Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
117 sonuçtan 41 ile 60 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Özel
    Model
    3008
    Alıntı Ömer Gedik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buradaki konu 1.2 THP ile ilgiliyen 1.6 Bluehdı da yaşadığınız sorun alakalı olmamış. Bu tarz arızalarda muhakkak arıza tespit cihazıyla kontrol yapılmalı. Forumdaki yaklaşımlar her ne kadar iyi niyetli olsa da yanlış olabilir.

Sayın yönetici, isterseniz yeni konu açayım, başlığın benzinli motorla ilgili olduğunu okudum biliyorum ancak soruna dair dönütlerde problemin tamamen benzinli motorla ilgili olduğuna dair net ifadeler yok, sorun yüzde yüz aynı olduğu için buraya yazma gereği duydum. Forumdaki yaklaşımlardan kastınız tam olarak nedir, onu anlamadım açıkcası. Yani üstte sorunumu ilettiğim iletimin bu konuya ait olmadığı ve bu hususta anlayış gösterilmesinin yanlış olduğunu mu ifade ediyorsunuz? Kısaca özetlersem; başlıkla yüzde yüz aynı sorunu yaşıyor olmam sebebiyle burada yazdığım sorundan ziyade, son 2 mesajdır iletinin nerede olması gerektiğini tartışıyoruz. Zaten bir iki hafta içinde servise bırakacağım sorunum neydense ya da ne değilse ya da hukuki süreç başlatacaksam ve tüm bu gelişmeler bağlamında iletim yanlış yerde ise ben yanlış yorumlamışsam sorunu, onu da buraya gelip yazarım ki; başka insanlar da faydalansın.

Yeni Üye
    Meslek
    inşaat müh.
    Model
    308
    merhaba arkadaşlar benimde 2015 308 1.2 vti 130hp eat6 allure aracım var Tamerden arkadaşımızın belirttiği depo dolu olduğu zamanki problemlerde benim başıma geldi. servis deponun ve valfin değişmesi gerektiğini söyledi. aracın garantisi bittiği için yarısını peugeot kendisi yarısını benim karşılamam gerektiğini söylediler ve 1300 tl masraf çıkardılar. anladığım kadarıyla bu başka arkadaşların da başına gelen bir problem. ben daha fazla indirim istesem de servis buna yanaşmıyor. sizce ne yapmalıyım?

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Evet konu alakasız, siz sorununuzun aynı olduğunu ve eat6 kaynaklı olduğunu düşünüyorsunuz. Sırf bu sorun için foruma üye olup mesaj attınız gayet tabi hakkınızdır ancak alttaki mesajınızı sorun çözmek adına yazılmış bir mesaj olarak görmüyorum.
    Alıntı RooT_TooR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın yönetici, isterseniz yeni konu açayım, başlığın benzinli motorla ilgili olduğunu okudum biliyorum ancak soruna dair dönütlerde problemin tamamen benzinli motorla ilgili olduğuna dair net ifadeler yok, sorun yüzde yüz aynı olduğu için buraya yazma gereği duydum. Forumdaki yaklaşımlardan kastınız tam olarak nedir, onu anlamadım açıkcası. Yani üstte sorunumu ilettiğim iletimin bu konuya ait olmadığı ve bu hususta anlayış gösterilmesinin yanlış olduğunu mu ifade ediyorsunuz? Kısaca özetlersem; başlıkla yüzde yüz aynı sorunu yaşıyor olmam sebebiyle burada yazdığım sorundan ziyade, son 2 mesajdır iletinin nerede olması gerektiğini tartışıyoruz. Zaten bir iki hafta içinde servise bırakacağım sorunum neydense ya da ne değilse ya da hukuki süreç başlatacaksam ve tüm bu gelişmeler bağlamında iletim yanlış yerde ise ben yanlış yorumlamışsam sorunu, onu da buraya gelip yazarım ki; başka insanlar da faydalansın.
    SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Yönetici
    Meslek
    Model
    308
    Genel merkezi arayarak görüşün eğer garanti ziyaretleriniz aksatılmamışsa yardımcı olmalılar.
    Alıntı Ares Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benimde 2015 308 1.2 vti 130hp eat6 allure aracım var Tamerden arkadaşımızın belirttiği depo dolu olduğu zamanki problemlerde benim başıma geldi. servis deponun ve valfin değişmesi gerektiğini söyledi. aracın garantisi bittiği için yarısını peugeot kendisi yarısını benim karşılamam gerektiğini söylediler ve 1300 tl masraf çıkardılar. anladığım kadarıyla bu başka arkadaşların da başına gelen bir problem. ben daha fazla indirim istesem de servis buna yanaşmıyor. sizce ne yapmalıyım?
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

