11 sonuçtan 1 ile 11 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Lokanta
    Model
    RCZ

RCZ tekleme ve fan sorunu

Arkadaşlar öncelikle herkese hayirli ramazanlar aranıza yeni katildim aracımıda 2 ay önce aldım ama dün bi sorunla karşılaştım araç bir anda yolda giderken tekleme yaptı gaz yemedi otobandan idim sağa bi yere çekip dörtlülerini yakıp araçı stop edip tekrardan çalıştırdım gaz yiyordu ama ariza ışığı ve fan tekrardan devreye girdi arada sırada teklemede yapıyor acaba sorunu nokta atışı olarak bulmamız mümkün müdür

Yeni Üye
    Meslek
    Yazılım
    Model
    308
    Takipteyim 1.6 vti motor da aynı sorunu yaşıyorum..

Yeni Üye
    Meslek
    Lokanta
    Model
    RCZ
    Bu gün tamircime götürdüm yakıt pompası dedi bende biraz araştirim ondan sonra karar verim dedim bakalım iyi bilen biri çıkarsa halledicez araç hep teklemiyor ara ara yapıyor teklemeyi anlam veremedim

Moderatör SerhatRCZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    RCZ
    Sürekli fan açıyorsa rolanti de araç titriyorsa ve ara arar gaz yemiyorsa yüksek basınç pompası olabilir. Tamir ederiz diyenler de var en sağlıklısı direk değiştirmek. Otomatik rcz ler de kronik sorundur bu. Ama doğru tespit için kesinlikle okmeydanı forum otomotive götürüp Ömer'e baktırın. Tanıdığım birsürü rcz oraya gidiyor. Rcz yi rcz den anlayan birisine gösterin.
    2013 RCZ EVO. 1.6 THP 200 HP S.BEYAZ - (Satıldı)
    2016 308 T9 1.6 E-HDİ 115 HP ALP BEYAZI - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (Satıldı)
    2016 308 GTİ 1.6 THP 270 HP KIRMIZI-SİYAH - (Satıldı)
    2018 3008 ALLURE ELG. 1.6 120HP - S.BEYAZ - (Satıldı)
    2018 308 GTİ 1.6 THP 270 HP MAVİ-SİYAH - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (GÜNCEL)

Aşk Üç Harftir : RCZ !!!

Yeni Üye
    Meslek
    Yazılım
    Model
    308
    Alıntı 4Rick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gün tamircime götürdüm yakıt pompası dedi bende biraz araştirim ondan sonra karar verim dedim bakalım iyi bilen biri çıkarsa halledicez araç hep teklemiyor ara ara yapıyor teklemeyi anlam veremedim
    Başkan sorunla ilgili bir çözüme ulaştın mı son durum nedir?

Aktif Üye kvnc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    merhaba aynı fan sorunu benimde başımda var motor soğukken bile bazen fan açıyor arıza ışığı yakıyor ve motor tekleme problemi yasıyor..bu sorun yuzunden arabadan soğumuş haldeyim resmen.. konunun takipçisiyim..
    ÜçyüzsekiZ

Aktif Üye By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Detailing Car Care
    Model
    308
    Tekleme = Yüksek basınç pompası thplerin bir çoğunda malesef kronik.

Aktif Üye gecegoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iklimlendirme sogutma teknikeri
    Model
    RCZ
    Alıntı 4Rick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese hayirli ramazanlar aranıza yeni katildim aracımıda 2 ay önce aldım ama dün bi sorunla karşılaştım araç bir anda yolda giderken tekleme yaptı gaz yemedi otobandan idim sağa bi yere çekip dörtlülerini yakıp araçı stop edip tekrardan çalıştırdım gaz yiyordu ama ariza ışığı ve fan tekrardan devreye girdi arada sırada teklemede yapıyor acaba sorunu nokta atışı olarak bulmamız mümkün müdür
    Gerçi konu biraz eski ama,arkadaşların aklında bulunması acısından,Araç hareket halinde birden motor arıza ışıgı yakıp teklemeye ve arkasından fan açmaya başlamışsa olası ihtimal dahilinde buji besleme bobinlerinde de problem olmuş olabilir,Bu baglamda birçok problem motor arıza ışıgı yakmasına neden olabilir,en iyi sonuç cihaz baglayarak arıza okuması yapmaktır,Arkadaşlar adresi vermişler...

Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    cumartesi yetkili servise gittim baglantı kurdular cihaz ile ,yağ değişimi yaptılar ardından yazılım güncellemesi yaptılar ertesi gün 50 km yol yaptıktan sonra aynı arıza yine tekrarladı.. dün tekrar gittim bağladılar cihaza bu seferde motor kurum bağlamış olabilir bujileri temizlediler kimyasal ile motor içi temizlği yapıp aracı devirli test yapacağız dediler 2 gündür arac serviste duruyor bakalım ardından ne cıkacak.. artık sinir bozucu olmaya başladı..
    ÜçyüzsekiZ

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı kvnc35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cumartesi yetkili servise gittim baglantı kurdular cihaz ile ,yağ değişimi yaptılar ardından yazılım güncellemesi yaptılar ertesi gün 50 km yol yaptıktan sonra aynı arıza yine tekrarladı.. dün tekrar gittim bağladılar cihaza bu seferde motor kurum bağlamış olabilir bujileri temizlediler kimyasal ile motor içi temizlği yapıp aracı devirli test yapacağız dediler 2 gündür arac serviste duruyor bakalım ardından ne cıkacak.. artık sinir bozucu olmaya başladı..
    Geçmiş olsun , Allah beterinden korusun.İnşallah sorunsuz şekilde servisten çıkar.Serviste kalması bir dert , servisten çıkınca sorun tekrarlanacak mı düşüncesi ayrı bir dert.İnşallah sorunsuzca keyif ile kullanmaya devam edersiniz
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    Tesekkur ederim yorumlarınız için.. Arkadasımızın açtığı konuyu fazla dağıtmak istemiyorum ama ctesi servise baskın yaptık artık dayanamadık ne oluyor diye Fransa dan sıvı istemişler ptesi elimizde olacak o sıvı ile devirli teste tabii tutup motoru temizleyeceğiz dediler.. Artık ptesi gününü bekliyoruz..
    ÜçyüzsekiZ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)