12 sonuçtan 1 ile 12 arası
    Yeni Üye

Marş Basıyor ama araba çalışmıyor

-Merhaba arkadaşlar,
    Bir akşam iş çıkışı aracıma bindiğimde kontaği çevirdiğimde marş basıyor ancak araba çalışmıyor, bunu bir kaç kez denedim ve en son kasko ile görüşürken son bi kez daha çevirdiğimde çalıştı böyle bir sorunu niye yapabilir.Aynı sorun bi kez daha oldu o zamanda depo kapağini çıkarip tekrar taktiğimda düzelmişti tesadüfte olabilir..
    Peugeot 308 Auto 6R

kürşatalp
    Ziyaretçi

Ynt: Marş Basıyor ama araba çalışmıyor

Aynı sorun benim peugeot partner aracımdada oldu defalarca.Bunun sebebi büyük ihtimalle anahtarın içindeki chip ile arabanın kontağının ordaki immobilizer chipinin anlık olarak uyuşmaması.Şimdi bile halen 2-3 aya bir yapar bu sorunu.Anlık olarak çözümü ise basit,arabanın kontağını çıkarıcaksınız ardından arabayı uzaktan kumandalı anahtar ile kitleyip(arabadan inmenize gerek yok oturduğunuz koltuktan kitleyip açabilirsiniz kumandaya basıp arabadan inmeden),sonra kiliti açmanız.Sonra kontağı yerine takıp marşa bastığınızda araba çalışmış olacak.

Acemi Üye

Arkadaşım aşağıdaki konuyu bir incele istersen,sana yardımcı olacaktır.

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=1241.0

Aynı sorunla karşılaşmıştım ve benim arabanın önce motor sigorta kutusu değiştirildi,bir süre sonra aynı problem devam etti.
    Sonra akü değişti,aynı sorun devam etti.
    Daha sonra mazot filtresi değişti ve sorun şimdilik çözülmüş görünüyor.

Belkide en başta sorun mazot filtresiydi ama 3.seferde anladılar.
    2013 Toyota Avensis Elegant Extra

kürşatalp
    Ziyaretçi

Eğer her marşa basışta veya çok sık şekilde yapıyorsa sorun başka yerlere aranabilir benim yukarıda söylediğim immobilizerden değildir,sigorta kutusu,mazot filtresi vb. yerlerde sorun olabilir sportway in dediği gibi.Ama 1-2 ayda bir falan arasıra yapıyorsa bence normal çünkü dediğim gibi cebimizde gezdirdiğimiz anahtar ,sarsılıyor ,yere falan düşüyor ve böyle olunca ara sıra arabanın chip iyle anahtarın chip i anlık olarak uyuşmadığı için marş basıyor ama elektronik şifre arabanın çalışmasına müsade etmiyor.Eğer sorun 1-2 ayda bir kere oluyorsa bence immobilizerden yapıyor bunu.Bunun çözümüde arabayı kumandayla kitleyip yeniden açıp,sonra marş yapıp çalıştırmak.Ama sorun çok sık tekrarlıyorsa başka karmaşık sorunlarda olabilir.

Yeni Üye

2 kez yaptı, gibi oda 1-2 ay ara ile çok sık aralıklarda yapmadi.Cevaplarınız için çok tşk.ederim Sağolun
    Peugeot 308 Auto 6R

Yeni Üye

Aynı sorun bendede var ayda 2 kez oluyor, sevise götürdüğümde makinaya bağladılar sorun göremedik dediler ama dewam ediyor...

Aktif Üye Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka
    Peugeot
    Model
    5008

Dün benim araçta da benzer bir problem oldu; yol bilgisayarı 50 km gösteriyorken 200 TL'lik mazot aldım. Arabayı çalıştırmak için marşa bastım ama çalışmadı. Yaklaşık 10-15 dk. kadar aralıklarla denedim. Depo kapağını açtık, arabayı hafif salladık v.s. sonrasında bir şekilde çalıştı.

Ya hava yaptı ya da dipten pislik geldi enjektörleri mi tıkadı acaba diye tahmin ettik. Umarım tekrarlamaz.
    2011 Peugeot 5008 Premium Pack - Sedefli Beyaz

Acemi Üye drwhiskey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tekstil Mühendisi - Otomotiv yedek parça
    Marka
    Peugeot
    Model
    308

aracınız 1 kere çalışmadığında, telefonunuzu çıkarıp video çekin. zaten muhtemelen 2. marşta da çalışmayacak. aynı sorun bende de vardı. video ile belgeledim. 9. marşta çalıştı. servise izlettim. videoyu istediler. almanya'ya gönderdiler. marş motoru ve akü değişti. sorun kalmadı. bu sorunla sanırım fazlaca karşılaşılıyor.
    2012 peugeot 308 auto6r Active görüş paketi + Melbourne elmaslı alüminyum jant. WHISKEYGHOST: Al Capone'nin 1927 model Ford Model A aracıdır. Altın kaplamadır ve Al Capone'nin kendisinin kullandığı tek araç olduğu söylenir.

Aktif Üye Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka
    Peugeot
    Model
    5008

Alıntı drwhiskey Nickli Üyeden Alıntı
    aracınız 1 kere çalışmadığında, telefonunuzu çıkarıp video çekin. zaten muhtemelen 2. marşta da çalışmayacak. aynı sorun bende de vardı. video ile belgeledim. 9. marşta çalıştı. servise izlettim. videoyu istediler. almanya'ya gönderdiler. marş motoru ve akü değişti. sorun kalmadı. bu sorunla sanırım fazlaca karşılaşılıyor.
    Benim araç 2008 model, garanti maranti kalmadı. Zaten bu ilk kez olan birşey. Sizinki farklı olabilir.
    2011 Peugeot 5008 Premium Pack - Sedefli Beyaz

Meslek
    Marka
    Peugeot
    Model
    308

bu sorunu bundan önce de duyduğum için yazdım. siz de kulak ardı etmeyin. çünkü dediğim şey motorun açılmasından daha kolay..
    2012 peugeot 308 auto6r Active görüş paketi + Melbourne elmaslı alüminyum jant. WHISKEYGHOST: Al Capone'nin 1927 model Ford Model A aracıdır. Altın kaplamadır ve Al Capone'nin kendisinin kullandığı tek araç olduğu söylenir.

Tecrübeli Üye eyup_31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka
    Peugeot
    Model
    407

aracım şu an 15600km de 3000 km ye gelene kadar 3-4 defa bende de oldu servise gittim bi daha olursa bizi ara gelip o şekilde görmemiz lazım dediler.... fakat bi daha olmadı
    BABASLAN
    2010 EXECUTİVE BLACK

Meslek
    Marka
    Peugeot
    Model
    308

Alıntı eyup Nickli Üyeden Alıntı
    aracım şu an 15600km de 3000 km ye gelene kadar 3-4 defa bende de oldu servise gittim bi daha olursa bizi ara gelip o şekilde görmemiz lazım dediler.... fakat bi daha olmadı
    kastettiğim buydu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)