8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Grafik tasarım
    Model
    yok

Question Yeni alacağim araba için yardim

peugeot 207 1.6 vti premium 70.bin de tam otomatik abilerim kardeşlerim yorum bekliyorum sizden nasıldır iyimidir, eşime alıcam sorun yaşarmıyım

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    207 tip olarak güzel araba bence. Kaç beygir o modeli?

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı rocker307 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    207 tip olarak güzel araba bence. Kaç beygir o modeli?

120 hp 160nM tork Barış , 308 VTI ile aynı.
    AL4 ile yakıt tüketimi fazla olacaktır.Premium versiyonu , o donanım adlarıyla satılırken en dolu versiyondu daha sonra 2010 veya 2011 yılında Allure adı altında satıldı.
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Alıntı ayı_boğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    120 hp 160nM tork Barış , 308 VTI ile aynı.
    AL4 ile yakıt tüketimi fazla olacaktır.Premium versiyonu , o donanım adlarıyla satılırken en dolu versiyondu daha sonra 2010 veya 2011 yılında Allure adı altında satıldı.
    Beygiri iyiyse alınır o zaman. Düşük beygirli dizel ve benzinli tecrübem oldu. biraz zayıf kalıyordu sanki. 207lerde direksiyona dikkat etmek lazımdı galiba alırken, öyle kalmış aklımda.

Tecrübeli Üye numan406 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    esnaf
    Model
    406
    Alıntı rocker307 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beygiri iyiyse alınır o zaman. Düşük beygirli dizel ve benzinli tecrübem oldu. biraz zayıf kalıyordu sanki. 207lerde direksiyona dikkat etmek lazımdı galiba alırken, öyle kalmış aklımda.

bence önemlisi vites 4 ileri sorun

Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Alıntı numan406 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence önemlisi vites 4 ileri sorun
    Aynen ama her otomatik arabada şanzuman risklidir zaten. Ben manueli tercih ediyorum, sevemedim otomatiği. Gün içinde kullanmadığım için gerek de duymuyorum

Yeni Üye
    Meslek
    Grafik tasarım
    Model
    yok
    Sağolun yorumlar için fakat bir çözüm bulamıyorum araba piyasası çok uçuk ve bu aralarındaki en iyisi olarak düşünyorum triptonik punto veya corsa almak mantıklı gelmiyor

Yeni Üye
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    207
    Konusu açılmışken her ne kadar sorunuzun üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen diğer arkadaşlarımızın da merak ediyor olabileceğini düşünüp kendim de ailemizce ilk sahibi olup 2009 yılından beridir kullanmakta olduğumuz 207 1.4 16V Trendy 2-Tronic araç için oldukça tarafsız bir şekilde genel yorumlarımı aktarayım. Gözlemlediğim kadarıyla 207, birçok konuda o senelerde muadili olan aynı sınıf birçok araç içerisinde açık ara önde bir araç. Özellikle iç mekan kalitesi ve aracın çeşitli yerlerinde detaylara verilen önem, aracın fiyatına göre şaşırtıcı. Kısa bir değerlendirme yapmak gerekirse:

- 207'nin pozitif yönleri:

- Sürücüyle iletişim kuran bir direksiyon sistemi var, yoldan aldığı geri bildirimi size iletebiliyor. Sürüş esnasında (ve sonrasında ) araçla bütünlük kurabiliyorsunuz. Direksiyonu şehir içinde 5km/s hızların altında yapılan manevralarda biraz sert kalabiliyor, eşiniz için almayı düşünüyorsanız aklınızda bulundurun. Fakat 40 - 50 km/s hızlardan sonra oldukça güven veren bir hale bürünüyor. Zorladığınızda veya tehlikeli bir durum oluştuğunda araç limitleri tahmin edilebilir ve kontrol altına alınabilir bir şekilde davranıyor. Yani yol tutuş konusunda genel olarak söylenebilecekler, güven verme ve tahmin edilebilirlik. Benim aracımda opsiyon olarak ESP de mevcut, ve sanırsam piyasada rastlanılması çok zor ama bulabilirseniz ESP'li versiyona bakmanızı öneririm, zira bu araçta diğer donanımlardan çok daha önemli bir güvenlik donanımı.

- Yukarıda da belirttiğim üzere genel olarak özellikle iç mekanda malzeme kalitesi ve işçilik gerçekten oldukça iyi. Araç 2008 model olmasına ve 11 yıldır kullanılmasına rağmen iç mekandan trim sesi 1 nokta dışında gelmiyor, bu da benim aracımda direksiyon körüğünün plastik kapağına sürterek titreyip sadece tümsek veya çukurlarda hafif bir tıkırtı yapmasından kaynaklanıyor. Fiat gruplarında olduğu gibi tuşlarda silinme vs. yaşamadım.

- Koltuklar sportif ve oldukça kaliteli bir kumaştan imal edilmiş, ön koltuklarda yan destekler bu sınıf bir araç için hafiften sizi saracak düzeyde iyi fakat sırt desteği özellikle bel tarafında uzun yolda dik pozisyonda kullanmayı seven biriyseniz sizi yoracaktır. Ön iki koltukta (evet yanlış duymadınız, yolcu koltuğunda da) yükseklik ayarı mevcut (Ey bazı otomobil üreticileri, 12 sene sonrasında bile hala bunu yapmayanınız var).

