Arkadaşlar merhaba ben Mehmet. 32 yaşında Memurum. bugün itibariyle aranıza katıldım Aracı 49500e aldım. Hasar kaydı yok. 78000km. 2013 1.4 hdi urban soul. Expertizde sadece arka çamurluk boyalı çıktı. Tampon da lokal boya o kadar. Genel puan 95, motor puanı 91di sanırım. Onun dışıda hiç prolemi yok.İlk izlenim olarak 1.25 atmosferik benzinliden başka araç kullanmayan biri olarakdizel avantajını (çekiş, yakıt) ciddi şekilde fark ettim eşek -at durumunu yaşadım. Anlık yakıt tüketimi beni şok etti 4lt/100km den yukarısını görmedim. cruse ile 100e sabitleyince 3.4 - 3.2 lt civarı yakıyor. Trafikte 2. Viteste önceki aracımda anlık yakıt 10dan fazla oluyorken bunda 2. Viteste 2lt 3ltleri görünce gözlerim yaşardı resmen kokluyor Lakin dizel sesine biraz alışmam gerekecek sanki Traktör sürüyorum. Lakin aracı almadan önce bu pakette (urban soul) yağmur sensörü, oto kararan dikiz ayna ve yokuş kalkış desteği var sanjıyordum, galiba yok ya da ben farkedemedim. Donanımsal olarak activeden ne farkı var anlamadım.geri görüş kamerası için 2500 isteyince servis şaşırdım. Yani full+full diye beklerken pek deöyle değilmiş. Aracın 75bin bakımı geçen ay yapılmış ama tam durma anındafrenden ince viyaklama sesi oluyor bazen ama frenler iyi tutuyor balatalar değişmiş bakımda bu sesin nedenine olabilir ?. Bir de eleman ses tesisatı çekmiş arkaya anfi,ve pandizotta hoparlör duruyor. Subwooferı almış sadece. Kabloları sarkıyor.Tesisatı yarım bırakmış yani. Buna bağlı olarak park sensörünün sesi çıkmıyor bi tıslama gel!iyor. Sanırım oto elektrikçiye gitmem lazım. Bu anlattıklarından bana tavsiye öneri ve görüşleriniz varmıdır. Arkadaşlarım. İmla hataları için kusuruma bakmayın telden yazıyorum.