3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    teknisyen
    Model
    301

Gündüz farları hk.

Arkadaşlar merhaba,
    Geçenlerde Adapazarı'nda bir aksesuarcıda led gündüz ampullerinden buldum seramik kaplama ve kaliteli ürünlere benzediğinden hemen aldım. Akşam üstü bir hevesle üzerinde yer alan holojen ampulleri sökerek bunları taktım, fakat denediğimde maalesef yanmadıklarını gördüm. Kendi lambalarını taktığımda da onlarda yanmadı. Kontağı bir kaç sefer aç kapa yaptım ve kendi lambaları tekrar yanmaya başladı. Sizlerinde bu gibi bir sıkıntı yaşayan ve tecrübesi olan var mı ?

Tanıdık bir elektrikçiye sordum, oda sakın bir daha denememem gerektiğini bir kaç sefer daha farklı bir ampul denersem komple elektriği keseceğini söyledi.
    konu hakkında bilgisi olanların yorumlarını rica ederim.

Yeni Üye
    Meslek
    teknisyen
    Model
    301
    Bir süre sonra tekrar led ampulleri denemeye karar verdim. Aracın gündüz farlarındaki mevcut ampullerini sökerek duylarında voltaj ölçümü yaptım 12 v ölçü aleti ile gördükten sonra led'in uçlarını değdirdiğimde ledlerin çok sönük yandığını gördüm. Tekrar ölçtüğümde 12 v görmeme rağmen neden böyle yandıklarını bir türlü anlayamadım. Aydı ledi çakmak veya herhangi bir 12 v bağladığımda canavar gibi yanıyor fakat gündüz farlarında neden yanmadığını bir türlü anlayamadım.
    konu hakkında bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.(bu arada ledler T20 dört uçlu olanlardan)

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Alıntı bulento5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir süre sonra tekrar led ampulleri denemeye karar verdim. Aracın gündüz farlarındaki mevcut ampullerini sökerek duylarında voltaj ölçümü yaptım 12 v ölçü aleti ile gördükten sonra led'in uçlarını değdirdiğimde ledlerin çok sönük yandığını gördüm. Tekrar ölçtüğümde 12 v görmeme rağmen neden böyle yandıklarını bir türlü anlayamadım. Aydı ledi çakmak veya herhangi bir 12 v bağladığımda canavar gibi yanıyor fakat gündüz farlarında neden yanmadığını bir türlü anlayamadım.
    konu hakkında bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.(bu arada ledler T20 dört uçlu olanlardan)
    çok kaliteli bir led olmadığı sürece led ampuller artı eksi uç seçiyor, bunun tetiklem eile alakası olabilir.t20 hiç kullanmadım ama t10 başıma geldi ampul yanmadı, ampulu çevirdim gene yanmadı sonrasında, t10 duydaki ucların yönünü değiştirdim yani aslında doğru yön ama duydaki uç artı tetiğin arkasında kalıyordu,mantıken duy iki taraflı sıkıştırıyor ampulu neden yanmadığına anlam veremedim ama en sonunda yakmayı başarmıştım ledi.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)