16 sonuçtan 1 ile 16 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Ticaret
    Model
    Expert

Post Sıfır km expert motor değişimi

Merhaba,
    Bursada ikamet etmekteyim dün itibariyle İstanbul mepa bayiiden sıfır km expert van satın aldım ve işlemlerin yapılması için firmaya vekalet yolladım, ancak bugün aracı aldığım firma beni arayarak aracın motorunda arıza olduğunu ve sıfır sandık motorla değiştireceklerini bunu kabul edip etmediğimi sordular, istersem vazgeçip farklı bir araç alabileceğimi ancak aynı araçtan ellerinde olmadığını ve yeni gelecek araçtada fiyat farkı olacağını yada tamamen işlerimi iptal edebileceğimi söylediler.
    İlerleyen dönemde aracı satarken bunun sorun olup olmayacağımı sorduğumda kesinlikle sorun olmayacağını araç henüz servisten çıkmadığı için kesinlikle ruhsatta vb bunun görünmeyeciğini söylediler.
    Bilgili arkadaşlara sorum; böyle bir şey mümkünmüdür? Sonuçta sıfır araç ama motoru değişmesi gerekiyor. Sizce aracı almalımı yoksa vazmı geçmeliyim?
    Bunun sebebi ne olabilir?

teşekkürler.

Aktif Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    307
    Servis kayıtlarında çıkar. Parçayı kafalarına göre sipariş veremezler, mecbur şasi numarası üzerinden sipariş geçecekler.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Acemi Üye
    Meslek
    ögrenci
    Model
    308
    eğer vazgeçme şansını verdilerse bence vazgeçin farklı araç alın.

Aktif Üye
    Meslek
    MEMUR
    Model
    308
    ben almazdım şahsen.

Moderatör SerhatRCZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    RCZ
    Ben ya vazgeçerdim yada beni tatmin edecek bir indirim beklerdim. Sonuçta siz hatasız bir araç için örnek veriyorum 100bin tl verdiniz araçta kusur çıktı ozaman 85 e veriyorsanız alayım derdim. Böylece satarken ki değer kaybını zaten temin etmiş olurdunuz.
    2013 RCZ EVO. 1.6 THP 200 HP S.BEYAZ - (Satıldı)
    2016 308 T9 1.6 E-HDİ 115 HP ALP BEYAZI - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (Satıldı)
    2016 308 GTİ 1.6 THP 270 HP KIRMIZI-SİYAH - (Satıldı)
    2018 3008 ALLURE ELG. 1.6 120HP - S.BEYAZ - (Satıldı)
    2018 308 GTİ 1.6 THP 270 HP MAVİ-SİYAH - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (GÜNCEL)

Aşk Üç Harftir : RCZ !!!

Acemi Üye karaca01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    emniyet mensubu
    Model
    308
    Şahsen bende almazdim. Fiyatta da indirim yapsalar bence aklının bir köşesinde kalacak ve araç ile ilgili en ufak bir sıkıntıyı ona yorup canın sıkılır bence. Sinek küçük ama mide bulandırır derler ya hiç gitmeyin bence bu işe.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Acemi Üye
    Meslek
    Sağlıkçı
    Model
    308
    Şahsi fikrim almayın.

Yeni Üye
    Meslek
    Ticaret
    Model
    Expert
    Herkese yorumları için teşekkür ederim ancak kafam hala karışık, aracı indirimli alıyorum normalde aldığım paketteki araç 102.000 lira ben 81.500e satın aldım. Motor değişim durumunu farklı servislere gidip sorduğumda hepsi normalde böyle birşey oluyor özellikle 3008lerde bunu yaşıyoruz ancak sıfır araç olduğu için müşterinin bilgisi olmasına gerek olmuyor aracı aldığınız yer size açık sözlü olmuş, bu değişimle ilgili hiç bir sorun yaşamazsınız zaten motor değişimini psa servislere kendisi söylüyor dedi.

Aktif Üye
    Meslek
    MEMUR
    Model
    308
    Alıntı Tayfuncndn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese yorumları için teşekkür ederim ancak kafam hala karışık, aracı indirimli alıyorum normalde aldığım paketteki araç 102.000 lira ben 81.500e satın aldım. Motor değişim durumunu farklı servislere gidip sorduğumda hepsi normalde böyle birşey oluyor özellikle 3008lerde bunu yaşıyoruz ancak sıfır araç olduğu için müşterinin bilgisi olmasına gerek olmuyor aracı aldığınız yer size açık sözlü olmuş, bu değişimle ilgili hiç bir sorun yaşamazsınız zaten motor değişimini psa servislere kendisi söylüyor dedi.
    liste fiyatı değil de pazarlık yapılarak alınan fiyat nedir bu araçta? 81.500 motor değişimi yapıldığı için alınan bir fiyat mı? şimdi herhangi bir bayiiyi aradığınızda size ne kadar fiyat veriyorlar? bunlar önemli. tabii çok daha önemli olan motor değişiminin kusursuz yapılması. fabrikada ki işçilik (çoğu robot) serviste ki işçilik aynı mı? tabiri caizse kafamda deli sorular.

