6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    106

Unhappy 106 Xr Radyatör Kapağı Su Fıştırması

Cümleten hayırlı günler arkadaşlar 1 aylık 98 model Peugeot 106 xr sahibiyim deneyimi olan arkadaşlardan yardım rica edeceğim.Araç yaklaşık olarak 1 sene hiç çalışmadan galeri önünde yatmış sadece marş basıp gelene gidene göstermişler dediğine göre galeri bir çok bakımı yaptırmış çok bilgim olmadığı içinde bir şey diyemedim radyatörünün içinden su ekledikçe garip garip şeyler çıkıyor biber tohumu gibi küçük beyaz şeyler hafif bir tortu oluyor kapakda yağlanma gibi hafif krem rengi sümüğümsü bir madde oluşuyor usta conta yakmış dedi 1.500 tl civarı yaparız diyor başka usta kapak da sorun var onu değiştir yeter dedi bugün yeni radyatör kapağı aldım denicem bakalım ama yine kapak su atarsa ne yapmam gerekir sizce hiç motor bilgim olmadığı için sizden yardım rica ediyorum.Aracın çekişinde hiç sorun yok tek marş da alıyor kalorifer 5 km civarında sıcak hava vermeye başlıyor.Bu arada günlük 1-1.5 litre civarı su eklemek zorunda kalıyorum

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008

106 Xr Radyatör Kapağı Su Fıştırması

Bu tip arızalar genelde conta çürümesi veya hararet sonucu yanma ile olur. Ayrıca hararet sonucu bazen kapakta çatlak oluşmasıyla suyla yağ karışabiliyor. Ayrıca nadirde olsa hararet neticesi veya don sonucu bloktaki su kanallarında çatlak oluşarak yağ ve su birbirine karışabiliyor. Bunların yanında yağ soğutucusu bulunan araçlarda özellikle antrifirizsiz kullanma neticesi delinme oluyor ve suya yağ karışıyor... Bu tip arızalara erken müdahale etmekte fayda var. Çünkü yağ hortumları bozuyor ayrıca hem kalorifer hemde soğutma radyatörünü tıkıyor. Ayrıca termostat, devirdaim, müşirler gibi soğutma sisteminin parçalarına zarar veriyor.
    Konu ssgti tarafından (21-10-2017 Saat 21:23 ) değiştirilmiştir.
    2008 classic edition

Tecrübeli Üye numan406 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    esnaf
    Model
    406
    arkadaş güzel özetlemiş ihmal etme sonuçları ağır olur

Yeni Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    106
    İlginiz için çok teşekkürler kapak değişince su fışkırtma olayı bitti şimdi ilk fırsatta radyatör suyunu boşaltıp değişim yapcam %50 oranında antifiriz ekleyip duruma bakacağım

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Alıntı i_turkay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginiz için çok teşekkürler kapak değişince su fışkırtma olayı bitti şimdi ilk fırsatta radyatör suyunu boşaltıp değişim yapcam %50 oranında antifiriz ekleyip duruma bakacağım
    Silindir kapağımı yoksa takviye depo kapağı mı değişti?
    2008 classic edition

Yeni Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    106
    Radyatör kapağı değişti hocam bu arada radyatör de hava varmış onu aldı yandan bi vidayı açtı şu an ne su fışkırtması nede hararet sorunum kaldı su eksiltmeyi de kesti ama yine de radyatörü boşaltıp antifrizli saf su koyacağım ilk fırsatta

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)