numara ile araştırırken aşağıdaki görsellere ulaştım. Bu bize lazım olan mikrofonun sökülmüş fotoğrafları

Uç kısımdaki yuvarlak malzeme hepimizin bildiği normal kapasitif mikrofon, benim bağladığım 2 mikrofon da bu şekilde kapasitif mikrofondu, araç içi mikrofonu sökemedim onun için bilmiyorum, fakat bize lazım olanın içinde ekstra bir elektronik devre var, bu sebeple olmuyor diye düşünüyorum

Teybi serviste başka bir allure da denemiş olmasam acaba mikrofon giriş kısmında bir sorun mu var diye düşünecektim

Tek eksiğim olarak bu kaldı
    Konu efecelebi tarafından (11-05-2017 Saat 10:43 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    Yokmu yardımcı olan

Acemi Üye
    Meslek
    Teknisyeni
    Model
    301
    İlgili parçayı çıkma olarak 100 tl ye temin ettim.

Bilgi amaçlı yazıyorum Serviste mikrofon 65 TL dış plastiği ise 35 TL imiş Pars - Ercan beye ilgisi ve verdiği bu bilgi için tekrar teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)