2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    Partner

Oto Amfi HPF ve LPF Ayarları

Merhaba arkadaşlar, Peugeot Partner aracımda önlerde 16 cm Pioneer hoparlör, arkada da Pioneer 1200W Şampiyon serisi subwoofer ve Jameson USA505 1400W oto amfi var.
    Bu sistemi arabaya kuralı bir kaç gün oluyor daha hiç bir ayar yapmadım. Bugün açtım ses sistemini ve istediğim gibi güzel bir sonuç alamadım. öndeki hoparlörler kendini yırtacak gibi çalışıyorlar, çok ses geliyor. Arkadaki subwooferdan ise sadece bass sesi geliyor ve bass sesi boğuyor. Bass vurduğu zaman şarkıda hiç bir şey anlaşılmıyor İlk başta köprüleyip bağlamıştım, belki çok yük biniyordur diye değiştirdim ve normal bağladım ama sonuç aynı arkadaşlar.
    Amfiden Gain ayarını, HPF ve LPF ayarlarını nasıl yapacağım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Hpf üst frekans, lpf alt frekans ayarları. Mid takımının bağlı olduğu kanal hpf de olacak. Bassa bağlı olan kanal ise lpf 100-125 gibi değerde olabilir. Gain var bir de, yani kazanç. Bassı oradan da kısabilirsiniz. Orijinal teyple çok tatminkar ses alınmıyor ama sizin ayarlar da tam değil sanırım. Bağlantı ve ayar rastgele yapılmaz

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu rocker307 tarafından (17-07-2019 Saat 16:07 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)