Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
117 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Tecrübeli Üye numan406 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    esnaf
    Model
    406
    Beyler yanlış anlamayın geçen bir konuda 301e laf edildi bizler sinirlendik şimdi dsg vw konusu geçince adam demezmi ben 301e laf ettim üstüme geldiniz siz maşALLAH vwye laf ediyorsunuz tabi siz daha iyi bilirsiniz dışardan bakıldığında böyle bir görüntü oluştu

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Numan Kardeş amaç karalamak, çamur atmak olmayınca elbette tartışma konularımız olacak. Örneğin ben 301 kullanırken bu forumda eleştiri ağırlıklı bir çok kere paylaşımlarda bulundum. Kimse çıkıpda karalama için bunları yazıyorsun demedi. Araçların iyi yönleri olduğu gibi kötü ya da eksik yönleri olabilir. Zaten forumlarda deneyimlerimizi, öğrendiklerimiz paylaşıp birbirimizi zenginleştiriyoruz. Sorunları en aza indirmeye çalışıyoruz. Önemli olan niyet. Herşey niyetle başlar.

Ayrıca DSG konusunu örnek vermiştim. Faruk arkadaş 1.2 Puretech motorda titreme varmış diye bir konu dolanıyor forumlarda diye aracı almakta kararsız kalınca bende DSG hakkında neler neler yazılıyor ama yine de en çok satan araçlar arasında VW grubu var demiştim. Bir sürü eleştiri, sorun konuşulsa da alacak olan alıyor demek istemiştim.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    Tedarik zinciri yönetimi / Otomotiv
    Model
    308
    Arkadaşlar hafta sonu sırf bunun için hassasiyetle kullandım benim araçta bir sıkıntı yok.

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308
    Tekleme problemi için tekrar tekrar servise gittim servis bir şey yok dedi gönderdi. Bende sinirlendim motoru biraz hırpalayıp sonrasında araba yolda kalsın diye düşündüm ve servise gidip bir şey yok dediğiniz arabayı görün demeyi planladım. Arabanın motoruna sürekli yüklenmeye başladım spor modda kullandım bir süre bir kaç gün sonra fark ettim ki tekleme kesildi sabahları stop edecekmiş gibi çalışmıyor artık. Bence arabanın sorunu araba alt devirlerde yüksek viteste gittiği için bir süre sonra motor boğulma yapıyor zamanla kurum oluyor motorun içi. Tavsiyem rampa çıkarken ve ara ara arabayı spor modda kullanın. Tekleme önce azaldı yaklaşık 2 aydır da olmuyor. Depoya da enjektör temizleyici koydurdum sanki faydası dokundu biraz.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı Çilemeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekleme problemi için tekrar tekrar servise gittim servis bir şey yok dedi gönderdi. Bende sinirlendim motoru biraz hırpalayıp sonrasında araba yolda kalsın diye düşündüm ve servise gidip bir şey yok dediğiniz arabayı görün demeyi planladım. Arabanın motoruna sürekli yüklenmeye başladım spor modda kullandım bir süre bir kaç gün sonra fark ettim ki tekleme kesildi sabahları stop edecekmiş gibi çalışmıyor artık. Bence arabanın sorunu araba alt devirlerde yüksek viteste gittiği için bir süre sonra motor boğulma yapıyor zamanla kurum oluyor motorun içi. Tavsiyem rampa çıkarken ve ara ara arabayı spor modda kullanın. Tekleme önce azaldı yaklaşık 2 aydır da olmuyor. Depoya da enjektör temizleyici koydurdum sanki faydası dokundu biraz.
    Şiddet seven kedi bu.
    Geçmiş olsun.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    Model
    308
    Bence de sorun kurum gibi görünüyor, çünkü otomatik vites ve motor sürekli alt devirler de ekonomi için, bu durumda kuruma neden olabiliyor. Kurumda bu gibi şeyleri yapabilir.

Sizinde yaptığınız gibi motor temizleyici gibi katkılar ve arasıra devirli kullanım kurumu atar.
    Konu feylesof tarafından (27-11-2017 Saat 10:27 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Meslek
    Avukat
    Model
    308
    Sayın Çilemeli sorunu çözmüştür umarım ama Sayın Tamerden in sorunu devam ediyormu acaba merak ettim. Bendede aynı araç var ve silkeleme sorunu oldu son birkaç haftada bir kaçkez. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308
    Yaklaşık 3 aydır haftada 5-10 km arası spor modda kullanıyorum. Yakıt tüketimini pek etkilemiyor. Faydası olduğunu düşünerek depoya yakıt temizleyici koydurdum 2 defa da. Şu an tekleme problemim kalmadı.

