11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Lastik Ebat

Yeni Üye
    Meslek
    Bilgi İşlem
    Model
    2008

Lastik Ebat

Merhabalar arkadaşlar söyle bir durum var sizden bilgi almak istedim.

Babamın kullandığı aracı sattık. Satarken 4 mevsim lastikle sattık. Yeni aldığı (2 3 bin km once) yazlık lastikler boşa çıktı.

Boşa çıkan lastikler 205 55 16 bridstone turanza

Benim aracım 2008 1.6 dizel manuel 2016 model ve benin aracımda 195 65 16 lastik var 4 mevsim acaba bu babamın aracından çıkan lastikleri kendi aracıma takabilirmiyim. Sıkıntı yaratırmı birde servis bu lastik ebatlarindan dolayı aracımı garanti dışı falan birakabilirmi.

Bilgisi olan bir arkadaş bilgi paylaşırsa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    bu tür değişiklikleri hesaplaya bileceğiniz küçük uygulamalar var,ben şimdi baktığımda verdiğiniz ölçüler arsında ki fark % 4,43 bu değer kabul edilebilir sınır olan %3 ün sütünde ha rakamlar küçük gelebilir ama araç üstünde işler değişik oluyor. km saati yanlış ölçüm yapabilir, genişleyen tabandan dolayı sürtme ihtimali olabilir. servisin bu konuya çok dikkat edeceğini sanmıyorum hani bu bölgeler ile ilgili bir sorun olmadıkça.

2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Tecrübeli Üye
    Meslek
    yok
    Model
    yok
    Garantiyi bende bilmiyorum ama aracın konforunu düşen yanak ebatı yüzünden olumsuz etkileyeceği çok aşikar.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Acemi Üye sahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    saglik
    Model
    308
    Takmaya takılırda yanaklar ince kalır görüntü hoş olmaz. 2008 in davlumbazlar büyük. Denildiği gibi km yol bilgisayarı yanlış hesap yapabilir

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008

Lastik Ebat

2008'in lastik ebatları arasında 195 65 16 yok. 195 60 16 var.
    205 55 16 ise 2008 lerde kullanılan bir lastik ebadı ve 195 60 16 larla yuvarlanma oranı hemen hemen aynı.
    Konu ssgti tarafından (19-07-2017 Saat 12:31 ) değiştirilmiştir.
    2008 classic edition

Yeni Üye
    Meslek
    Bilgi İşlem
    Model
    2008
    Ilginiz için teşekkür ederim bugün bir lastikciye uğradım lastikler bagajda gittim sordum hiçbir sorun olmaz abi dedi... Bende iyi peki tak o zaman dedim takti lastikleri balans yaptı.

Eve doğru yola çıktım malum istanbul trafiği 10 20 kmh ile geldim eve kadar.

Daha sonra isim vardı disari çıktım ve test etmek istedim biraz yüklendim açıkçası gaza. Hafif bir ses geliyor araçtan özellikle 50 60 kmh aşınca. Sürtünme sesi gibi. Acaba motormu dedim aracı boşa attım ama yok ses devam ediyor. Yarın ilk isim lastikciye gidip önce lastikleri sokturecegim sonrada kendi orjinal lastikleri tekrar takip sonrada o birşey olmaz abi diyen adama bir güzel döşeyeceğim lafi.

Boşuna fantazi yapmaya gerek yok diyorum...

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Sürtme 50-60 km altındada yapar. Bridgestoneler gürültülü bir lastiktir. Bu lastikler oldukça sert ancak çok dayanıklı lastiklerdir. Sürat yükseldikçe gürültü oranı da artar.
    Öncelikle lastiğin sürtmesinden öte lastiklerin gürültüsüne odaklanın. 205 55 16 gibi orjinal ebat olan lastiğin sürteceğini sanmıyorum.
    2008 classic edition

Yeni Üye
    Meslek
    Bilgi İşlem
    Model
    2008
    Merhabalar

Bugün lastikleri taktığım yere gittim. Adama çatmak için adam abi lastikler uyumlu sıkıntı yok senin araçta rot bilyeleri dağılmış dedi aracı lift ile kaldırdı aracı çalıştırdı lastikleri çevirdi sonra tek tek lastikleri indirdi sağ on lastik balans ayarı bozulmuş onu yaptı takti indirdi. Aracı çalıştırmak istediğimde yarim kontak yaptigimda araç hava basıncı hatası verdi. Sonra çalıştırdım aracımı bu kez önce hidrolik hatası ardından fren ardından motor arızası dedi ve aracı kapatın uyarısı verdi. Aracı kapattım 1 2 defa denedim ama malesef. Sonrasında ise peugeot asist aradım ve yardim istedim. Çekici yollayacağız dediler kapattılar.

O arada aklıma smeg üzerinden lastik basıncını sıfırlamak geldi. Önce yarim kontak hata aynı çalıştırdım aynı hatalar sıfırladım ışıklar söndü. Tekrar açtık sorun yok.

Hemen servise gittim nasıl olsa kayıt açtılar diye ve aracımı gösterdim.

Arac havadayken çalıştırdığı için bu uyarıları verdi dedi servis iyiki sorun yaratmamış dedi. Bundan kurtulduk hazır gelmişken su sesi söyledim adamın dediği doğruymuş sağ on bilyeler gitmiş değiştirdiler.

Sorun halloldu gibi ama bakacağız artık.

Yani bir lastik değiştirme sevdasına neler geldi başımıza sabahtan beri beklemek zaman kaybı sinir hepsi aynı anda...

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Çok geçmiş olsun, inşallah lastikten veya başka yerden sizi rahatsız edecek ses gelmez.İnsanın canı sıkılıyor bu durumlarda.Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Geçmiş olsun. Bilyeler tesadüfi olmuş sanırım. Belki de işe girişmişken o da aradan çıktı. Yani eli kulağındaydı, iki iş yapmamış oldunuz hem lastik hem bilye işi çıkmış aradan..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    Bilgi İşlem
    Model
    2008
    Ilginiz için teşekkür ederim evet hem bilye hemde lastik hepsi aradan çıkmış oldu. Birde servisteki karşılayan arkadaş çok iyiydi adam başka nesi var abi söyle hepsini çıkaralım dedi aradan. Torpidodan ses geliyordu onuda yaptılar debriyaj ses yapıyordu gıcırdama sesi onuda yağladılar tüm sorunu hallettiler çıktı aradan hepsi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)