3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Yönetici (Kamu)
    Model
    5008

Peugeot Kronik Enjektör Arızası Sorunu ve İflas Eden Müşteri Hizmetleri

Bir araç arızalanabilir. Bir parçası arızalanıp değiştirilebilir. Ancak 7 yıl içerisinde bir araçta aynı parça aynı arızayı 4 kez verirse buna ne denir. Doğal olarak kronik arıza denir ve bu araç ayıplıdır. 2013 Mart ayında 2012 model 5008 aracımızı 0 km olarak satın aldık. Araç bir yıl sonra enjektör arızası verdi ve yetkili serviste değiştirme işlemi gerçekleştirildi. Ancak bir yıl sonra 2015 yılında araç yine enjektör arızası verdi yine yetkili serviste enjektör değişimi yapıldı. Bundan 2 yıl sonra 2017 yılında araç yine aynı enjektör arızasını verdi. Müşteri ilişkileri ile yapılan hararetli görüşmelerden sonra yetkili serviste yine tarafımızdan bir ücret ödenmeden enjektör değişimi yapıldı.
    Bitti mi tabi ki bitmedi, aradan 2 yılı biraz geçerken yine aracı kronik arızasının zamanı geldi. Aracın sesindeki değişimden anladım ve Peugeot müşteri ilişkilerini 7 Şubat 2020 tarihinde aradım. Durumu anlattım ve aynı arızayı 7 yıl içerisinde 4. Defa yaptığını, bunun kronik bir sorun olduğunu belirttim. Bana yetkili servisten durum tespiti yaptırmam istendi ve ertesi gün yetkili servise giderek aracın durumunu tespit ettirdim ve enjektör arızası olduğunu teyit ettirdim.
    Müşteri ilişkileri bana dönüş yaparak araçta enjektör sorunu olduğunu ve nedeninin mazot veya enjektör aşınması gibi absürt bir sebepten olabileceğini söyledi. Ben de bu problemin ilk kez yaşanmadığını aracın enjektörünün dördüncü kez neden arıza verdiğinin cevabını istediği söyledim. Bunun üzerine bir de teknik ekibimiz aracınızı incelesin dendi ve İstanbul’dan ekip geleceğini, aracı 17 Şubat Pazartesi günü yetkili servise bırakmam gerektiği iletildi. Ben de o gün yetkili servise aracımı bıraktım. O gün aracın işlemleri bitmediği söylenerek araç tarafıma teslim edilmedi. Ertesi gün tarafıma tekrar bilgi verilerek aracın enjektörlerinin anlaşmalı pompacıya götürülerek incelettirileceği söylendi. Ben de tekrar altını çizerek aracın tekil olarak bu arızasının değil 4 defadır neden aynı arızayı verdiğinin bilgisini istediğimi ifade ettim.
    Ancak daha sonra arayan müşteri ilişkilerinin cevabı çok komikti: “aracınızın enjektörleri arızalı” bravo dedim, bu yeni bir bilgi değil, bunun için bu kadar inceleme yapmanıza gerek yoktu, ben aracın neden 7 yılda 4 kez aynı arızayı verdiğinin cevabını istiyorum. Müşteri yetkilisi Ercan Bey 2 gün süre istedi ve ilgili yerlerle görüşüp bana döneceğini söyledi. Nihayet 20 Şubat Perşembe gün beni arayarak aracın enjektörlerinin arızalı olduğunu, garanti süresi de aşıldığı için tamir işlemi masrafının tarafımca karşılanması gerektiğini, ancak kısıtlı bütçelerinden bana 700 lira gibi bir destekte bulunabileceklerini söyledi. Ben de 15 gündür beni boş yere oyaladıklarını aracın 4 kez aynı vermesine yönelik olarak hiçbir cevap veremediklerini, sadakalarını da istemediğimi söyleyip telefonu kapattım.
    Ama burada da bitmedi. Yetkili svisten teslim aldığım araç daha bozuk bir şekilde bana verildi. Aracımda mazot kokusu baş gösterdi. Başta bunun motor zerinde kalan mazot olabileceğini düşünsem de daha sonra aracın mazot sızıntısı yapmaya başladığını gördüm. Hemen ilk işgünü pazartesi gün yetkili servise gidip “araçla ilgili Peugeot olarak hiçbir şey yapmadınız bari en azından daha da bozup vermeseydiniz deyip durumu aktardım. Hemen bakalım deyip aracın sökme takma sırasında ve enjektörcüde incelenmesi sırasında bunun olabileceğini söyleyip utanmadan bununla ilgili bana masraf çıkarttılar. Bir sonuç alacağımdan değil ama müşteri yetkilisine durumu ilettim. Bugün bana dönüp yine yetkili servisin ağzıyla konuştular. Utanmadan kendi yaptıkları arızanın bedelini de müşteriye çıkarıyorlar. Arkadaşlar burada boşuna Şikayetvar a yazıp sorunlarınızın çözüleceğini beklemeyin. Ben neden yazıyorum, sadece sizleri uyarmak için. Birazcık aklı olan Peugeot’nun yanına yaklaşmaz. Bunu Galatasaray Üni. Mezunu bir Frankofon olarak söylüyorum. Lanet olsun böyle markaya da, böyle müşteri ilişkilerine de.

Aktif Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    307
    Şu an peugeot kullanmıyorum. Ama 1 araç aynı arızayı vermesiyle o sorun kronik olmaz. Sizin durumunuzda bir çok araç olursa o zaman BELKİ kronik denilebilir.

Kendi kullandığınız yakıtlardan ya da kullanımınız ile alakalı bir sorun olmuş olabilir mi?

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Buraya çözüm aramaya mı markayı karalamaya mı geldiniz?

Enjektörler bahsettiğiniz yıllarda üretim sorunlu idi ancak yeni takılan enjektörlerle bu sorun çözüldü. Ki burada marka üstüne düşeni yaparak garantisi bitmiş araçlara bile destek sundu.

Şahsi kanaatim yakıt kaynaklı sorun yaşamanız ki kötü yakıt tek seferde enjektörlerinizi bozabilir. Mazot sızıntısını çözmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)