Yeni Üye
    Meslek
    MUHASEBECİ
    Model
    308
    iyi günler 308 1.2 puretech mağduru arkadaşlar. bende 2014 1.2 130 luk 308 kullanıcısı olarak. aynı sıkıntıları bir elin beş parmağından daha fazla yaşayan biri olarak sizlerle kendi deneyimimi paylaşmak istedim. bu araçla erzincandan antalyaya giderken aksarayda buji patlaması sonucu yolda kaldım ve aracım kayseri serviste buji değişimi yapıldı. Not: garantili olmasına rağmen ödemesi tarafımdan gerçekleştirildi. aracı aldıktan 700 km civarında yol yaptıktan sonra aynı göz buji tekrardan patladı ve bu sefer konya serviste tamir yapıldı ve sağolsunlar orada aracımın garantili olduğu akıllarına geldi. erzincana döndükten sonra tekleme rölanti bozukluğu ve aracın çekişten düşmesi her geçen gün artarak devam etti. peşine trabzon servise götürdüm araçta bir sıkıntı olmadığını belirtilerek yıllık bakımları gerçekleştirildi. lakin sıkıntım sizlerinki gibi devam etti. erzincanda arkadaşımın sahibi olduğu serviste aracın garantisi bittiğinden dolayı orjinal parçalarla buji ve bobin takımını komple değiştirdik. akabinde takdir edersiniz sorun devam etti geçene nisan ayında bunlar yetmezmiş gibi bide muayeneden emisyondan kaldı ve katalizör arızası çıktı başımıza ve peugeot yakıttan kaynaklı olduğunu belirterek, kullanıcı hatası dedi ve değişimi bana yükledi ama sağolsunlar bir kısmını sadık müşteri adı altında karşıladılar. fakat bunca serüvenden sonra mutlu son maalesef gelmedi. trabzon servisin tavsiyesi üzerine o güne kadar peugeot un tavsiyesi olan total yakıtını bırakarak shell petrole transfer oldum ve aracım takdir edersiniz aynen devam etti. Taki son parça olan enjektörlere sıra gelinceye kadar. enjektörleri söktürmeye karar verdiğim anda, servisi olan arkadaşım buna izin vermedi ve ilk etapta depoya o güzel icat olan würth enjektör temizleyici ekledi ve arabayı 250 - 300 km civarında sürmemi söyledi ve sonuç olarak arabam şu anda her geçen gün iyiye gidiyor ve tekleme rölanti dengesizliği ve diğer şikayetlerim tamamen bitme seviyesine geldi. Ha bu arada bizim araçların asıl sıkıntısı olan erken silindir erimesi kaliper pimi boşluğundan oluşan şıngıltı sesi gibi sorunlar tabiki bu sıkıntının yanında görülmez oldu ama şu anda onlarla ilgilenecek kadar çok şükür motor sıkıntısından kurtuldum. İnşallah siz değerli ve benim gibi 308 mağduru arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.

Tecrübeli Üye numan406 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    esnaf
    Model
    406
    hocam geçmiş olsun enjektör temizleyici ile düzelmesi iyi birşey okadar sorun temizleyici ile düzelmesi taktir edilesi ürün

Yeni Üye
    Meslek
    MUHASEBECİ
    Model
    308
    teşekkür ederim hocam yalnız yazmadıklarım var tabi ki sibop ayarlarını ve enjektör zamanlamalarını bu süre zarfında yaptırdım. bu süreçte vuruntu sensörü arızası vermişti sensör değiştirdik ama benim içim hala rahat değil çünkü buji patlamalarından sonra bir süre araba kullanmaya devam etmek zorunda kaldığım için bahara doğru bi enjektörleri söktürüp temizletmek ve aynı zamanda kurum bağlamasından çekindiğim için detaylı bir carbon temizlik yaptırmayı düşünüyorum.

Yeni Üye
    Meslek
    Model
    308
    Merhaba Arkadaşlar,

Evet sorun ve çözümü netleşmiş gibi tekleme kurumdan kaynaklanıyor çözüm yaklaşık 4 depoda 1 kez yakıt ve enjeksiyon temizleyici katkılar yaklaşık 25 tl civarında yalnız bunu uzun yolda katmak daha faydalı ara sıra devirli kullanmak gerekli.

Buji ucunun kırılmasına gelince genellikle bu durum uygun şekilde sökülüp takılmamış bujilerde meydana gelir, fakat bu olay bundan farklı olarak motor sağlıklı çalışmıyorsa kötü yakıt, kurum, tekleme vs. gibi ve tam bu anda motora aniden yük bindirilirse düşük devir büyük vites ve tam gaz, buji ucu kırılma ihtimali olabiliyor 1.0, 1.2 gibi düşük hacimli turbolu ve yüksek tork üreten motorlarda.