- Müzik sistemi düşük paketlerde CD'lerden doğrudan mp3 çalabiliyor, ve AUX girişi bildiğim kadarıyla Comfort paket dışında standart. AUX girişini kullanabilmek RCA - 3.5mm kablo edinmeniz gerekiyor. Radyo çekim kalitesi ise genel olarak İstanbul'un göbeğinde olmama rağmen pek de iyi değil fakat telefonunuzu kablosuz bağlamak isterseniz aftermarket şeylere bulaşmadan yakın fiyatlara ikinci el RD-45 teyp edinip kodlatmanızı öneririm. Bu sayede aracınızın sistemi üzerinden doğrudan telefon görüşmeleri yapıp bluetooth üzerinden müzik dinleyebilirsiniz. Fakat bu özellik için aynı zamanda aracınızın ekranını da değiştirmeniz gerekiyor (Bu konuyu başka bir konuda anlatmayı planlıyorum). Araçta 6 hoparlör (4 kolon ve ön göğüste 2 twitter) mevcut ve ses kalitesi inanılmaz derecede iyi. Kullanma fırsatı bulduğumuz W205 c200d Style aracın müzik sisteminden daha net ve kaliteli bir çıkış verdiğini belirteyim (Şaka değil).

- 270 litre ile o zamanların sınıf ortalamasında bir bagaj hacmi var. Bagajda tampon eşiğinde ve koltuk arkalarında olmak üzere 4 adet kanca karşılığı bulunuyor ve aydınlatma da mevcut.

- Benim kullandığım model 1.4 16V 90hp model olduğu için size pek hitap etmese de yakıt tüketimi tarafında 5 ileri yarı otomatik şanzıman ile İstanbul saat 18.00 trafiğine girmemeye çalışıp maalesef ki girerek şehir içi 6 - 7 litrelerde, şehir dışı ise rahat bir şekilde 80 - 85 km/s sabitleyerek 5 litrenin altına (4.9 - 4.5) düşebiliyorum. Fakat burada oldukça sakin bir kullanım alışkanlığım olduğunu, ve genelde hızlı kullanmadığımı belirteyim. Ayrıca klima da bu süre zarfında hep kapalı idi.

- Kullanmış olduğumuz 11 yılda bize 1 adet şanzıman dişlisi ve ön rot takımı dışında bir sorun çıkarmadı. Nadiren nazlanarak kendi kendine ESP veya şanzıman gibi uyarılar verdiği oldu fakat bunların hiçbiri gerçekten arıza değildi ve yapılmadı. Özellikle motorunun inanılmaz cefakar olduğunu söyleyeyim. Önceki servisin kurnazlığı sebebiyle 3.5 Lt yağ yerine iki döngüdür değişmeyen 1.5 Lt yağ ile İstanbulda şehir içinde 10 bin KM ye yakın yol yapıp yatak sarmayarak sevgili EuroRepar Maslak'ı hayretler içerisinde bıraktı... (Selam olsun Ömer abi )

- Yedek parçası servislerde mevcut ve bakım ile parçaları pahalı değil. Tabi burada bir fiat parça fiyatları beklememek gerek...

- Torpidoda açılıp kapanabilir soğutma çıkışı mevcut.

- Direksiyon yükseklik ve derinlik ayarlı ve direksiyonun arkasında müzik sistemi kumandaları mevcut (Ehem Wolfsburg... ).

- 207'nin negatif yönleri:

- Yarı otomatik şanzımanlarda 1. viteste kalkışta kavramanın biraz geç gerçekleşmesi. İlginç bir şekilde şanzımanı manuel moda aldığımızda sanki bir spor modu varmış gibi daha hızlı kavraması ve vites değiştirmesi. (Tam otomatiklerle ilgili pek bir bilgim yok.)

- Sileceklerin diğer çoğu araçta olduğu gibi reostalı bir ek hız seçeneği yok, ve silme aralıklarını aracın hızına göre kendisi ayarlıyor. Bu sebeple benimki gibi yağmur sensörü mevcut olmayan araçlarda çok sert olmayan yağmurlarda bir kararsızlık yaşayıp eliniz sürekli silecek ayarını değiştirmeye gidebilir. Aynı konuda da yüksek hızlarda (özellikle 100km/s hızın üzerinde) fırtına tarzı rüzgarlı yoğun yağmurda silecek hızı yetersiz gibi.

- Ön koltukların bel desteği yukarıda söylemiş olduğum gibi biraz vasat.

- Benim gibi bir gün kapı hoparlörünüz patlayacak olursa, değiştirmek için kapıdaki tüm klipsleri yenilemeniz gerekiyor ve bu hoparlörün iki katı fiyata geliyor .

- LPG ile binmeyecekseniz, 1.6 Atmosferik VTI motorların 4 ileri otomatik şanzıman ile şehir içi 10 litrenin altına kolay kolay düşmediklerini duydum.

- Son vites oranı bu motor için bile aşırı kısa, 5. viteste 2000 devirde 73 km/s hızla gidebiliyorum.

- Bana özel bir problem olabilir ama araçta aldığımız günden beri 4 ve 5. viteste motor devriyle orantılı olarak bir uğultu sesi geliyor. Sanki 4 ve 5. vites dişlisini düz dişli kullanmışlar gibi.

- Arka koltuk baş mesafesi 1.80 boya kadar idare eder seviyede olsa da diz mesafesi kelimenin tam anlamıyla yok. Bir arkadaşım arka kapıları sonradan yaptırdın herhalde diye bir demeçte bulunmuştu. Arka diz mesafesi ön koltuk dik kullanmayı seven ve 1.80 boyunda olan bana ayarlı iken bir karış. Şaka değil, gerçekten bir karış...

- Direksiyonun yükseklik ayarı yeterli olsa da uzun bacaklı insanlar için derinlik ayarı biraz ileride kalıyor.

Aracım hakkında bahsedebileceklerim bu kadar. Bir katkım olabildiyse ne mutlu bana...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler