008 arıza

merhaba 2011 model 5008 aracım var aracın kışlık lastiklerini yazlıklarla değiştirip lastikçiden evime gelirken yaklaşık 50-60 arası bir hızla giderken asr esp abs ve motor ışı yandı sesli şekilde stop uyarısı ve motoru tamir ettiriniz uyarısı ekrana geldi araç birden güçten düştü zar zor sağa çekip durdum istop ettim daha sonra akü başlığını çıkarıp takdım motor ışığı dışındaki işıklar söndü eve kadar sorunsuz sekilde(yaklaşık 1 km) geldim
1 saat sonra latikçiye gittim durumu anlattım lastik havalarını kontrol edip havayı 33 yaptı motor ışığıda söndü
Daha sonra aracı tamirci birine götürüp bilgisayara bağlattım 4 enjektör de arıza var olduğu söylendi
Daha sonra bulunduğum yerdeki simens ve bosch da yetkili pompacıya götürdüm bilgisayar daki görünen arızalar
P0263(1.enjektör silindir için Ayar miktarı değer tolerans dışında),P0266(2.enjektörsilindir için Ayar miktarı değer tolerans dışında),P0269(3.enjekt örsilindir için Ayar miktarı değer tolerans dışında),P0272(4.enjektör silindir için Ayar miktarı değer tolerans dışında) şeklide;
P1621 motor kumanda cihazı Arıza düzeyi 2 denetimi
P0262 silidir 1 enjektörü kısa devre
şeklindedir.
yetkili kişi makina araca bağlı şekilde yaptığı test sürüşünde 1. enjektör de sorun gözüktüğü ancak aracın çalışmasında çekişinde kalkışında hiç bir gariplik olmadığı bilgisayarda arıza olduğunu görmese aracın çalışmasından böyle sorun olacağını Söylemeyeceğini söylüyor yaşadığım sorun la ilgili tecrübe fikir ve tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum iyi günler diliyorum.