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı feylesof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Evet sorun ve çözümü netleşmiş gibi tekleme kurumdan kaynaklanıyor çözüm yaklaşık 4 depoda 1 kez yakıt ve enjeksiyon temizleyici katkılar yaklaşık 25 tl civarında yalnız bunu uzun yolda katmak daha faydalı ara sıra devirli kullanmak gerekli.

Buji ucunun kırılmasına gelince genellikle bu durum uygun şekilde sökülüp takılmamış bujilerde meydana gelir, fakat bu olay bundan farklı olarak motor sağlıklı çalışmıyorsa kötü yakıt, kurum, tekleme vs. gibi ve tam bu anda motora aniden yük bindirilirse düşük devir büyük vites ve tam gaz, buji ucu kırılma ihtimali olabiliyor 1.0, 1.2 gibi düşük hacimli turbolu ve yüksek tork üreten motorlarda.
    Sorunun geçmesi çok iyi Güle güle kullanın kazasız belasız.Maşallah
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Yeni Üye
    Meslek
    teknisyen
    Model
    yok
    Alıntı kv_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler 308 1.2 puretech mağduru arkadaşlar. bende 2014 1.2 130 luk 308 kullanıcısı olarak. aynı sıkıntıları bir elin beş parmağından daha fazla yaşayan biri olarak sizlerle kendi deneyimimi paylaşmak istedim. bu araçla erzincandan antalyaya giderken aksarayda buji patlaması sonucu yolda kaldım ve aracım kayseri serviste buji değişimi yapıldı. Not: garantili olmasına rağmen ödemesi tarafımdan gerçekleştirildi. aracı aldıktan 700 km civarında yol yaptıktan sonra aynı göz buji tekrardan patladı ve bu sefer konya serviste tamir yapıldı ve sağolsunlar orada aracımın garantili olduğu akıllarına geldi. erzincana döndükten sonra tekleme rölanti bozukluğu ve aracın çekişten düşmesi her geçen gün artarak devam etti. peşine trabzon servise götürdüm araçta bir sıkıntı olmadığını belirtilerek yıllık bakımları gerçekleştirildi. lakin sıkıntım sizlerinki gibi devam etti. erzincanda arkadaşımın sahibi olduğu serviste aracın garantisi bittiğinden dolayı orjinal parçalarla buji ve bobin takımını komple değiştirdik. akabinde takdir edersiniz sorun devam etti geçene nisan ayında bunlar yetmezmiş gibi bide muayeneden emisyondan kaldı ve katalizör arızası çıktı başımıza ve peugeot yakıttan kaynaklı olduğunu belirterek, kullanıcı hatası dedi ve değişimi bana yükledi ama sağolsunlar bir kısmını sadık müşteri adı altında karşıladılar. fakat bunca serüvenden sonra mutlu son maalesef gelmedi. trabzon servisin tavsiyesi üzerine o güne kadar peugeot un tavsiyesi olan total yakıtını bırakarak shell petrole transfer oldum ve aracım takdir edersiniz aynen devam etti. Taki son parça olan enjektörlere sıra gelinceye kadar. enjektörleri söktürmeye karar verdiğim anda, servisi olan arkadaşım buna izin vermedi ve ilk etapta depoya o güzel icat olan würth enjektör temizleyici ekledi ve arabayı 250 - 300 km civarında sürmemi söyledi ve sonuç olarak arabam şu anda her geçen gün iyiye gidiyor ve tekleme rölanti dengesizliği ve diğer şikayetlerim tamamen bitme seviyesine geldi. Ha bu arada bizim araçların asıl sıkıntısı olan erken silindir erimesi kaliper pimi boşluğundan oluşan şıngıltı sesi gibi sorunlar tabiki bu sıkıntının yanında görülmez oldu ama şu anda onlarla ilgilenecek kadar çok şükür motor sıkıntısından kurtuldum. İnşallah siz değerli ve benim gibi 308 mağduru arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.
    Erken silindir erimesi sorununu biraz acarmisiniz hocam hani icten yanmali motorlarda piston erimesi, delinmesi felan duydum ancak silindir erimesini duymamistim

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    Turizm
    Model
    308
    Arkadaşlar merhaba, aracımla ilgili sorunlar giderildi. Ancak özetle şunu belirtmek isterim ki sorun sadece motorun kurum bağlaması değilmiş! Eylül ayında silindir üst kapağı kurumları temizlendi ve rampa yukarı silkme problemi çözülmüş gibiydi... ancak seyir halinde tekleme ve düşük devirde stop etme probleminin hala devam ettiğini fark ettim. Servisle tekrar görüştüğümde problemin daha ciddi olabileceği ve motorun komple açılması gerektiği söylediler. Elbette bunu kabul etmedim (takdir edersiniz ki serviste geçen 20-25 günün ardından ne aradıklarını bilmedikleri bir sorun için aracımın serviste bir kez daha kalmasına müsaade edemezdim) Aracı bu şekilde kullanmaya devam ettim. Sonrasında fark ettim ki aracın deposu full dolu iken bu sıkıntı ortaya çıkıyor, benzin azaldıkça sorun da kendiliğinden kayboluyordu. Bunu servisle de paylaştım, öncesinde ikna olmadılar fakat sonrasında kanister valfi ve aracın deposunun değişmesi gerektiğine karar verildi. Şimdi sıkıntı giderildi. Bu işlemlerin tamamı için servisin de çabası ile neredeyse hiç ücret alınmadı. Dilerim son yapılan işlem benzer sorun yaşan diğer mağdurlar için de çözüm olur.

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Alıntı Tamerden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, aracımla ilgili sorunlar giderildi. Ancak özetle şunu belirtmek isterim ki sorun sadece motorun kurum bağlaması değilmiş! Eylül ayında silindir üst kapağı kurumları temizlendi ve rampa yukarı silkme problemi çözülmüş gibiydi... ancak seyir halinde tekleme ve düşük devirde stop etme probleminin hala devam ettiğini fark ettim. Servisle tekrar görüştüğümde problemin daha ciddi olabileceği ve motorun komple açılması gerektiği söylediler. Elbette bunu kabul etmedim (takdir edersiniz ki serviste geçen 20-25 günün ardından ne aradıklarını bilmedikleri bir sorun için aracımın serviste bir kez daha kalmasına müsaade edemezdim) Aracı bu şekilde kullanmaya devam ettim. Sonrasında fark ettim ki aracın deposu full dolu iken bu sıkıntı ortaya çıkıyor, benzin azaldıkça sorun da kendiliğinden kayboluyordu. Bunu servisle de paylaştım, öncesinde ikna olmadılar fakat sonrasında kanister valfi ve aracın deposunun değişmesi gerektiğine karar verildi. Şimdi sıkıntı giderildi. Bu işlemlerin tamamı için servisin de çabası ile neredeyse hiç ücret alınmadı. Dilerim son yapılan işlem benzer sorun yaşan diğer mağdurlar için de çözüm olur.
    Geçmiş olsun. Sorununuzun çözülmesi sevindirici. İlginç bir problemle karşılaşmışsınız.
    2008 classic edition

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Enteresanmış. Geçmiş olsun. İnşallah bundan sonra keyifle kullanırsınız.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Yeni Üye
    Meslek
    Özel
    Model
    3008
    Alıntı Tamerden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, aracınız da yaşadığınız sorunun aynısı bende de mevcut hatta fazlası var. Muhtemelen siz çok KM yapmadınız o nedenle bu sorun sizde yeni olmalı. Kendi aracım 2015 1.2 Puretech EAT6 aracı Mayıs 2015 de sıfır KM aldım. Aracımın garantisi henüz Mayıs ayında doldu. Geçtiğimiz Haziran ayında da 45.000 bakımını yaptırdım. Bakımdan önce aracımda bir sıkıntı olduğunun farkındaydım ancak süreklilik yoktu. Rampa çıkarken ara ara silkmeler oluyordu. Buna ilave olarak seyir halinde iken tekleme ve boşta çalışırken stop edecek kadar motor devrinin alçalıp yükselmesi gibi sorunlar vardı. Servis bakımında bu sorunları ilettim ve kendileri de sözde bu şikayetler ile ilgilendiler. Servis bakımından 2 gün sonra aynı sıkıntının devam ettiğini fark ettiğimde sorunun daha ciddi olduğunu anladım. Servise yakın olmadığım için 3 hafta sonra gidebildim ancak bu arada sıkıntılar artı ve aracımın defalarca düşük devirde stop etti ve buji'si yandı. Aracım serviste 3 gün kaldı yine genel müdürlükten gelen bültene göre birtakım testler yapıldı. Araçta arıza giderildi diye teslim edildi fakat yine bir kaç gün sonra sorunun devam ettiğini fark ettim. Nihayetinde aracım Kurban Bayramın son gününe kadar dayanabildi ve şuanda yine serviste. Artık silindir kapağının açılacağı söyleniyor. Bugün almış olduğum bilgiye göre bu olay pistonların kurum bağlanmasından kaynaklanıyormuş. Bu işlemin toplam maliyeti 2500 tl civarı olduğu söyleniyor. Umuyorum ki bunun ücretini benden istemeyecekler çünkü araştırdığım kadarıyla bu motorda yaşanan ilk vaka benimki değil ve 45.000 km deki araçta bunların yaşanması son derece vahim ve kabul edilemez. Bugüne kadar Peugeot dan başka araca binmedim sırasıyla 307 1.6 HDI, ve 308 1.6 HDI araçlarım oldu ve hepsine de keyifle bindim. Herkese de önerdim ancak bu araçta hayal kırıklığı yaşıyorum çünkü pistonların belli bir KM sonrasında yine aynı sorunu yaşamayacağını garantisini servis bile veremiyor.
    Size önerim aracınızı en az 3 kez aynı şikayet ile servise götürmeniz (ancak o zaman ilgileniyorlar) ve var ise garantisini devam ettirmeniz çünkü garantiniz yok ise ikame araç alma hakkınız da olmuyor. Suan için araçsızım ve en az 1 hafta daha olmayacak. Aynı mağduriyeti yaşamamanız için size bu bilgilendirmeye yapmak benim borcumdur. İnsanların ne zorluklar ve ne hayaller ile bu araçlara sahip olduklarını sanıyorum anlatmama gerek yok! Umarım bu bilgiler işinize yarar, çok geçmiş olsun.
    Aracım: 2015-3008-eat6-bluehdi
    Km: 13750 km

Sayın üyeler ve değerli forum yönetimi, siteye sadece bu konuya yazmak için üye oldum, çünkü onlarca yeri taradım bu sorunu yaşayan insanlara ulaşmaya çalıştım

Konuyu uzun uzadıya yazmayacağım çünkü yoruldum, çok fazla sorun yaşadım en büyüğü bu düzelmeyen titreme ve vuruntu sorunu, ben bu sorunun eat6 şanzımandan kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü sürekli yokuş çıkarken araç 4 kişi iken, bazense tek kişiyken bile; 2 den 3'e atarken, 3'ten 2'ye inerken yapıyor. Bendeki arızayı özetlemek gerekirse önce araç kesilmeye hemen akabinde titremeye, çekişten düşmeye başlıyor, ardından yüksek desibelde bir metalik ses yani şangırdama sesinin gelmesiyle araç yığılıp kalıyor. Uzun lafa gerek yok; aşağıda yine bana ait olan youtube kanalında video paylaştım video alttadır. Sizden tek ricam bu vuruntu sorunu yaşayan arkadaşlar videoyu bir izlesin, duydukları ses sorun aynı mı, aynı ise en son ne yapıldı düzeldi mi? Benim süreç devam ediyor... Ayrıca kurumdan kaynaklanan bir sorunun bu derece bir sıkıntıya sebep olacağını sanmıyorum.

Ayrıca bu konuda yazmış ve aynı sorunu yaşamış üyelerin hepsine pm olarak durumu ayrıntılı anlatan mesaj attım, rahatsızlık verdi ise haklarını helal etsinler.

Ek olarak bir video linki daha vereceğim, bu video bana ait değil, bu videoda benimde aracım aldığımdan beri gördüğüm devir dalgalanması işlenmiş. Ancak ben videoyu değil altında yazan şu yorumu özellikle paylaşmak istedim:

https://www.youtube.com/watch?v=m99ahIiKMCE

Buradan anlaşılacağı gibi eat6 kullanan eski kasa 3008'de de, yeni kasa eat6 3008'de de durum aynı.
    Konu RooT_TooR tarafından (01-06-2018 Saat 02:13 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Bu soruna benzer sıkıntı yaşayan bir kaç yazı daha okumuştum. Ama alıntı yaptığınız Tamer isimli arkadaşın sorunu bahsettiğiniz gibi EAT6 ile ilgili olmadığı ortaya çıkmıştı.
    Problem kanister valfi ve aracın deposunun değişmesi ile halledilmişti. Farklı sorunları aynı potaya almak konunun dağılmasına yol açacaktır.

Umarım bir an önce sorununuza çare bulunur.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Buradaki konu 1.2 THP ile ilgiliyen 1.6 Bluehdı da yaşadığınız sorun alakalı olmamış. Bu tarz arızalarda muhakkak arıza tespit cihazıyla kontrol yapılmalı. Forumdaki yaklaşımlar her ne kadar iyi niyetli olsa da yanlış olabilir.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)