12 sonuçtan 1 ile 12 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Çalışmıyorum
    Model
    Partner

Kaza anında airbag açılmadı

Öncelikle herkese iyi günler dilerim ben yakın zamanda bir kaza geçirdim aracım 2012 model peugeot partner hd premium pack bilindiği üzere hava yastığı falan var araçta fakat bizim yaptığımız kazada aracın ön tarafı komple motora kadar hasar aldı araç perte çıktı o kadar hasarlı bir araç olmasına rağmen araç o kazada airbag açmadı sizce bu normalmidir bu araçlarda airbag var derken sadece varmı açılmıyormu bu konuda bana yardımcı olucak yorumlarınızı bekliyorum

Aktif Üye gecegoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iklimlendirme sogutma teknikeri
    Model
    RCZ
    Öncelikle Geçmiş olsun,Bir Aslan sever için en kötü Şey ile karşılaşmışsınız.
    Önemli olan herhangi bir şekilde can saglıgınızın yerinde olması.
    Emniyet kemeri takılı olmadıgında Airbag Açmıyor Yanlış Hatırlamıyorsam.

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Merhaba,

Aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle geçmiş olsun anladığım kadarıylsa size birşey olmamış bence önemli olan da bu.

Kaza durumu için konuşacak olursak... PSA grubu araçlarda kaza anında çalışan ivme sensörleri çarpışma şiddetine göre ilgili airbagleri açar. Bazen kemer fünyeleri patlatmasına rağmen airbag açılmayabilir. Bunlar Airbag beynindeki çalışma mantalitesine göre yürür. Aracın geçmişi ve kaza şiddetini bilmediğimden ancak temel şeyler söyleyebiliyorum.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Yeni Üye
    Meslek
    Çalışmıyorum
    Model
    Partner
    Alıntı Ömer Gedik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle geçmiş olsun anladığım kadarıylsa size birşey olmamış bence önemli olan da bu.

Kaza durumu için konuşacak olursak... PSA grubu araçlarda kaza anında çalışan ivme sensörleri çarpışma şiddetine göre ilgili airbagleri açar. Bazen kemer fünyeleri patlatmasına rağmen airbag açılmayabilir. Bunlar Airbag beynindeki çalışma mantalitesine göre yürür. Aracın geçmişi ve kaza şiddetini bilmediğimden ancak temel şeyler söyleyebiliyorum.
    Emniyet kemerleri takılıydı yinede açmadı aracın ön kösün tamamen YÖK diyebiliriz bu durumda airbag açmıyorsa hiç açmasın daha iyi öyle değil mi

Meslek
    Model
    RCZ
    Şuan Çok Entrasan Bişey Söylüyorsunuz,Söylediginiz gibi ön kısım O kadar agır hasar aldıgı halde,Aırbag Açmıyorsa sistemsel Mutlaka Bir hata vardır,Yoksa açılmama Gibi bir durum Olamaz.

Yeni Üye
    Meslek
    Çalışmıyorum
    Model
    Partner
    Alıntı gecegoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan Çok Entrasan Bişey Söylüyorsunuz,Söylediginiz gibi ön kısım O kadar agır hasar aldıgı halde,Aırbag Açmıyorsa sistemsel Mutlaka Bir hata vardır,Yoksa açılmama Gibi bir durum Olamaz.
    Şöyle söyleyeyim araç perte çıktı motora kadar hasar aldı radyatör falan parçalandı ben şuanda sizce ne yapabilirim bir öneriniz var mı biz bu araçları güvenli diye alıyoruz ve güvensiz çıktığı görünüyor

Aktif Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    307
    Aracı sıfır mı aldınız, araç yetkili servis bakımlı mıydı? Aracın daha önce hasar durumu var mıydı?

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    Çalışmıyorum
    Model
    Partner
    Alıntı bacadir68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı sıfır mı aldınız, araç yetkili servis bakımlı mıydı? Aracın daha önce hasar durumu var mıydı?

