Herkese merhabalar, yeni aracımla karşınızdayım

Yaklaşık 20 gündür araba bende olsa da yaklaşık 10 gün İstanbul'da olmam ve arabanın bazı eksiklerini giderebilmek için konusunu bugün açabildim.

Aracım 2015 model Active donanıma sahip 1.6 BlueHDI EAT6 kombinasyonuna sahip. Renk lansman rengi olan tekno gri.
Standart donanıma ek olarak ön park sensörü, geri görüş kamerası ve 17" jantlara sahibiz.

İlk olarak güncel halimizin fotoğraflarıyla başlayalım.

Şimdi de aldıktan sonra yapılan işlemlere gelelim. Bunların bir kısmı ben İstanbul'da olduğum süreçte olduğu için fotoğraflanamadı malesef.

- Bütün filtreler ve motor yağı değiştirildi ve antifiriz eklendi
- Akü bitmek üzereydi ve elimizde patladı bir sabah çalışmadı araba ve Çelik Akünün 70 A AGM serisi aküsü alındı.

Ön tampon daha önce içerden hasar almış ama düzgün onarılmamış bu yüzden yere doğru düşük duruyordu ve sol far ayağı kırılmıştı. İki parça sökülerek onarıldı ve yeniden monte edildi.

Aracın koltukları leş gibi olmuştu. Oto kuaföre girmesini bekleyemedik koltukların hepsini söküp evde 2 defa yıkadık bayağı temiz oldu. Bu işlemi yaparken arka koltuk isofix kapaklarından birini kaybettik halen bulamadım

Bu işlemlerin ardından pasta ve cila yapıldı çizikler ve tampondaki sürtmeler büyük oranda gitti.

İlk 2 haftada yapılan işlemler bunlar, devamı gelecektir

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi