5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Ses sistemi

Yeni Üye Mrteren7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    301

Question Ses sistemi

Öncelikle herkese hayırlı akşamlar. 301 aracımda bluetoot paket var. Active paket ama alluredeki teypten. Sesi pek hoşuma gitmiyor. Anfi ve bufer var ama takmak istemiyorum çekilecek tesisattan dolayı. Bunun yerine 4 adet pionner 16 cm 280 watt hoparlör alıp takmayı düşünüyorum. Ön ve arkalar 16 cm sanırım. Orjinal hoparlör girişi soketli. Bu soketi koparmadan biraz önünden kabloyu bir bıcakla hafif soyup ek kablo yapsam ve hoparlöre öyle girişini sağlasam çalıştırırmı. Bir sıkıntı olurmu veya teyp kaldırırmı. Yani bir dönüştürücüye felan ihtiyac varmı.

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    301 hoparlörlerini hiç incelemedim ama önler göğüste 13cm, arkalar pandizotta 16cm slim diye hatırlıyorum forumdan. Hatta arkaya büyük takınca demire çarpma riski mi ne vardı. Bu konu konuşulmuştu. Soketin kablosunu yarmak yerine sokete eklemek daha sağlıklı olur sanırım. İçindeki tırnaklar çıkıyordur kablo eklenir diye tahmin ediyorum..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Meslek
    Öğrenci
    Model
    301
    Cm lere bi bakmak lazım o zaman. Bir videoda izledim adam sonradan taktığı hoparlörü soketini takmak için önceki hoparlörü parçalıyor. Yani orjinalini. Sonra soketi açıp lehim attıktan sonra bağlıyor. O yüzden hafif kabloyu açıp kabloyu bağlasam diye sordum

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    Alıntı Mrteren7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese hayırlı akşamlar. 301 aracımda bluetoot paket var. Active paket ama alluredeki teypten. Sesi pek hoşuma gitmiyor. Anfi ve bufer var ama takmak istemiyorum çekilecek tesisattan dolayı. Bunun yerine 4 adet pionner 16 cm 280 watt hoparlör alıp takmayı düşünüyorum. Ön ve arkalar 16 cm sanırım. Orjinal hoparlör girişi soketli. Bu soketi koparmadan biraz önünden kabloyu bir bıcakla hafif soyup ek kablo yapsam ve hoparlöre öyle girişini sağlasam çalıştırırmı. Bir sıkıntı olurmu veya teyp kaldırırmı. Yani bir dönüştürücüye felan ihtiyac varmı.
    hoparlorleri değiştirmekle kaliteli bir ses alacagınızı sanmıyorum. zaten ana ünitenin cıkışlar okadar kuvvetli değildir. en guzeli elinizde anfi varmış onu bağlatıp woofer ile birlikte 4 hoparlörüde değiştirirsenız tatmin edici bişey ortaya cıkar.

Meslek
    Öğrenci
    Model
    301
    Teşekkür ederim yorumlarınız için

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)