4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Klima Sorunu

Yeni Üye
    Meslek
    kamu personeli
    Model
    301

Klima Sorunu

2014 model 301 sahibiyim aracımın klimasında sıkıntı var daha servise göstermedim dısardaki elektronikçilere götürdüğümde gaz ile ilgili olduğunu söylediler ve gaz basıp gönderdiler sorun düzelmedi sorun şu araca bindiğim zaman klima soğuk hava veriyor yanlız ışıklarda yada herhanbi durumda beklediğimde yani araç rölantiye girdiğinde soğuk hava vermeyi kesiyor ve bi daha soğuk hava vermiyor soğuk hava vermesi için aracı söndürüp tekrar çalıştırmam gerekiyor sorun nedir acaba ?

Yeni Üye
    Meslek
    memur
    Model
    301
    klima gazını nerede ve ne kadara bastırdınız? bende klima sorunu yaşadım ama bu şekilde çözmedim. polen filtresini değiştirin ayrıca kendi 301 için olan polen filtresi kullanın. filtre yerini hava tabancası ve elektrikli süpürge ile temizleyin. 301 için klima gazı farklıdır. klasik klima gazı basamazlar. eğer 100 tl ye klima gazı bastırdıysan o klima kompresörü'nün içi kesin tıkanmıştır. ve aşağıda verdim klima ile girdiğim sınava ilişkin başlığı sonuna kadar iyice oku. sanırım sizin kompresör veya kanallar tıkalı işe polen filtresi ve polen yuvasından başlayın. tozlu topraklı yerlerde dışarıdan hava girişini araç içi hava sirkülasyonuna çevirin.

http://www.forumpeugeot.com/showthre...-Olaya-Bak-Sen

Yeni Üye
    Meslek
    Makine Mühendisi
    Model
    yok
    Alıntı Ruben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2014 model 301 sahibiyim aracımın klimasında sıkıntı var daha servise göstermedim dısardaki elektronikçilere götürdüğümde gaz ile ilgili olduğunu söylediler ve gaz basıp gönderdiler sorun düzelmedi sorun şu araca bindiğim zaman klima soğuk hava veriyor yanlız ışıklarda yada herhanbi durumda beklediğimde yani araç rölantiye girdiğinde soğuk hava vermeyi kesiyor ve bi daha soğuk hava vermiyor soğuk hava vermesi için aracı söndürüp tekrar çalıştırmam gerekiyor sorun nedir acaba ?
    C elysee ile aynı araç olduğunu düşünüyorum. Şirket aracım da sağ ön çamurluk arkasında 2 adet 90 dereceye yakın dönüşlü klima borusu var arabanın altını biryere surterseniz onlarda birbirine sürterek deliniyor baktirmanizda fayda var.

Yeni Üye
    Meslek
    kamu
    Model
    yok
    30 derece üzeri havada araç rölantide çalışırken klima açık olsun, bakın radyatör fanı otomatik devreye girip çıkıyor mu ? Fan devreye girmezse klima da devreye girmez, durum böyleyse sorunu klimada değil fanda arayın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)