Araç sıfır veya değil fark etmez aracın ilk kazası airbag açılmaması normal değil sonuçta 2012 model

Aktif Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    307
    Alıntı Nuri52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç sıfır veya değil fark etmez aracın ilk kazası airbag açılmaması normal değil sonuçta 2012 model
    İlk kazası olduğundan nasıl bu kadar eminsiniz. Montaj hattından siz mi çıkardınız aracı?

Bu o kadar çok farkederki göstergedeki yağ lambasına bağlı hava yastığı lambaları söndüğünde olmayan hava yastıkları açılmaz mesela

Tecrübeli Üye converse10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest Meslek
    Model
    308
    Şöyle söyleyeyim araç perte çıktı motora kadar hasar aldı radyatör falan parçalandı ben şuanda sizce ne yapabilirim bir öneriniz var mı biz bu araçları güvenli diye alıyoruz ve güvensiz çıktığı görünüyor
    Öncelik le geçmiş olsun biz size bildiğimiz kadar bilgilendirmeye çalışıyoruz. Kafanızda başka bir düşünce var ise açık olarak paylaşırsinız seviniriz.Bizler aynı markayı kullanan kişileriz markanın avukatlığını yapmıyoruz. Araçla ilgili sorun var diye düşünüyorsanız yasal olarak inceleme yaptirarak muracatlarda bulununuz. Yeniden geçmiş olsun kolay gelsin
    black shark

Meslek
    Model
    RCZ
    Öncelikle herkese iyi günler dilerim ben yakın zamanda bir kaza geçirdim aracım 2012 model peugeot partner hd premium pack bilindiği üzere hava yastığı falan var araçta fakat bizim yaptığımız kazada aracın ön tarafı komple motora kadar hasar aldı araç perte çıktı o kadar hasarlı bir araç olmasına rağmen araç o kazada airbag açmadı sizce bu normalmidir bu araçlarda airbag var derken sadece varmı açılmıyormu bu konuda bana yardımcı olucak yorumlarınızı bekliyorum
    Kardeş paylaşımınıza daha öncede bi kaç kez yazdım,Maksadımız burda markanın Avukatlıgını yapmak yada savunmak degil aynın markanın ayrı platformundaki araclarımızda gördügümüz sorunları ve çözümleri paylaşarak,Arızalarımızı gidermek.
    Şimdi iş aracınızı sıfırmı aldınız yoksa 2.ci elmi daha önce bir kazası varmı,Var ise aracın kazası nerden ,bunlar önemli konular bir noktada.Sorma sebebim kendi tecrübemden kaynaklı;Aldıgım Aracım kaza yapmış Sag Yolcu Airbagı Açılmış,tamir görmüş ama Aırbag Araca takılmamıştı.Şimdi düşünün Aracım ile aynı kazayı yapmış olsam olmayan airbag Açarmı.(Burda Aracınızda Airbag yok demiyorum olası konuşuyoruz)
    Yada Sistemde bir arıza yada sorun varmıydı,Çalışmasına engel olucak araca baglanan elektrik ve elektronik herhangi bir parça montajı yapılmışmıydı,
    Sonuçta Aracta bulunan Ana Elektronik kontrolcü(BSI) herhangi bir sorun varmıydı Sonucta tüm sistem aküple çalışmaktadır,Yanlış bir montaj,yanlış müdahale sistemin çalışmasına engel olucaktır.
    Şuan itibari ile aracınız kazalı dahi olsa cihaz baglayıp alt ekranda tüm detayları görebilirsiniz.
    Peugeot partner Araçta 4 Adet hava yastıgı vardır,Solda direksiyonda Sagda yolcu önünde torpido üzerinde,Heriki ön koltugun yanlarında ve Emniyet kemerleride çekme makaralıdır(Kaza anında gerilerek koltuktan öne dogru egilmenize engel olan sistem)
    Bu kadar yogun olan Akuple sistemde oluşan bir hata mutlaka çalışmasına mani olacak bişey ile karşı karşıya kalmıştır.
    Bunun araştırılmasını saglayabilirsiniz.

Yeni Üye
    Meslek
    Çalışmıyorum
    Model
    Partner
    Aracı sıfır almadık ama alırken expertiz falan yaptırdık aracın ilk kazası emniyet kemerleri normal takılı araçta extra takılı olan bir elektronik malzeme yok

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)