Yeni Üye
    Meslek
    Ticaret
    Model
    Expert
    Bayilerden en düşük alabildiğim fiyat 96bin bir başka bayiden 85bin fiyat almıştım ancak oda ben dönüş yapamadan satılmıştı, bir çok bayiden aldığım en düşük fiyat 96bin, bu aracada 85bin demişlerdi pazarlık ile 81.500e düşülmüştü ancak pazarlıktan bir kaç gün sonra aracın motor değişmesi gerektiğini söylediler. Bu araca alabileceğim en düşük fiyat bu başka hiçbir bayide yok maalesef. Benimde kafam karıştı almayıp başka araç alayım desem arada 15bin fark çıkıyor minimum. Bayide motor değişmesinden sıkıntı olacağını sanmıyorum ama yinede insan düşünüyor.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Bayilerden en düşük alabildiğim fiyat 96bin bir başka bayiden 85bin fiyat almıştım ancak oda ben dönüş yapamadan satılmıştı, bir çok bayiden aldığım en düşük fiyat 96bin, bu aracada 85bin demişlerdi pazarlık ile 81.500e düşülmüştü ancak pazarlıktan bir kaç gün sonra aracın motor değişmesi gerektiğini söylediler. Bu araca alabileceğim en düşük fiyat bu başka hiçbir bayide yok maalesef. Benimde kafam karıştı almayıp başka araç alayım desem arada 15bin fark çıkıyor minimum. Bayide motor değişmesinden sıkıntı olacağını sanmıyorum ama yinede insan düşünüyor.

Bence hiç bir sorun çıkmaz. Aldıktan 1 ay sonra sorun yaşasanız ve motor değişecek deselerdi canınız sıkılırdı. Doğrudan, dürüstçe söylemişler ve ciddi bir indirim de yapmaışlar. Oranlarsanız neredeyse %15 civarında bir indirim azımsanamaz. Bir tanıdığımın kia sportage aracına 1 yıl sonra motor değişimi yaptılar. Güle oynaya sıfır motor takıldı diye memnun oldular. Hem de sorunları bitti.

Benim başıma gelse, beğendiğim araçsa kaçırmaz alırdım. Yine de içinize sinen kararı verin. Hayırlısı olsun.
    Bir Kedim Bile Yok..

Aktif Üye
    Meslek
    MEMUR
    Model
    308
    araç garantili bir araç sonuçta. sorun olsa da bu sorunu kısa sürede gösterir. bunu da zaten garanti kapsamında yaparlar. kısa vade de çıkmayan sorun bence uzun vade de çıkmaz artık. tabii ki tercih sizin. hayırlısı diyelim.

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    Motoru degisen araci satarken zotlanirsiniz.Burasi Turkiye.

Tecrübeli Üye numan406 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    esnaf
    Model
    406
    vazgeçin yada çok iyi bir indirim daha alın satarken sıkıntı

Aktif Üye efe_60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iş adamı
    Model
    RCZ
    Buradaki bilgi paylaşımlarımız size fikir verebilir ama asıl kararı sezgileriniz yani iç sesiniz verecektir.
    Şahsen sizin yaşadığınız tablo ile karşı karşıya kalsam; araçtan gelecek en ufak bir sesi yada normalde yaşanabilecek bir sorunu motor değişimine yorarım ve ciddi anlamda strese girerim.
    O yüzden indirimi v.s gözüm görmez param varsa sıkı bir pazarlıkla başka bayilerin yolunu tutardım.
    2013 Model Peugeot RCZ Evolution 1.6 THP 200 Hp Sefef Beyaz (2019 - ..... ?)
    2015 Model Fiat Doblo 1.3 Multijet 90 Hp Easy
    Beyaz (2016 - ..... ?)
    2011 Model Peugeot Partner Tepee Premium Pack 110 Hp Beyaz (2014 - ..... ?)

2008 Model Peugeot 407 Executive Black CD 1.6 Hdi 110 Hp Siyah (2012-2017)

2010 Model Peugeot Partner Tepee 110 Hp Aliminyum gri (2010-2012)

2001 Model Renault Laguna 2.0 RXT 140 Hp Kekova Mavisi (2008-2010)
    1993 Model Tofaş Şahin Beyaz (2005-2008)

Tecrübeli Üye numan406 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    esnaf
    Model
    406
    ne yaptınız sonuç

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)