Yeni Üye
    Meslek
    teknisyen
    Model
    yok
    Arkadaşlar c4 1.2 puretech 130 bg eat6 kullanıyorum.citroen servisten aradılar aracınızda buji değişimi+motor yazılım güncellemesi yapıcaz dediler.Bende aracımı servise götürdüm extradan yağ ve yağ filtrelerini ücretsiz bir şekilde değiştirttim.peugeot cephesinde böyle bir gelişme varmı.Araç sahipleri bilgi verebilirlermi?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    inşaat müh.
    Model
    308
    zaten yardımcı oldukları fiyat bu 2600 lira civarı olduğunu yarısını bizim karşılamamız gerektiğini söylediler.

Yeni Üye
    Meslek
    Eksper
    Model
    208
    Eat6 ile de bu sorunları yaşayacaksa insanlar, Pejo almanın mantığı nedir? Fiyatı da kesinlikle ucuz değil. Sorun 1.2 130hp Puretech ile Eat6 Aisin şanzımanın uyumsuzluğundan mı kaynaklı?

Yönetici
    Meslek
    Model
    308
    Eat6 ile ilgili bir sorun henuz okumadim. 1.2 thp lerde yapilan iyilestirmeler var.

Yeni Üye
    Meslek
    Özel
    Model
    3008
    Alıntı raikkonen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eat6 ile de bu sorunları yaşayacaksa insanlar, Pejo almanın mantığı nedir? Fiyatı da kesinlikle ucuz değil. Sorun 1.2 130hp Puretech ile Eat6 Aisin şanzımanın uyumsuzluğundan mı kaynaklı?

sayın raikonen aracımın titremesinin sebebini enjektör olduğunu söylediler, 14.000 km deki aracın 4 enjektörü de "bozukmuş", gittiğim serviste 4 enjektör de garantiden değişti. Geçen sene de sorunun sebebi aks demişlerdi 2 aksım garantiden değişmişti akslardan biri paslanmıştı onun da bu son gidişimde normal olduğunu söylediler. Korozyon oluyormuş böyle ama sadece sol aksta oluyormuş. Ben yakıta sürüşe dikkat eden biriyim her yerden yakıt almam ama 14000 km enjektör değişti. Aldığımda araç çok daha güzel ivmeleniyordu sadece 150 sonrası biraz yürümüyordu. Aldığım zamana göre sanki araç ne kadar basarsan bas kafasına göre gidiyor. Açıkcası içimden geçenleri buraya yazmak istiyorum ama admin beyfendi bunların yeri burası değil diyor. Bu ülkede yoksullar değil orta sınıf söğüşleniyor. Aracı servisten alalı fazla olmadı yakıdna uzun bir yol yapacağım şimdilik aynı arızayı tekrar etmedi ilerleyen süreçte bakacağız

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Amaç üzüm yemekse burası her zaman herkese açık. Bunca zamandır bir çok forumu takip eden biri olarak şunu açıkça söyleyebilirim. ForumPeugeot herkese, her tür eleştiriye açık olan bir site. Adminlerde sağolsunlar bu konuda ellerinden geleni yapıyorlar. Eksikleri, arızaları en hızlı, en ekonomik şekilde aşmamız için yardımları da oluyor.

Ama ilk mesajında EAT6'yı sorunlu gösterip, sorunu "kanister valfi ve depo" değişikliği ile çözülen bir kullanıcınınki ile aynıymış gibi göstermek, bunda ısrar etmek sonrasında da sorunu enjektör değişikliği ile aşıldığını söylemek "niyet" konusunda ciddi şüphe uyandırıyor.

Ayrıca enjektör değişikliği ile "şimdilik" sorunun olmadığını söylerken ve daha önce değişen "paslı" parçalar sözleri ile yine alttan alta marka kötülemesi yapmak da "iyi niyet" sınırlarını zorlayan yaklaşımlardan.

Peugeotlarda tıpkı tüm diğer markalar gibi arıza da yapabilir, fabrikadan kusurlu da gelebilir. Bu olasılık diğerlerinde ne kadarsa Peugeot'lar için de o kadardır. Ama lastiği patlayanın lastik firmasını yerden yere vurmaya çalışması gibi bir duruma düşen yorumların nedeniyle aıkça söyleyeyim bana " sempatik" gelmeyen birisinin şikayetlerindeki değişkenliği takip etmek hiç keyifli olmuyor. Adminlerin de asaplarının bozulmasını gayet iyi anlıyorum.

Ayrıca DH forumlarında EAT6 ile ilgili ortalığı karıştırıp, BAN'lanan kişi olduğunu da hatırlayınca sorunun o forumda ya da bu forumda değil, doğrudan bunları buralara taşıyan kişide, üslubunda, tavırlarında, iğneleyici dilinde olduğunu görüyorum.

Herşeye rağmen, umarım araçtaki sorun giderilmiştir ve konunun olduğundan daha fazla karmaşıklaşmasını izlemek zorunda kalmayız.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    Özel
    Model
    3008
    Alıntı NecdetPek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amaç üzüm yemekse burası her zaman herkese açık. Bunca zamandır bir çok forumu takip eden biri olarak şunu açıkça söyleyebilirim. ForumPeugeot herkese, her tür eleştiriye açık olan bir site. Adminlerde sağolsunlar bu konuda ellerinden geleni yapıyorlar. Eksikleri, arızaları en hızlı, en ekonomik şekilde aşmamız için yardımları da oluyor.

Ama ilk mesajında EAT6'yı sorunlu gösterip, sorunu "kanister valfi ve depo" değişikliği ile çözülen bir kullanıcınınki ile aynıymış gibi göstermek, bunda ısrar etmek sonrasında da sorunu enjektör değişikliği ile aşıldığını söylemek "niyet" konusunda ciddi şüphe uyandırıyor.

Ayrıca enjektör değişikliği ile "şimdilik" sorunun olmadığını söylerken ve daha önce değişen "paslı" parçalar sözleri ile yine alttan alta marka kötülemesi yapmak da "iyi niyet" sınırlarını zorlayan yaklaşımlardan.

Peugeotlarda tıpkı tüm diğer markalar gibi arıza da yapabilir, fabrikadan kusurlu da gelebilir. Bu olasılık diğerlerinde ne kadarsa Peugeot'lar için de o kadardır. Ama lastiği patlayanın lastik firmasını yerden yere vurmaya çalışması gibi bir duruma düşen yorumların nedeniyle aıkça söyleyeyim bana " sempatik" gelmeyen birisinin şikayetlerindeki değişkenliği takip etmek hiç keyifli olmuyor. Adminlerin de asaplarının bozulmasını gayet iyi anlıyorum.

Ayrıca DH forumlarında EAT6 ile ilgili ortalığı karıştırıp, BAN'lanan kişi olduğunu da hatırlayınca sorunun o forumda ya da bu forumda değil, doğrudan bunları buralara taşıyan kişide, üslubunda, tavırlarında, iğneleyici dilinde olduğunu görüyorum.

Herşeye rağmen, umarım araçtaki sorun giderilmiştir ve konunun olduğundan daha fazla karmaşıklaşmasını izlemek zorunda kalmayız.

necdet bey evet dh da tüm bunları yazan bendim, zaten nick name de ayni, kaçıyor ya da inkar ediyor değilim, oranın (dh) burada da söylüyorum marka ile bir anlaşması olduğunu düşünüyorum, 3 defa haksiz hukuksuz şekilde banlandim, bundan utanmıyor aksine onur duyuyorum çünkü ben baştan sona doğruları yazdım. Ben bazı şahıslar gibi servis çalışanı olmadığım için bu titremenin sebebini eat 6 ya bağladım. Hatta halen şüphelerim var, çünkü enjektör arızası sadece 2 ve 3. viteste mi vuruntuya sebep oluyor? Eğer enjektörden ise bu km deki bir aracın enjektörlerinin değişmesi benim gibi 10 sene bir araca binmeyi planlayanlar için ve hatta 3 yıl binip satacak insanlar için bile ciddi bir soru işaretidir. Yazık harcadığımız zamana paraya yazık geleceği satıyoruz bugünü dahi alamıyoruz. Ben bu konuda ayni zamanda teknik uzman değilim şüphelerimi ve fikirlerimi yazdım o sebeple arızayı başta eat 6 ya yormam gayet normal. Birileri gibi çamur atıp kayıplara da karışmadım. Gelip hem buraya hem de diğer mecralara adam gibi aracıma hangi işlemin yapıldığını yazdım, çünkü iddia ettiğiniz gibi bir art niyetim yok, aksine bu ülkenin cari açık vermemesi icin tüketicilerin bilinçlenmesi için aracimin sorununa bu teşhis kondu dedim, bu işlem yapıldı dedim. Bu tavrimi yargılamak en iyi niyetli bakış acısı ile bile susmami istemektir. Henüz aracı servisten alalı 1 hafta oldu ve öyle çok mesafe katetmedim sadece 80 km yaptım, zaten bu titreme sorununu da her zaman yapmıyordu yaptığında da peş peşe yapıyordu, kısaca halen test aşamasındayım diyebilirim, emin olun sorunum yüzde yuz çözüldüyse gelip bunu belirteceğimi de yazdım. Ancak şu açık ki uzun ömür, fayda/maliyet vs. açısından artık tr de bir iki marka hariç sıfır araç almak hatta tr de otomobile binmek verem olmak demek. Temennileriniz için teşekkür ederim.
    Konu RooT_TooR tarafından (06-07-2018 Saat 01:48 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Meslek
    Tedarik zinciri yönetimi / Otomotiv
    Model
    308
    Evet aynen pejodada buji ve yazılım geri çağırması var servislere uğrayınız.

Yeni Üye
    Meslek
    Model
    308
    Alıntı raikkonen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanzımanda hiçbir sıkıntı yok burada şanzımanla ilgili bir şey yazılmamış nereden çıkrtıyorsunuz bunları.

Yeni Üye
    Meslek
    Model
    308
    Şu dizel kullanan arkadaş konunun içine etti.
    Özetle eat6 ile ilgili bir sıkıntı yok şanzıman çok iyi 1.2 130 hp motorların bazı partilerinde bir arıza var bu tekleme bujiyi erken bitirme ve buji bittiğinde silkelemeye neden oluyor pejonun yazılım ve buji geri çağırması bunula ilgili ılabilir kesin çözümmüdür bilemiyorum zaman gösterecek.

Yeni Üye
    Meslek
    Model
    308
    Arkadaşlar problem yaşayanlarda son durum nedir?

Yeni Üye
    Meslek
    elektronik teknikeri
    Model
    2008
    Merhaba arkadaslar. Bu forumu takıp edıyordum sonunda uye oldum.Bende peugeot 2008 eat6 1.2 110hp 2016 model allure paket arac sahıbıyım.38 yasındayım ve bu benım yaklasık 12. aracım ve 6. otomatık aracım.Aracımı 2. el ankara goral bayisinden 9000 km deyken aldım. Aracım suan 24.000 km de. Yukarıda bahsı gecen olayl benımde basıma geldı. Oncelıkle marmarıs- ank arası gelırken marmarıs cıkısında (bayırda) ,klima acık (auto soft) arac yuklu hareket halındeyken dıp gaz'a yakın pedala basmamla arac 2-3 saniye sirkelendi. sonra aynı yolculukta duz yolda klıma kapalı iken tekrar aynı durumla karsılastım. Arac sollerken dıp gaz yapıp fırladım ve arac yıne 2-3 sanıye tekledi ve ben kaza atlattım , karsıdan gelen otobusun altına gırıyordum neredeyse. Neyse cok uzatmayacagım aracı peugeot-goral a getırdım sıkıntı oldugunu soyledım (arac garantisi devam etmekte) sıstemden bakıp ucretsız buji degisimi oldugunu soyledıler ve degıstırdıler.Benım rıcamla arac ecu yazılımlarına guncelleme varmı dıye baktırdım sanzıman'a yazlımım guncellemesı gelmemıs ama Motor ecu sune yenı guncelleme gelmıs ve guncellemeyı yaptırdım.Suan yaklasık 400 km dır kullanıyıorum aracı bır kez daha aynı sıkıntıyı cıkarttı ve haftasonu tekrar servıse gıdecegım.Sıkıntıyı herzaman yapmıyor motor soguk sıcak 5km gıttım 100 km gıttım farketmıyor.Bu arada 2. vitesden 3. vitese ve 4 den 3'e gecerken barız ama yormayan bır vuruntu soz konusu sızlerın etkınlıklerını bılmemm ama benım cevremde 4 kısı aynı aracı kullanıyoruz.sadece bır arkadasımızın kı 2017 model. Dıger arkadaslarımdada aynı sıkayetler var.Amacım bılgılendırmek ve care olabılecek seylerı paylasmak.Ne aracı nede motoru yada fırmayı kotulemek gıbı bır caba ıcersınde degılım. Peugeot un son donemde urettıgı aracları gercekten cok begenıyorum ve aracımı uzunca bır sure daha kullanmak nıyetındeyım.Benım ve dıger 3 arkadasımın ortak dusuncesı ıse
    1- evet eat6 da sımdılık buyuk olmayan bır sıkıntı var (ılerde ne olur bılemıyorum)
    2. Bızce 1.2 puretech 110 hp lık motorlarda da bır sıkıntı var
    3. ucumuzde bujı ve yazılım degısımınden sonra gecen seneye ve dıger ortalamalara oranla yaklasık 1 lt den bıraz fazla yakıyoruz (bunda da bıze soylenmeyen bırseyler var)

Ben ankaradayım gelmek gormek ısteyen merak eden olursa seve seve yardımcı olurum. Haftasonu sabah goral servısınde olacagım beklerım.Gelemeyenlere buradan bılgılendırme yaparım...

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Bobin arızaları genelde bu tip sorun açıyor. Geçmiş olsun

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2008 classic edition

Yeni Üye
    Meslek
    mühendis
    Model
    208
    2015 kasım trafiğe çıkışlı 208 gtline aracımda da aynı sorun var.başta teklemeler vardı, sonra yolda kaldım.kendi ustama götürdüm buji kırılmış.değiştirdi.tekleme sorunu devam etti servise götürdüm buji değiştirdiler yazılım güncellediler sonra araç servisten bile çıkamadı.1 hafta arıza tespiti için uğraştılar merkezle iletişime geçtiler, enjektör besleme rampasını değiştirler.2 hafta sorunsuz çalıştı.şimdi yine yokuşta şaçmalıyor...yabancı forumlarda motoru değişenler bile var ama yine sorun çözülmemiş.Yine servise gidicem bakalım nolucak.

Yeni Üye
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    Sorun bujilerden beyler. Serviste bujileri değiştirin sorun kalmayacaktır. Aynı parça numarası ile sanayide değiştirdim. Neredeyse araba stop edecek kadar titriyordu. Servis kendi bujilerinden taktı canavar gibi hiç bir sorunum yok.

Yeni Üye
    Meslek
    elektronik teknikeri
    Model
    2008
    Merhabalar tekrardan . Gecen hafta ankara - goral peugeot servisine gittim. Aracta sıkıntı devam etmekte. Orada kı ustayla test surusu yaptık ve herhangi bir durum olmadıgını belırttı zaten farklı bırsey sonlenmesını ummuyordum.Yanlıs anlasılmasın ama servıstekı ustalara ben bılgısayar ustaları dıyorum. Pc ye baglarlar aracı ısık yanarsa sanslısın yanmazsa kısmetıne dıdınır durursun.Kendilerince haklı tarafları mutlaka vardır ustaların ama neticede benım sorunuma herhangi bir katkı veya yorumları yok!... Spor modda full depo cok devırlı kullan denıldı kurumlama ıhtımalıne karsı(kurum varsa dıye) Sorun bujilerde dıyen arkadasa katılmıyorum daha dogrusu DOGRU BUJI lerın takıldıgını dusunmuyorum. bujıler degısmıstı.Zaten anladım kı benım yazdıgımı okumamıs kendısı neyse canı sagolsun. yeni bujılerımın iridyum eskilerinin ıse duble platinyum ( bıraz arastırdım linkleriayrıca fotograflamıstım cıkan bujılerımı) yenı takılan bujı sanmıyorum kı kımseye yararı olsun.İnsallah yanılırım.Takılan yenı bujıler PSA grubunda herhangi birine 1.2 (110 veya 130 vb...) takılmamıs tam aksıne eskı kasa araclara takılan genelde 1.6 motor aracların bujılerı. asagıda lınklerı paylasıyorum. En son turkıye peugeot u aradım 2 ıs gununde gerı donus yapacaklarmıs beklemedeyım.

https://au.bosch-automotive-shop.com...spp3320-single (aractan cıkan bujıler)

https://au.bosch-automotive-shop.com...7si332s-single (araca yeni takılan bujıler)

arkadaslar gonderdıgım lınklerde ''more ınfo'' yazanyere tıklayıp sonrasında acılan pencerede ''Suitable for the following vehicles'' yazan yere tıklarsanız bu bujılerın hangi arac ve hangi motor unitelerinde kullanıldıgını gorursunuz. Oldum olası bosch bujılerını sevmem (orjınal ngk) umarım bu durum ınsallah sadece benımle alakalıdır. bujıler degiştikten sonra yaklasık yarım sanıye gec mars alıyor rolanti 800 rpm de ama bazen kırmızı ısıkta beklerden ayagın frende vıtes d konumunda ıken rolantı 700 rpm cıvarlarını yokluyor. Cok sevdigim ve uzun zamandır araclarımı goturdugum ustamdan da fıkırlerını alacagım haftasonu aracı kendısı kullanacak bakalım sımdılık durum boyle. onurfesel arkadasa katılıyorum yabancı forumlarda citroen ve peugeot ta motor degısımı teklıf etmısler ınsanlara tabii orası turkıye olmadıgı ıcındır Yazımda yanlıslık varsa sımdıden ozur dılerım oncedende dedıgım gıbı aracımı sevıyorum ve uzun zaman kullanmak ıcın cabalıyorum.Hepınıze ıyı forumlar...

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)